Ako sa vyrovnat s chronickou chorobou

ni-ka

Rng-v poriadku,mas tie rady od vystudovanych lekarov,to ale neznamena ze si lekar ty sam...keby tu radili ti tvoji lekari,vyznelo by to inak ako ked tu rady rozdava sedemdesiatrocny ujo-pardon za expresivny vyraz,ktory ani nevieme ako sa vola...
a za druhe,Rng,nehnevaj sa ale ty mas od tych lekarov len rady,ale nevies narozdiel od nich o kontraindikaciach liekov a chorob...vsetko zo vsetkym suvisi...ak by som ja napr.si chcela zvysovat imunitu a zacnem uzivat kolostrum,pripadne echinaceu,tak zas akurat tak skoncim v nemocnici...
a lupus sice je reumatologicke ochorenie ale nie je to reuma...

llek

Nic v zlom, ale napisat pacietovi so SLE ze to ma z nadmerneho prijmu tukov, to je sila. Z mnohych prispevkov internetovych poradcov je uplne jasne, ze nie su zvyknuti mat priamo pred sebou ziveho pacienta, pozerat sa mu do oci a rozpravat sa s nim. Su nauceni tu anonymne pisat, tvrdo si presadzovat svoje, lebo ved ako moze mat pacient co sa lieci u reumatologa pravdu. Navonok mnohi robia dojem ze su dobraci, kym clovek neodporuje, nema iny nazor a vlastne skusenosti. Chce to viac epmatie, pokory a skromnosti, to sa clovek nauci ked robi denne s pacientami nazivo, nie len virtualne
Ni-ka obdivujem tvoju trpezlivost, ale drzim vam vsetkym palce.

RNG

Inac sa tu casto zjavuju nazory, ze zdravi nemaju chorym co radit, lebo cez to nepresli. Nuz to je velmi divne, lebo chori sa drzia lekarov, co tiez cez to nepresli...
Nuz ja som cez to presiel uz niekolkokrat, 3 krat s kolenami, ked soom si nevedel ani len topanky zaviazat,traz z bedrovym klbom, a posledne som mal masivny utok, ked som odrazu nevedel vobec pouzivat pravu ruky, neudrzal som v nej ani len prazdny pohar. Tentokrat som podla rad mojichj lekarov zautocil na mykoplazmy(neviem ci ich mam, ale moje lekarske zdroje tvrdia ze reumy=artritis, osteoartritis su sposobene najma vnutrobunecnymi parazitmi, tj mykoplazmami a podobnymi mikropbialnymi utvarmi, tak som na ne zautocil extroktom z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a kvapkami samento, coumanda a banderol, 2 x 15 kvapiek z kazdeho, tiez serrapaptazou 3 x 120 000 iu, co tieto parazity v bunkach odmaskuje, aby ich antimikrobialne latky vedeli znicit.
Beriem aj curcuminoidy, protizapalove, aspon tak ucinne ako protizapalove lieky, najma ked su vo forme liposomov a dostatocnej davke(3 x 1 gram) a dnes po vyse 12 tyzdnoch odvtedy moze povedat, ze mozem robit drepy bez problemov, v ruke sa mi na 95% vratila povodna ohybnost a sila, takze mozem zdvihat v praci vyse 50 kg v nej.
Takze mne tie podla teba neucinne doplnky pomohli viac, ako tebe tie ucinne lieky. Lebo mne sa moje klby nerozpadli ale naopak zregenerovali.

A tymto v tejto teme koncim, lebo nemienim z nikym tu zbytocne polemizovat, len sem doniest informacie od lekarov, ku ktorym zrejme nemate ziadny pristup.

Kto chce sa moze z toho poucit, kto nie, tak moze sa riadit pokynmi svojich lekarov.

RNG

Ni-ka svoje nazory povazujeas za spravne, lebo za nimi je monopolna medicina. Ale ani ta nenapadne ze sa mozes mylit a ze ked tu uja uivediem informacie od mojich lekarskych zdrojov, ze mozu byt spravne a ze za 10-az 40 rokov budu nastroje aj monopolnej mediciny. Totiz tak dlho trva monopolnej medicine prijat nove metody, ktore su ucinne ale nenesu jwej ziadne zisky. Tak to bolo napr v minulosti s hygienou, kde trvalo vyse 40 rokov lekarom prijat zakladne hygieniocke zasady, tak top bolo na[pr s penicilinom a hromadou inycy liekov, dnes je to podobne aj s hromadou prirodnych lieciv, co nie su schvalene oficialne ale napriek tomu su na tisicoch pacientov dokazane ako za ucinne.
Ja sa nedrzim rad ludovycy liecitelov, ale znamych lekarov riadne vystudovanych, co sa uz pred desatrociami dali na ine prostriedky a metody, nez predpisuje monopolna medicina. A liecia na svojich klinikach takto tisice ludi s nevidanym uspechom. Preto sa ich monopolna medicina snazi co najviac prenasledovat a uz len to, ze sa napriek tomu udrzoa sveci o ich fenomenalnom uspechu pri lieceni.

