Prečo sa z nich stali také domáce puťky?

Príspevok v téme: Prečo sa z nich stali také domáce puťky?
nemama

V poslednej dobe(par mesiacov tomu) mi začínajú liezť na nervy bývalé spolužiačky, susedky a zopár kolegýň so svojími materskými a manželskými povinnosťami. Na fb nedávajú normálne statusy a komentáre len samé tortičky z krstín, zo svadieb, z osláv, recepty na koláče a jedlá,svoje tehotenské bruchá, fotky z porodnice, fotky svojích umazaných detí, ich prvé zuby, oslavy narodenín, infošky kedy sa postavilo na nohy prvykrát, keď si píšeme tak len stále decká riešia, ktorá zas čaká ďalšie, ktorá porodila a bla bla bla bla...
Už mi to leze pekne na nervy. Aj keď sa stretneme opäť riešia len deti a starosti s nimi. Normálne už nemám s kým sa porozprávať bez toho aby sa neriešili stupidnosti okolo domácnosti, deťoch a varení. Stále len škôlky, plienky, nočníky, kočiare, varenie, pečenie, šatôčky...
To prečo tak ženy zhlupnú na tej materskej dovolenke a stávajú sa z nich puťky domáce? Ja deti nemám a ani mať nechcem a nebudem mať. Ani priateľ ich nechce našťastie :-D A vôbec si neviem predstaviť žeby sa môj život točil len okolo domácností a decák. Strašne monotónny život a stereotyp je to. Normálne je s nimi nuda. Nedokážu sa o ničom inom baviť. Buď ohovárajú jednu druhú alebo domácnosti a deti riešia.
Musela som sa niekde vyrozprávať a dostať to zo seba von lebo priateľ sa len smeje že čo riešim stále :-D On má kamošov aj keď zopár z nich je ženatých ale bavia sa normálne ako za slobodna a ženy sa po svadbe a narodení decák menia na totálne zahlbené ženské slangovo povedané pri sporáku a plienkach. Uf ako dobre že mne toto nehrozí :-D

karolinka122

no a nebud si taka ista, ze toto ti nehrozi, myslim, ze si este dost mlada a v 35 tke si povies, ze uz ozaj nemas s kym ist na tu kavu pokecat a ze ta to uz ani nebavi kupovat handry a vysedavat na kave..., vsetky baby budu mat rodiny a nebudes chodit po baroch s dvadsiatkami predsa..mozno partner bude chciet, ako vacsina muzov a co ked ty nie, najde si inu, co mu deti da :D Dalsia vec, ak nemas rada deti, radsej ich nemaj, lebo nevychovas z nich tym padom dobrych a stastnych ludi..

karolinka122

dokial nie si matkou sama, tak neodsudzuj , ze ich zivot sa toci len okolo deti a domacnosti, je normalne, ze na ine aktivity im casu naozaj nezostava, ak chcu svoje deti dobre vychovat, opatrit o domacnost sa postarat. Je skupina matiek, co ich to nezmeni, robia svoju karieru, od rana do vecera trcia v praci, aby si mohli dopriat aj nadalej svoj "stansard" ako drahe dovolenky, kabelecky, handricky a dieta odlozia kade take po starych rodicoch, opatrovatelkach a vidia ho az ked ide spat, ale hlavne, ze dieta ma "vsetko". Najdi si slobodne kamosky, aj ked to bude coraz tazsie, ak nechces mat deti je to tvoja volba, ked si chces zit do smrti sama pre seba, len si bud vedoma, ze v starobe ti bude smutno ,osamelo, nebude mat za tebou kto prist, postarat sa, ked budes potrebovat pomoc, ale suhlasim, nie je poslanim zivota zeny na zemi rodit deti, kadzy nech si vynalozi ako chce so svojim zivotom. Ja som matka, ale nznasam z duse tiez co vsetko na ten FB vycapuju a ani to nekomentujem. Div ze tam nevyfotia aky plny serblik to dieta nakadilo... A tiez mi ide na nervy stretas sa s kamoskami s malymi detmi, ked sa neda ani pokecat, lebo pocas jednej vety co jej chcem povedat 5 x okrikne dieta a pocuva ma na pol ucha, tak som radsej, ked sa stretnem s niekym bezdetnym , aby som prisla aj na ine myslienky, ako stale deti riesit, je to unavne...

sklxa

Minule sme sa s kamaratkou rozpravali a tiez sme zasli nad tym ako si vesaju maminy vsade fotky deti z kazdeho uhla, prve zuby, zababrane od jedla a pod., tiez myslim ze im to materstvo udrelo na mozog. No na druhej strane sa ani necudujem. Je to narocne obdobie, kazdy den temer to iste, plienky, plac, mlieko, popritom aj starostlivost o domacnost... A vela zavisi aj od partnera, kedze vacsinu starostlivosti prenechaju na zenu, potom jasne ze im hrabne. Sama deti velmi nemusim,neviem sa s nim hrat,porozpravat (myslim s tymi do 2 rokov) netesim sa na to obdobie,uz teraz mam z toho stres. Vela ludi ma podobny nazor, ze deti nikdy, no taktiez vela ludi si to uvedomilo uz vo vyssom veku ze by zrazu chceli rodinu, ked uz to nie vzdy tak lahko ide. Moji surodenci maju deti a vidim aki su vycerpani. Avsak raz chcem po sebe s priatelom aspon jedno dieta zanechat. Ved aj nam kazdemu darovali rodicia zivot :-)

