Keď Vám umrie pes, umrie aj časť Vášho srdca

Príspevok v téme: Keď Vám umrie pes, umrie aj časť Vášho srdca
Lienocka5

Neviem, či si to vôbec niekto prečíta, ale potrebujem to zo seba dostať von...
Už je to 10 mesiacov, čo som prišla o psíka (14r.) Milovala som ho nadovšetko.. aj keď mám ešte jedného, s ktorým som každý jeden deň, smútok neodišiel.. Spomínaného psíka, ktorý umrel som sa rozhodla dať utratiť, pretože už nevedel behať, nejedol, nevládal vykonať potrebu.. Maximálne na chvíľu zodvihol hlávku a opäť ju položil a zaspal... Posledný víkend som s ním preležala na verande na koberci v objatí. Možno Vám to príde hlúpe, ale celý čas som mu neustále opakovala, že ho strašne ľúbim a aby ma neopustil.. Vedela som, že to je nemožné, no dúfala som do poslednej chvíle.
Rozhodla som sa, že bude najlepšie ak nás navštívi veterinár doma a psík umrie v prostredí, ktoré dobre pozná.. Keď príde chvíľa, v ktorej veterinár pichá injekciu a psíka držíte, príde aj tá najväčšia rana do srdca, ktorá sa vyrovná strate najbližšieho príbuzného..Celý život to budem mať pred očami.
Pýtali sa ma, či nechcem odísť radšej von a vrátiť sa, až keď umrie, no nedokázala som to. Nechcela som ho opustiť a dovoliť, aby sa bál.. chcela som, aby cítil lásku do poslednej chvíle.. Hovoria, že čas je najlepší liek, no neverím... Akoby to bolo včera.
Pokiaľ ste si to celé prečítali a máte doma psíka, dávajte mu každý deň toľko lásky, koľko len vládzete, on vám ju vráti 100x silnejšiu.

saska553

Lienocka si skvelý človiecik a dobre si to napísala, že si to dostala zo seba von, mne zomrela tá najmilšia fenečka na svete pred 6 rokmi a dodnes na ňu myslievam...skoro mi odišlo srdce keď zomrela...
Vermarka nepochopila vôbec, ale vôbec nič. Jej mačka nemá rozum a mačaciu dušu?

sponka

Aqua,neutoč.Je tu aj niečo ine.ľudia ktori zomreli vďaka utokom psov.Nedavaj psa na uroveň človeka ,veď to je detinske.Človek ma druhu signalnu sustavu a je len na ňom čo zo psa vychova.Bohužial su plemena ktore nepredvidatelne utočia aj na vlastneho pana.Len tolko.

Aqua321

Vermarka
Ked si myslis ze zviera ma mensiu hodnotu ako clovek ,si na velkom omyle.zviera ma rovnaku hodnotu ako clovek.
Vezmi si,clovek ktory zabil umyselne niekolko ludi ma vacsiu hodnotu ako psik ?ktory ti dava kazdy den plno lasky,vypocuje si kazde jedno tvoje trapenie ( a ver mi,ze ho nikomu nevyšteka) ,vzdy ta rad privita doma akoby ta nevidel rok..stale si myslis ze psik ma mensiu hodnotu ako clovek?a to ze sa pise a hovori ze by mali niektore plemena zakazat,lebo su agresivne a co ja viem co,su hluposti.pretoze pes sa zlym nenarodi,to len clovek ho moze naucit zlu.nic ine.
Uprimne ,ja lutujem tu tvoju macku,pretoze chudatko si takuto uzasnu majitelku ktora ju povazuje za menejcennu nezasluzila.a nezasluzi si ho ziadne zvieratko.kto chce nejake mat tak sa on musi postarat a davat mu svoju lasku.
To je odo mna vsetko,dufam ze sa pani humanistka Vermarka trocha uvedomila .
Lienocka , je mi to velmi luto ale psickovi je uz urcite lepsie :) uz sa netrapi :) mysli nanho ,urcite mate spolu krasne spomienky :) drz sa :)