RNG

Ni-ka svoje nazory povazujeas za spravne, lebo za nimi je monopolna medicina. Ale ani ta nenapadne ze sa mozes mylit a ze ked tu uja uivediem informacie od mojich lekarskych zdrojov, ze mozu byt spravne a ze za 10-az 40 rokov budu nastroje aj monopolnej mediciny. Totiz tak dlho trva monopolnej medicine prijat nove metody, ktore su ucinne ale nenesu jwej ziadne zisky. Tak to bolo napr v minulosti s hygienou, kde trvalo vyse 40 rokov lekarom prijat zakladne hygieniocke zasady, tak top bolo na[pr s penicilinom a hromadou inycy liekov, dnes je to podobne aj s hromadou prirodnych lieciv, co nie su schvalene oficialne ale napriek tomu su na tisicoch pacientov dokazane ako za ucinne.
Ja sa nedrzim rad ludovycy liecitelov, ale znamych lekarov riadne vystudovanych, co sa uz pred desatrociami dali na ine prostriedky a metody, nez predpisuje monopolna medicina. A liecia na svojich klinikach takto tisice ludi s nevidanym uspechom. Preto sa ich monopolna medicina snazi co najviac prenasledovat a uz len to, ze sa napriek tomu udrzoa sveci o ich fenomenalnom uspechu pri lieceni.

ni-ka

dakujem emalea, si zlata :-)
pre to som zastancom mediciny a nie alternativy, aspon co sa mna tyka...aj ked vitaminove a mineralne doplnky beriem aj ja :-)
ale alternativu nezavrhujem v pripade "lahsich" chorob :-)
ale ak ma niekto vazne zdravotne problemy je to cisty hazard so zdravym odmietat liecbu...ja uz som na to doplatila :-(
a mimochodom,ako tvrdi llek-lekar je vsade podpisany a je tam jeho razitko,pozna kontraindikacie liekov atd. stretla som sa tu s tym ze Rng radil chalanovi co bral kortikoidy vyadit omeprazol a zvysit si kyselinu v zaludku-pre udajny nedostatok kyselin...toto by lekar nikdy neurobil,kedze omeprazol je pri kortikoidoch nutny na znizenie kyslosti v zaludku,kvoli ochrane zaludocnej steny pred poskodenim z dosledku brania liekov...takze keby som ho vtedy na to neupozornila tak ten chalan uz ma minimalne vred ak nie horsie...a Rng len konstatoval ze on len radi a je na kazdom ci ho posluchne alebo nie...smutne...

emalea

aach, ni-ka až teraz vidím, čo si si všetko musela preskákať, ale chválabohu Ti určili správnu diagnózu /inak som sa niekde dočítala, že NURCH s touto diagnózou pracuje najlepšie/ a verím, že nepríjemných a bolestivých dní budeš mať čo najmenej...držím palčeky..

ni-ka

vitavi lupus a lupienka su ine choroby...
a ved never ja ta nenutim :-) maso nejem,lebo mi nechuti,obcas len tu sunku-domacu varenu z cisteho masa :-)
ryzu a pecivo len celozrnne lebo mam problem s travenim...
a inak len zeleninu s olivovym olejom a obcas ovocie...teraz ficim na melonoch :-)

vitavi

Áno, i olivový olej je tuk. Pri lupienke môžeš ozaj len pár kvapiek - ak je to lupus.
A mliečne výrobky majú vysoký obsah bielkovín a tuku.
Nechce sa mi veriť, že ješ len ryžu a zeleninu. Takého človeka nepoznám, a navyše aby trpel na lupus...., sama sa stravujem na obilninách a zelenine.

ni-ka

emalea a mendina- po porode som zacala mat bolesti klbov na rukach,myslela som ze mi chybaju mineraly po tehotenstve...potom teploty,stitna zlaza,anemia,bolesti sa kopili,krvacanie,zvracanie,padanie vlasov,nechutenstvo,chudnutie,vposlednom stadiu som uz len lezala na nafukovacke lebo ma vsetko tlacilo a bolelo,je to nechutna bolest,stale a stale,vo dne v noci...manzel ma hladkal aby som ju tolko nevnimala...potom uz som zacinala kolabovat takze stale bola u nas RZP...paradoxne,vyledky som mala stale ok,okrem tej stitnej zlazy a anemie a zvys,sedimentacie,pochodila som vsetkych lekarov,biorezonanciu,skusala som detox a pila len stavy...az som raz skolabovala uplne tak ma viezli do nemocnice,zistili ze mam vela vody na plucach tak mi ju vytiahli a v rozbore sa ukazali protilatky...dali mi 100ku prednisonu a ja som sa konecne vyspala bez bolesti...na toto nikdy nezabudnem,ta ulava...rano mi merali teplotu,mala som 35,5...:-) bola som strasne slaba,ani sediet som nemohla...nastastie primarka dovolila manzelovi byt pri mne aj v noci,tak sa o mna staral...potom volali do nurchu a hned ma tam objednali...tam mi robili vysetrenia-specialne na protilatky a zistili ze mam lupus a uz velmi aktivny...vodu som mala aj v bruchu,na srdci,vela bielkovin v moci,oblicky mi zlyhavali...tak mi zacali davat cytostatika (druh chemoterapie) a ked som po 3 tyzdnoch odchadzala tak uz som nemala vodu nikde,oblicky sa zacali spamatavat a vsetko ostatne tiez...ale potom som sa mala zas trocha dobre po troch rokoch tak som nechcela brat imuran,lebo pribalovy letak bla bla:-) tak sa lupus zas zaktivizoval a vyhliadol si koleno...za pol roka som ho mala v rozklade...prisla som o meniskus,chrupavky mi zbrusili az na kost,slachy mam zdegenerovane...uz nikdy nebudem chodit ako zdravy clovek,citim kazdu zmenu pocasia a kazda viroza hned oslabi koleno...takze obcas vytahujem barle...
preto si dovolim tvrdit ze lekari mi zachranili zivot...mala som stastie na lekarov pre ktorych je medicina poslanim:-) tak ako llek :-)