Tiferet

ach jaj.. len aby si sa urieknutého chleba v živote najviac nenajedla (ja deti nechcem, nebudem mať a podobne) ja som si tiež myslela že deti nechcem a otravovalo ma počúvanie o deťoch.. jedného dňa som sa ,,zobudila,, a túžila som po dieťati .. človek asi musí dospieť a poviem ti.. neľutujem! som v šiestom mesiaci a nikdy som nebola taká šťastná a moja téma je len môj synček (aký krásny bude, len nakupujem šatôčky, hrkalky a tď) možno som ako tie tvoje nudné mamičky.. ale my sme šťastné a to je náš zmysel života! Ty si ži svoj zmysel života.. nemyslím že nás to otravuje:)

vebe

nesuhlasim s tym ze zeny pri malych detoch zblbnu. Iste su take, ktore to pohlti az prilis, ja tiez neuznavam vesanie vsetkeho na FB. ved ked mam dieta nemusi sa z toho cely svet zblaznit. Ja som vychovavala svoje male deti bez internetu a bez FB a bolo to fajn. Lenze je pravda, ze deti uplne zmenia nas zivot, na dlhe roky sa stanu našou takmer hlavnou temou, popri praci a vsetkom co zivot prinasa.Mne nie je smiesne ked sedia rodicia na pieskovisku a robia si s detmi kolaciky, robila som to aj ja. Nie je smiesne ked cloveka dojima k slzam, ked vidi svoje dieta na podiu, ako spieva pesnicku, ci tancuje na besiedke, to je normalne a kto ma deti tak vie o com hovorim. Ako deti rastu, menia sa aj nase temy, najprv su to prve pokroky, neskor skolka, skola, maturita, promocie, svadby. Iste, nemam rada ked tym niekto neutale otravuje svoje okolie, ale sama viem ake je to intenzivne, človek tym zije, ale neznamena to, ze zblbol. Ako ti uz poradili, najdi si kamaratky co nemaju deti. Tie z detmi maju uz ine priority a vese tema sa na roky asi dost vzdialia

Žužova

Musela si sa niekde vyrozprávat a dostat to zo seba von.. celu dobu tu ohovaraš svoje kamošky ake su puťky.. vlastne robíš to isté čo ony:) ... typická žena.. zato že ty nechceš deti tak si najdi kamaratky čo maju taky postoj k životu ako ty a ostatné nerieš a echaj ich uživat si svoje radosti s deckami. prideš mi skor taka že im zavidiš alebo čo.. zavidiš že sa našli že maju zmysel v živote že ich niečo naplna. najdi si aj ty niečo a nestaraj sa do druhých:)
Mimochodom ani ja deti nemusim a tiež by mi take niečo liezlo na nervy,zas aby si nepovedala že mam 3deti a teraz všetky mamičky idem obhajovat. to nie.Len máš proste blbý postoj.Nerieš,nestaraj sa... ži si svoje.

sewie

zi a nechaj zit!:)
su zeny ktore sa po porode velmi nezmenia- mam kamaratku ktora je dokonca slobodna matka a stale je taka ista ako pred porodom. a su take ktorych zivotny ciel je mat deti a potom ta "spamuju" kazdym jednym zubkom, vlaskom, ci hovienkom (ano aj taku mam na FB). ale proste, nevsimaj si to...co s tym...? zmenit to nezmenis a im ten ich zivot vyhovuje. bavi ich, su stastne...tak si najdi svojich ludi a veci co ta urobia stastnou. jedna moja kamoska ma manzela a tri decka a aj tak chodi so mnou na vinko. Kzady je iny a je zbytocne sa rozculovat nad zivotom ludi ktori nie su nasa krvna skupina!

soffa

normalne zavidis,dievca moje:D,ved im to dopraj,ak ti to lezie na nervy najdi si ine kamosky.apropo teba by som za kamosku nechcela.ja sama totiz deti nemam a vobec mi to nevadi ak kamosky rozpravaju o detoch...

MultiLevel

Adalberto, ona ma opatrovatelku? :D Ja viem o nej len tolko, ze svojim blogom nasiera vela maminiek, a urcite nie preto, ze ma opatrovatelku :)
Maoam, ano, je to herecka a ano, venovala sa pisaniu aj pred tym, ale nemyslim si, ze vyuziva materstvo na to, aby ostala v povedomi. Prave preto, ze blog pisala aj pred tym.Netaji sa tym, ze jej z deti hrablo, ale zaroven je totalne nad vecou. Teraz ju tu akoze nechcem velebit, len som ju chcela spomenut, pretoze mi prisla ako ta "ina mama" :)