Ako sa vyrovnat s chronickou chorobou

ni-ka

mendina-napis aku mas chorobu...

a to co prezivas je normalne,vzdy na zaciatku ochorenia...nikto z nas sa nevedel zmierit s tym ze je chory,hladali a skusali sme aj my vsetko mozne...malo som tu toho popisala co som vyskusala?
ja neviem co chces este pocut?ze sa deju zazraky?

kedysi tu bola tema cisto o lupuse,pisala tam jedna baba,tiez sa nevedela zmierit s lupusom,tak pocuvala rady rng a liecila sa sama...casom lieky vysadila uplne...po polroku pisala ze lezi v Nurchu a zachranuju ju,vazne si poskodila oblicky a nebude moct mat deti...
a osobne som poznala tiez jednu mamicku co mala lupus,mala maleho synceka,tiez sa neliecila,len brala doplnky a zomrela...:-(
su choroby kde clovek moze skusat aj vysadit lieky,skusat doplnky,zmenu stravy atd,ale nie pri lupuse...

emalea

to Mendina:
ale aj mastie podotkol /-la, že trochu konkrétností by bolo treba...ak napíšeš diagnózu, ľudia, čo toto potom konkrétne majú, budú lepšie vedieť poradiť, a Ty sa lepšie zorientuješ a snáď aj vyrovnáš s chorobou... aj ni-ka spomenula, že ľudia napr. s lupusom majú svoj portál, aj ľudia s Crohnom atď atď...je to istá súdržnosť a spolupatričnosť ľudí s rovnakým zdrav.problémom a určite Ti to pomôže aj psychicky...

Mendina

mastie vidiš, že je to tu oničom. Debaty, čo k ničomu nevedu. Neviem sa vyrovnat s tym, že som ochorela, robim všetko možne, aby som sa z toho dostala, ale asi nebudem mat na vyber a budem ju musiet prijat a ist do nemocnice a liečit sa. :-(
Bojim sa, aby som to tam zvladla.

ni-ka

Iren,ani nevies ako velmi si ma potesila:-)som rada ze si ma pamatas,aj ze si priznala-ako aj ja ze si tiez chcela vyskusat vsetko mozne a nakoniec si zistila ze bez liekov to jednoducho nejde-a ze sa vdaka nim citime lepsie...:-)
mam radost ze sa ti polepsilo:-)!!!
je super ze si sa ozvala,moc si to cenim,lebo si dalsia z nas-chronicky chorych ktory skusali alternativu a nepomohla...a vidis aj sama ze rady Rng nepomahaju...v konecnom dosledku,mal zapal zlcnika...preco ho neliecil doplnkami?preco siel do nemocnice?zachranili ho a potom dalej kydal na lekarov ze mu davali atb a znicili mu imunitu...

Maoam

jj, tu niet co dodat

ja len chcem este napisat, ze z vlastnej skusenosti ti, ktori kym boli zdravi alebo sa 'vyliecili' zmenou stravy a doplnkami z ochoreni ako recidivujuca vulvovaginitida 4x v roku alebo IMC s E. coli 3x v roku, ked ochoreli na nieco, co malo napr. povod ineho charakteru alebo to slo iba chirurgicky, ci mali nejaku mechanicku obstrukciu a kvoli tomu problemy, boli prvi, ktori leteli do unikliniky ku klasickym lekarom a aj na OP

takze ked to prislo na nich, zrazu bolo vsetko inak a samozrejme regiment pomocnikov aj pri viroze

kazdy jeden z nich ma lekarov v zalohe, nech mi nehovoria ze nie, keby mali problem, kde doplnky a strava nestacia

mna na tomto celom serie najviac jedna vec: ich nepostihnutelnost, ked privedu pacienta napr. s tazkym chronickym ochorenim, ktory posluchne ich rady na dialyzu alebo mu prinajmensom sposobuju kolaps alebo iny vazny problem, vtedy bud zmiznu ako gafor alebo sa ohanaju svojim 'je to vasa zodpovednost'

a potom nech ta ratuju zasa nefrologovia, internisti a Co.

