Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyrieši to samovražda?

Príspevok v téme: Vyrieši to samovražda?
4ever_alone

Mám 17 rokov a moji rodičia sa hrozný alkoholici. Stále sa len hádajú a opíjajú. Človek by si myslel že sa časom zmenia, keď už ie kvôli mne, ale kvôli mojej 10 ročnej sestre, ktorá si to síce veľmi neuvedomuje, ale aj tak. Keď majú vypité sú schopní sa pozabíjať. Otec je agrasívny a matka len vyrýva. Boli schopný sa opiť a pobiť aj keď som mala u nás priateľa. Párkrát už u nás boli kvôli tomu aj policati a dokonca aj vtedy keď bol u nás on... Neviem čo mám robiť. Chcem sa z tadeto čo najskôr odsťahovať, ale nechcem tu nechať moju sestru samú. Často uvažujem aj nad samovraždou... Čo ak by ich to prebudilo? Možno by sa konečne spamätali a zmenili sa. Povedzte mi prosím Váš názor a poraďte mi... Ďakujem

soffa

samovrazda nic nevyriesi,nechas sestru aj tak samu.myslis si ze budu mat vycitky,nie ak ich nemali doteraz ked to uz zaslo az tak daleko.jedina vec ktoru ti mozem povedat je ze vyckaj rok,kym budes mat 18,najdi si pracu a sestru si zober do svojej starostlivosti.mozno aj rodina priatela ti pomoze ak su normalny.vela stastia.

zewa

Ahoj. Samovrazda je trvale riesenie. A uz potom nebudes vediet ako to dopadne a nechala by si tu sestru samu?
Nemate nejaku blizsiu rodinu, na ktoru by si sa s pomocou mohla obratit? Tetu, babku, strykov, krstneho..
Viem, ze to mas velmi tazke. Skus napisat sem: www.alkoholici-anonymni.sk
objasni svoju situaciu, oni ti budu vediet najlepsie poradit co mozes urobit. Ked si rodicia nedaju povedat, pomoz aspon sebe a svojej sestre. A nevahaj vzdy zavolat policiu, ked je treba. Coskoro budes dospela, mozes odist z domu, poziadat o zverenie sestry do opatery.
Velmi vam drzim palce!

ramadana

myslienky na samovrazdu su len prejav toho, ze chces z tej zlej situacie uniknut. urcite to nepomoze ani rodicom a sestre uz vobec nie, mala by z toho este vacsiu traumu a mozno by sa tiez zabila. bohuzial štát je schopny to riesit len tym, ze vas strci do domova alebo pestunom. ak mas niekoho, u koho by si mohla zit, chodte zit k nim aj so sestrou, babku, tetu....

odpovedaaam

preboha ziveho NIE nevyriesi..ja ta uplne chapem, mam tiez otca alkoholika cely zivot..no ja uz nemam malo rokov uz som dospela...a keby k vam prisla socialka na kontrolu ver mi, uz by ste boli davno v detskom domove...mozno niekde inde..rada by som ti pomohla...treba sa osamostatnit ako tu pisu ludia... vies, my si rodicov bohuzial nevyberame..kazdy ma nejake problemy...najlepsie by bolo keby si zobrala sestru a isla na policiu to riesit..rodicia sa o vas aspon zaujimaju,staraju, ako sa spravaju k tebe a sestre? ako ste na tom financne? nemozes sa lutovat a byt negativna..musis byt silna!!! mas aj priatela pises on ti nevie nejako pomoct? okrem starkej naozaj vobec nikoho nemate???

anjelka

Nenechavaj svoju sestru samu! Potrebuje ta!!! Vyhladaj niekde pomoc, hlavne si neber zivot.. si mlada, mudra a bola by skoda, keby si si kvoli niekoho hluposti (prepac ze to hovorim, viem, ze su to tvoji rodicia)vzala zivot.

Drzim palce, vsetko sa da riesit a vsetko sa moze zmenit a dobre dopadnut. Krasny den!!

neon

keby si spachala samovrazdu tvoji rodicia by zacali pit este viac, a tvoja sestra by bola na nich sama... my sme mali v rodine podobny pripad, viem o com hovorim, proste sa musis len osamostatnit,moj brat odisiel z domu ked mal 17, ja ked som mal 19... on s rodicmi prezeral kontakt, ja s nimi vychadzam dobre ale to len kvoli tomu ze zijem v zahranici... ci ty s nimi chces udrziavat kontakt je na tebe, ale hlavne od nich musis odist a co najskor vziat aj sestru, ono sa to nezda ale je to NEUVERITELNE ako rodicovske spravanie zanechava stopy na sebavedomi a povahe dietata

Lucka28

Keď som bola maličká, mala som asi tri roky, môj malý brat sa len učil chodiť, držal sa kresla v obývačke, ja som stála pri ňom a pozerali sme sa smerom do chodby, kde môj otec škrtil mamu. Nikdy na to nezabudnem, dnes mám 28. s otcovým alkoholizmom sa nič nevyriešilo. ja som sa dva krát pokúsila o samovraždu presne v tvojom veku, ale ublížila som len sama sebe. Od 15-tich som pracovala(roznášala letáky, potom v kuchyni.. čo prišlo) a pracovala hlavne na sebe. Sama som vyštudovala VŠ dennou formou, popri tom som robila a platila si intrák, jedlo, telefon, oblečenie... všetko. od rodičov som podporu nemala. napriek tomu sú moja rodina a keď budú čokoľvek potrebovať som tu pre nich, aj oni to vedia.
Alkoholizmus, hádky, bitky,dokonca mamine znásilnenie... všetko som si prežila a poviem ti, možno aj vďaka tomu som silnejšia. Viem, že je ti ťažko a je to strašné, čo prežívaš, ale prejde to. Samovraždou nevyriešiš nič.
Od 17-tich som začala chodiť k psychológovi, nie preto, že by som bola cvok, ale potrebovala som tie nechutnosti niekomu povedať. Možno by si to mohla skúsiť, mne to pomohlo sa z toho všetkého nezblázniť. budem na teba myslieť, drž sa.

redka

urcite to nic nevyriesi a najma tam vobec nepomozes sestre... moze to mat niekolko scenarov.... tvoji rodicia sa spamataju a budu chciet zachranit aspon tvoju sestru a prestanu chlasat.... ale tvoja segra sa moze z toho zosypat a nakoniec skonci horsie ako teraz.... alebo rodicia od zialu budu chlastat este viac a tvoja sestra pod vplyvom traumy sa k nim neskor prida.... cize nijake riesenie... akurat ty si ulavis na dusi.... skor rozmyslaj o tom, ze co urobis, ked skoncis skolu, kam sa podejes, ako dokazes pomoct sebe i svojej sestre... neutekaj pred problemom, ale sa ho snaz riesit.... nevolali k vam socialku? presun do inej rodiny ci domova by mohol byt riesenim, ale nezda sa mi moc vhodne,,, alebo povedz svojej matke o tychto svojich myslienkach, mozno jej dotrkne...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.