Otazka pre RNG....jodova tinktura

Príspevok v téme: Otazka pre RNG....jodova tinktura
tomasddd

Dobry den p. RNG, na vasich forach som sa docital, ze na odmorenie tela (ja mam problem s polypami) je dobre uzivat jodovu tinkturu...teda kvapkat si ju na telo....ako dlho to treba uzivat? Este jedna otazocka....tato tiktura je dobra?...nasiel som na iherbe: TPCS, PT Skin Iosol, Formula VI, 1/2 fl oz...kolko toho mam kvapkat? Vdaka

RNG

Iosol je tinktura v glycerine. Glycerin sa neodpari tj flak zostava mokry a zafarbi ti pradlo. Iosol je navrhnuty ako kvapky do vody. Tinktura pripravena z vody alkoholu jodu a KJ je vhodna na kozu,z nej sa voda a lakohol odparia a skvna potom nefarbi pradlo. Kedysi sa pouzivala na beznu dezinfekciu ran, vyse 100 rokov. Ja pouzivam taku, lebo v USA ju este stale predavaju v roznych obchodoch(supermart)
Na Slovensku su niektore lekarne, co su ju ochotne namiesat.
Ja pouzivam klasicku staru zmes, kde v 50% etylalkohole a vode je 2% jodu a 2.5% KJ(zhruba,samozrejme).
Tj ked to miesaju v lekarni tak do 100 ml 50%etylalkoholu daju 2 gramy jodu a 2.5 gramov KJ a dobre pretrepu.
Ja si to nanasam stetcom pod pazuchy, flak velkosti asi dlane, co mi da asi 10 az 20 mg jodu do tela, tj dost na tyzden.