Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa vyrovnat s chronickou chorobou

ni-ka

doka - tak potom neviem ci si citala celu temu,ale niekde na zaciatku som pisala ako som sa s tym vyrovnala ja, aj co som prezila,aj aku mam chorobu...
a tvoj prvy prispevok bol ze si sa na mna osopila ze nemam chronicku chorobu inak by som nepisala to co pisem...
tak ja potom neviem kto si tu zdvihal ego...

doka

ni-ka-2 roky nevedeli,že mám celiakiu a ked sa konečne k nej dopátrali,tak mi zistili aj karcióm...som po operácii,ale ak je a bude možnosť sa vyhnúť chémií,tak sa jej určite vyhnem...nebudem tu prispievať,pretože ak čítam tieto prestrelky o ničom-teda úplne od danej témy-ako sa vysporiadať s chronickou chorobou...verte mi,že toto čo tu rozoberáte určite nikomu na psychike nepridá....ináč nakukla som len zo zvedavosti,lebo som myslele,že niekto potrebuje ozaj psych. podporu,tak ako som ju potrebovala a potrebujem aj ja,ale poniektorí z Vás si tu potrebujú zvýšiť len svoje sebavedomie a ego...:(

ni-ka

Rng-ano,viem,echinaceu berie pod dohladom a na odporucanie pediatricky...aj probiotika...robila mu KO lebo ho bolelo kolienko,mal plucne mykoplazmy,preliecil sa atb a teraz mu odporucila toto...

sponka

Nika,je spravne že si sa odovzdala do ruk lekarom a že ti pomahaju.Je obdivuhodne že sa s tebou rozpravaju aj o alternative,tak by to malo byť.Každy človek ,keď ma akutne ochorenie ide k lekarovy/je zľaknuty,ma bolesti,alebo vysoku teplotu,alebo je opuchnuty,alebo krvaca atď a ver mi že aj p.RNG by to urobil-lenže tu ide o chronicke ochorenia,kedy sa chem.liekmi ich nedari vyliečiť,alebo aspoň ochorenie pozastaviť aby sa nezhoršovalo,dokonca sa pridružia vďaka chem.liekom ine choroby.No a tu je napomocna alter.medic.Preto radšej mi čo sa v nej nevieme zorientovať važme si ľudi čo nezištne odovzdavaju nam svoje vedomosti a nekritizujme keď sa nevyzname.....

RNG

Ni-ka , pozor na echinaceu, po 3 tyzdnoch pouzivania musis v nej urobit aspon 2 tyzdne prestavku, inac prestane byt ucinna, telo ju vylucuje ako neziaducu a vedie to k alergiam. Ked chces nieco antiviralne, tj zvysujuce viralnu imunity, obrat sa skor na adaptogen astragalus, ktory sa da brat aj vo vacsich mnozstvach a nepretrzite.
Citral je tiez dost silne antiviralny, nachadza sa v citronovom oleji, limetkovom oleji ale najma v citronovej trave/lemon grass oil
Pre svoju silne citronovu vonu sa da pouzivat ako prichut.
Na to, aby sa emulzifikoval vo vode ho treba rozpustit v alkohole, 2 diely alkoholu a 1 diel lemon grass oil. Najdes ho ako vyrobok firmy NOW cez iherb alebo ine internetove zdroje
Na alergie su najma rozne enzymy
Na travenie nechranene, na cistenie tela entericky ochranene.

ni-ka

sponka-dakujem,pekne si to napisala :-)
ja som skusala tiez vsetko mozne,zial mne pomohla len medicina a lieky...to ale neznamena ze alter.zatracujem definitvne-ovsem,po porade s lekarom...aby nedoslo ku kontraindikacii liekov a doplnkov...
a moj syn je tazky alergik, davam mu vitamin C,msm,kolostrum a echinaceu...
a pisala som ze aj ja beriem doplnky-ale informovala som o tom lekarku-beriem cecko cca 2 gramy denne a mala som vysoku ABR,tak mi kazala aby som ho nacas znizila...
je fajn ak niekto skusi alternu a pomoze mu,ale ak je pod lekarskym dozorom,nie ak si to vycita z netu...
takze tak :-)

sponka

Chrpa,hovor za seba.Potrebuješ poradiť alebo ideš niekomu radiť?....Nika,teš sa z toho že ti pomaha klas.medicina.Na RNG podľa mojho nazoru sa obracaju ľudia ,ktorym klas.medicina poškodila viac zdravie ako bolo,alebo ľudia čo preventivne niečo pre seba chcu urobiť, aby predišli nevyliečitelnym ochoreniam.Preto prosim za seba,ďakujme človeku čo dava nadej nešťastnym a sklamanym chorym ľuďom z klas.med.....

Chrpa

RNG, svoje sudenie sa si strc do konecnika, to tu nikoho nezaujima, ake ty mas obchodne meno a podobne kraviny. Neviem, ako "vysoko" si sa dopracoval, ale kedze posobis na dost trapnom slovenskom fore, asi to velmi vysoko nebude, ze. Nahovaraj si co len chces, ale nebtazuj ludi svojimi smradlavymi vyhrazkami.

ni-ka

a chod sa kuk do temy otazky na RNG...taaam je ritolezcov az az...ale to nikomu nevadi,ze? lebo alternativa je in...ale ked niekto napise ze nie je a pomaha mu normalna medicina a normalni lekari tak je hned ritolezec a neviem co este...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa vyrovnat s chronickou chorobou - Fórum - ZDRAVIE.sk