Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako to ukoncit?

Príspevok v téme: Ako to ukoncit?

zdravim, mam jeden osobny problem nad ktorym si lamem hlavu uz dlhsie, aky je najlepsi sposob samovrazdy?
v minulosti som sa pokusil vykrvacat no koli tej bolesti som sa k zile ani nedostal,, potom som pojedol okolo 50 antidepresiv zapil ich pivom a zobudil sa v nemocnici s infuzkou v ruke -> dalsi neuspesny pokus..
momentalne rozmyslam nad obesenim sa lenze mam volake obavy.. niekde som cital ze clovek pri obeseni straca vedomie do 10 sekund ( tych 10 sekund bolesti by som este vydrzal sak som nato zvyknuty ).. inde sa zas pise ze clovek moze umierat aj 15 minut.. neviem teraz co z toho je pravda a odcoho to zavysi, nestretli ste sa s niekym kto sa o to pokusil a porozpraval o tom?.. ked sa tak zamyslim, je dost tazke najst rychly a bezbolestny sposob samovrazdy.. nejake rady?

bella21

annemary, kde berieš tú istotu, že po smrti už nebudeš trpieť? Len málo ľudí po smrti netrpí - to sú tí, čo idú do priamo do neba. Ostatní zažívajú duchovnú bolesť, pretože si v plnej miere uvedomia, čo zlé za života urobili, a ako tým ublížili druhým a Bohu.

Po smrti sa nám otvoria oči. Zrazu spoznáme úplnú pravdu o sebe samých a o Bohu. Uvidíme Pána a zistíme, aký je úžasný. Že je totálnou Láskou, Nehou, Múdrosťou, že je nekonečne Svätý a všemocný. Že je zaľúbený do každého jedného z nás, a že každého miluje osobitnou láskou, tak, ako keby bol jediným človekom na svete. A že túži, aby sme sa aj my navzájom takto milovali. Do každého vložil toľko dobrých a krásnych vlastností, ktoré sú ako poklad, ktorý treba objaviť. My kým žijeme na zemi, takto seba navzájom nevnímame - ako výnimočné bytosti, ktoré sú každá do jednej milované Bohom a ktorým keď ublížime, zarmucujeme Boha. Po smrti to pochopíme a pocítime veľkú lásku ku všetkým ľuďom, a všetko, čím sme druhým ublížili, nám bude spôsobovať bolesť a utrpenie. To je ten očistec.

O čo väčšie utrpenie pocítime, ak odídeme zo života vlastnou rukou? Keď spoznáme, že sme ohrdli Božím darom, ktorým je život? Veď Boh je život. Všetko na zemi je ničím oproti Bohu. Po smrti bude len Boh a všetky problémy, ktorými sme žili na zemi budú nepodstatné. Vedomie, že sme spôsobili bolesť Bohu, v nás vyvolá túžbu vrátiť sa späť na zem do všetkých tých neznesiteľných problémov, ktoré nás doviedli k samovražde, a to len preto, aby sme odčinili, čo sme urobili. Aby sme mohli aspoň jedným dňom navyše žiť pre Boha a takto mu ukázať, že oňho stojíme a že chceme žiť už len s Ním a pre Neho. Lebo vtedy spoznáme, že len láska je zmyslom všetkého, zeme i neba. A Boh je Láska.

Kto to vie, bude chcieť žiť na zemi čo najdlhšie - nie aby si užíval, ale aby konal dobro a mohol si už tu na zemi odčiniť to, čím sa previnil proti láske. Nepridá si k svojej vine ešte aj samovraždu, ktorá je jedným veľkým nie Bohu.

annemary

istota je v tom ze uz nebude trpiet, nebude tak velmi bolietto co boli, nebudes nikomu prekazat, nik ta nezrani....

veľa

anonym, ty si myslíš, že po smrti už nebudeš?
vtip je v tom, že nie je v tvojej moci "vymazať" svoju existenciu. Zabiješ len telo, ale dušu nie. Nemáš strach, čo bude po tom? Ak sa chceš zabiť, mal by si mať 200 %-nú istotu, že pôjdeš do lepšieho...

Vermarka

Naozaj nerozumiem tým, kt. to tu mali potrebu okomentovať v negatívnom zmysle. Akoby ste sa hnevali, že niekto túži po samovražde, lebo si myslíte, že vy máte oveľa horší život a nejdete sa podrezať.

Áno, život je ťažký a nie každý ho zvláda rovnako, takže by vám, vážení, trochu empatie nezaškodilo.

Kopírujem len to, čo píšem vždy:

Každý deň tu pribúdajú témy o depresiách, strate zmyslu života, nepoznania svojej hodnoty, chuti po samovražde a pod.

Všetky tieto choroby a problémy súvisia s tým, že takmer celé ľudstvo dnes má pomýlenú mienku o láske.