takisto pri vazne, dlhorocne, chronicky chorych ludi - kde ako som uz pisala, verim v podporu tela ako spravne nastavenou stravou, tak aj istymi doplnkami, vitaminmi, mineralmi, stop. prvkami, probiotikami bla bla bla - kde napr. treba najprv spravit detox alebo klystir a Co. - v zivote by som si toto nevzala z dialky nevidiac pacienta na triko, robit to doma a sam a nie pod dozorom lekara, ktorych je uz dost, ktori sa venuju ako zapadnej, tak aj alternativnej medicine (napr. TCM, detoxy atd.) - lenze tam sedi lekar, vystudovany clovek a kym sa s procesom zacne, tak pozna anamnezu aj vsetky lieky pacienta atd., klystir sa robi zasadne ambulantne ak vobec, co ked ma ten clovek zrasty v crevach alebo mechanicku prekazku a cojaviem co este, toto su malickosti, ale proste ja si myslim, ze vsetky tieto veci na doma su pre ludi, ktori potrebuju odbornu pomoc po cely cas a monitorovanie

a ak je raz nieco dokatovane, zjazvene, zrastene tak, ze proste ten organ je hin, tak to nespravi uz ani pan Boh

jedine vymenit organ alebo sa znova vratit v case

inak by ma este zaujimala jedna vec, na vela dg. sa tu odporuca casto aj 10 a viac doplnkov samozrejme kazdy denne v XY-davkach

pytam sa, ako je mozne a stravitelne pre tych ludi, ked to maju brat mesiace ba roky - vsak to je denne kludne aj 40 pilul/kapsul/tabliet

a mozno aj viac

to ako zvladate za den prehltnut? mesiace, roky?

Irén 1

ni-ka, ja sa ti len čudujem, že na tieto nezmysly reaguješ...proste kto neprejde tým čo ty, tak stále bude omieľať svoje, dokonca rng,si tiež ľahol pod nôž a tak nechápem prečo ho neliečili jeho " lekári "Pochopia ťa iba vážne chorí a aj tí, čo už vyskúšali všetky dostupné alternatívne liečenie. Mne si raz napísala, že som sa nepoučila, ale áno poučila som sa áž-až, keď som tu tie skvele rady použila na sebe - jod a zas len jod na všetko a tak som ho do seba dávala aj zo selénom a ostatným a dopracovala som sa k horšiemu, strava podťa týchto poraďáčiek až som kolabovala...teraz pekne papkám denne svoju malinku tabletku a konečne po 10 rokov sa cítim úžasne, nemusím hltať tabletky na cholesterol, tlak, reuma sa upokojila a tak ja ďakujem, za to, že nám lekári pomáhajú a nemyslím, že nám len škodia.Doplnky sú fajn, ale nevyliečia...

ni-ka

vitavi-povedala som ti co jem,ty si aj tak stale ides svoje a presviedcas mna aj seba o opaku,lebo si presvedcena len a len o svojej pravde,ktora ako vidis nie je 100% funkcna...

inak to uz je sila obvinovat ma ze cerpam verejne zdroje...nechces aby som sa dobrovolne zabila-z lasky k tebe??este nevies ako skoncis ty a kolko verejnych penazi minies ty...

a este jedna vec,ja som zverejnila svoju identitu,ak chces byt aj ty ferova tak napis svoje meno,mail,udaje,cokolvek...je super radit a hadat a urazat na fore kde vystupujes ako vitavi...trosku drze a blbe,nie??

vitavi

ni-ka, nebudem to opakovať - tuky, i skryté, mliečne výrobky a mlieko, cukor - a hlavne neklamať seba./ani iných/
/často stretávam ľudí, ktorí mi hovoria že tuky nejedia a pritom si mažú chlieb hrubou vrstvou masla a zajedajú syrom - to len na znázornenie/

Choroba je tvoja liečiť sa môžeš ako chceš. Ale ak žiadaš preplácanie z verejných zdrojov, nie je to len tvoja vec.

Pokiaľ človek nie je v konečnom štádiu a je schopný výmeny látok a energie, je vždy možnosť na vyliečenie.