sponka

Vermarka suhlasim s tebou,nemožme klasť psa na uroveň človeka.Nie pes ale človek o psa sa ma starať.Tu nejde o to vybrať si medzi človekom a psom,ktoremu dam posledny kusok chleba.Tu ide o cit človeka ku zvieratku o ktore sa roky stara.Mňa to čaka,mam 18nasť ročneho pudlika a okrem toho že zle vidi,chodi,počuje je zdravy.Mam ho tak rada,že ho chodim už len raz za deň venčiť aby som mu šetrila nožky.Potrebu robi na balkone na noviny.Podari sa aj v byte.V noci keď spim a pride na ňho musim na balkon ho dať a počkať.Vieš si predstaviť koľko starosti s nim je.....No na druhej strane keď vidim ako sladko spi a odfukuje, bolesti nema,lebo je zdravy.Doobedu prespi.Nemam srdce ho dať utratiť aj keď občas si ponadavam,laska k nemu je silnejšia.

Iba Katka

Skoro som sa rozplakala. Časom to prejde, niekto potrebuje viac času. Ale máš môj rešpekt, že si ostala s ním, aj ked to bolo ťažké.

Vermarka - okrem iného, hotely pre psov a mačky slúžia len na odloženie zvieraťa, ak ideš na dovolenku či služobnú cestu a nemáš nikoho blízkeho, kto by sa ti o zviera postaral. A nie, žiaľ zviera nie je kladené nad úroveň zvieraťa, lebo ak niekomu ublíži pes je hneď zo zákona utratený, zatiaľ čo keď človek ubližuje zvieraťu, tak sa mu nič nestane.

Väčšina ľudí je zberba, človek hádže odpad do prírody, človek všetko ničí, človek ubližuje a zabíja, človek sa často ničí sám, berie drogy a alkohol, človek je sebecký.

ambrozia66

Lienočka, pekne si to napísala, až mi slza vypadla z oka. Viem, čo si prežívala, keď psík zomrel, mne tiež zomrela fenka, mala rakovinu a aj po 3 rokoch pri spomienke na ňu vyroním slzu.

Vermarka, stále nechápem, kde bezdomovci berú na chľast. Nerozumiem tomu, nepracujú, chodia špinaví a smradľaví, ale alkohol pijú. Tak odkiaľ naň berú?

miki24

vermarka ale aj psík je rodina, proste je členom rodiny. osobne robím so svojím psom kadejaké vecí už vyše 12 rokov a nehovorím, že by mi nebolo ľúto, keby som o neho prišiel. toľko srandy s ním, spomienok nadherných zažitých za takýto dlhý čas tak to dokáže určite niečo zanechať. navyše nenadarmo sa hovorí, že najlepším priateľom človeka je práve pes.

bohužiaľ, čo sa týka týchto ľudí bez domova väčšine to vyhovuje a zvolili si sami túto cestu a s tým sa nič nenarobí. sú napr. ľudia, ktorí by im aj chceli pomôcť, ale proste nechcú od nich nič...

Laara

Vermarka, stale zrovnavas dve absolutne neporovnatelne veci a ako uz niekto spomenul, pleties jablka s hruskami..laska k psovi a k zvieratu su dve rozdielne veci a navzajom sa nevylucuju, ci?

to snad tomu chudakovi psovi zavidis, ze sa s nim niekto pomazna, pohladka ho alebo nebodaj ho v zime pusti aspon do pivnice, aby vonku nezmrzol alebo ho da ostrihat do psieho salona? ved nikto ta nenuti mat psa..kludne sa mozes venovat zachrane bezdomovcov..a autorku nechaj, aby mohla oplakat svoje zvieratko sposobom ako ona sama uzna za vhodne..ma na to pravo..nechapem co ti vadi

Jessi_1111

Vermarka - Zviera nikdy nikomu neublíži úmyselne, človek áno. Preto sa nehanbím povedať, že mám zvieratká radšej ako niektorých ľudí...