Ja som si tiež všetkými týmito problémami a chorobami prešla a chcem Vám všetkým povedať, že ak pochopíte pravú lásku a začnete ju žiť, stanete sa šťastnými a spoznáte svoju hodnotu.

Dnešný svet je zameraný len na sebecké JA a materiálne hodnoty. "Musíme zachrániť len seba a svoju rodinu a celý život hrabať čo najviac pre seba."

Všetky tieto veci Vás spravia len viac prázdnymi, lebo čím viac sa kŕmite sebaláskou a materiálnymi hodnotami, tým viac sa cítite nenaplnení a chcete stále viac a viac, no aj tak sa cítite nenaplnení, i ked viete, že by ste naplnení mali byť.

Prosím odložte všetky predsudky a vypočujte si toto o láske, pustite si to namiesto TV a hrania PC hier. Má to 2 hod., ale ručím Vám, že ich nebudete ľutovať. Bolo to odvysielané na rádiu Slobodný vysielač.

archive.slobodnyvysielac.sk

matway

karolínka, divím sa ti, že na toto reaguješ. Toto by mala byť v prvom rade reakcia administrátora! Som sám admin na nejednej stránke, a ver mi, že najlepší spôsob je nereagovať, upadne to do zabudnutia. Potom treba už len jedno, lebo taký sú vynaliezavý, že sa prihlasujú pod inými nickami sledovať ich IP adresy a zrušiť ich prístup! Toto je avízo pre admina na tomto fóre!

jajaa

anonym....je mi ľúto čo musíš prežívať, verím, že to, že uvažuješ o samovražde nie je len tak, pretože zabiť sa nie je ľahká vec a vôbec to nie je zbabelé, práve naopak - treba k tomu veľa odvahy podľa mňa. ale na druhej strane, môj osobný názor je taký, že ak ešte existuje nádej, akákoľvek maličká, v lepší zajtrajšok, tak sa rozhodnúť pre samovraždu nie je správne...ešte stále verím, že to, že sme tu a že sa deje práve čo sa deje má svoj zmysel, hoci je to mnohokrát ťažké a chce sa nám to vzdať a dúfať v úľavu po smrti...ale naozaj nikto nevie čo nás čaká, aký bude ten ,,život po živote." Drž sa...

Nina.

Mňa len zaráža keď sem niekto napíše takúto tému - vážne si inteligentý človek môže myslieť, že mu tu niekto dá spolahlivý návod na samovraždu?
Buď opíš svoje problémy a niekto možno bude vedieť poradiť, ale aby človek čo má niečo v hlave založil tému na internete a čakal že mu naozaj niekto reálne poradí ako sa zabiť a vymyslí ten najvýhodnejší spôsob? To teda pochybujem.

ved aj ja tu hladam pomoc ale trocha inu.. inac nepoznas ma, tak ako mozes takto s istotou tvrdit ze som nic nezazil?.. praveze som zazil toho tolko a aj zazivam ze uz nevladzem.. mam nespocet nevyliecitelnych chorob a uz jednoducho nevladzem iba sa trapim a nic ine.. tiez som kedysi bojoval a chcel som byt zdravy ale ako nahle som sa dozvedel ze sa niektore veci liecit nedaju tak uz som mal jasnu predstavu co dalej.. nemusis hned utocit toto neni pokus o vtip, mne je rozhodne luto kazdeho co tu pise a ked vidim kolko ludi ma problemy..a o bolesti viem svoje.. pekny den prajem

karolinka122

Dospej? To hovoris ty mne, ked tu zakladas takuto diskusiu ako sa odkraglovat ? Sa preber dilinko, sem chodia ludia s roznymi zdravotnymi problemami , tazko chori ludia, co tu hladaju pomoc, ked im lekari nevedia pomoct a dali by cokolvek zato, ako byt zdravy a ty tu pytas navod ako ho ukoncit, lebo ten tvoj zivot je taky neznesitelny, ze jedine naco dokazes mysliet je ako to tu ukoncit, nie to riesit a myslis, ze niekoho to seriozne zaujima.. Totalny zbabelec si, sracka. Chdia sem ludia, co prezili zlych veci, ako ty neprezijes za 10 zivotov, zlomeny, bez sil a snazia sa to zmenit, chcu to riesit. Ako si mozes byt taky isty, ze po smrti najdes pokoj, dusa je vecna a tych zivotov mame niekolko, ak sa v tomto zivote vzdas a "odjebes " sa ztadeto dobrovolne, v buducom zivote budes postaveny pred tuto situaciu znova a znova, kym to nezacnes riesit, tak sa preber ty a dospej...A este sa bojis bolesti..Asi potrebujes poriadnu zazit, aby si sa prebral k zivotu .

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako to ukoncit? - Fórum - ZDRAVIE.sk