Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Par - subor jednotlivcov?

Príspevok v téme: Par - subor jednotlivcov?
ukulelele

V mojom okoli sa az prilis casto vyskytuje fenomen, ze aj ked dvojica je spolu vo vztahu niekolko rokov, maju zvlast bankove ucty, vsetko platia v pomere, ak ma jeden z nich auto, byt, stale je to majetkom len toho jedneho - nie spolocne.. Preco to tak je? Ked si to porovname s generaciou nasich rodicov, tak vsetko mali spolocne, vyplata chodila na spolocny ucet, z neho sa platili spolocne veci a snazili sa vsetko budovat si spolocne.. Nikto neriesil, ze toto je moje auto, nemozes si ho pozicat, toto je moj byt, plat mi najomne, spravil som nakup, preplat mi polovicu a pod. Preco to tak je?

Agnes998

Kedysi bola rodina svata, obaja manzelia robili vsetko pre to, aby vydrzala a aby spolu ostali. prekonavali spolu prekazky, boli spolu v dobrom i zlom. Dnes sa kazdy zameriava hlavne na seba. Muzi, co takto uvazuju to so svojimi partnerkami celkom iste nemyslia vazne a nechcu s nimi zostat az do smrti. Su im na to, aby im porodili a vychovali deti a ked zostarnu, sup vykopnu ich na ulicu a nastahuju si k sebe mladsiu. Su nastaveni len na uzivanie si. Zabezpecia si potomstvo ktore im nejaka zena vychova a ked ju uz nebudu potrebovat, pojdu si uzivat s inou. Ze zena, ktora ich vychovala deti, starala sa roky o nich aj o domacnost, to im nic nehovori, to je neplatena praca a ked jej cas pominie, nech aj skape na ulici, je im srdecne jedno.

DontWorry

A keby som mala svoj vlastny byt a priatel svoj a raz by sme sa rozhodli spolu zit, tak by som to poriesila rovnako :P

DontWorry

mojpohlad - kedysi davno ked som este nebola na svete a mala som sa co chvila narodit, tak nasi to poriesili tak, ze kupili rovno dva byty a jeden z nich ten maly prenajimali. No a potom bum, rozviedli sa a otec odisiel tam, aby mojej mame a nam nechal ten väcsi byt. Cize presne - efektivnejsie a celkom mudre riesenie ;)

mojpohlad

dalsi
Dnes 15:57

Ano, toto je velmi dobre uvazovanie, suhlasim :)

Dokonca presne s tymto modelom som sa aj v praxi stretol - Ona + On, obaja maju byty, ona mensi. Zacali spolu zit, maju dieta. Ona sa odstahovala k nemu a svoj byt nepredala, ale prenajima. Rozhodne ekonomickejsie a prakticke riesenie s vacsou istotou do zivota :)

vebe

Ja uplne chapem co pisala ukulele a aj sa s tym stotoznujem. Takisto uplne suhlasim s bella12 ci tak nejak. Ano, mnohe prispevky a argumenty su vlastne obhajobou individualizmu. Je doba, ktora praje a podporuje individualizmus. Ved mnohe tie slogany okolo nas, ze "uzi si", "chod za svojim cielom", to vsetko je o individualizme. Ja som tiez s tych, ze mame jeden ucet, ze mame jeden byt, ze sme vzdy riesili veci ako jedna rodinna bunka. V tom case to bolo bezne mat jeden ucet, jeden pevny telefon doma na chodbe, jedno auto, jednu mladomanzelsku pozicku. Nebol internet, tak sa vecery travili viac spolocne, nie jednotlivo za PC. Je to hodne o tom, ako clovek vnima pojem vztah, manzelstvo, rodina, tam budu medzi nami asi velke rozdiely. Je to hodne o dovere, co si pod tym clovek predstavuje a ako tento pojem chape. Aj tam su asi velke rozdiely medzi nami. Neviem kto ma pravdu, neviem ktory system je ten lepsi a spravnejsi. Asi ten, ktory danej dvojici vyhovuje a funguje

DontWorry

Myslim si, ze mat zvlast svoj ucet nie je odveci. Teda ja by som s partnerom raz v buducnosti mat spolocny nechcela. Nie je to ani tak novou dobou ako tym, ze v istych veciach potrebujem mat ja a mozno aj clovek ako taky pocit neviazanosti. Nastastie to tak nemam, ale kolko zien existuje takych, co ked si raz za cas nieco pekne na seba kupia a hned po prichode domov maju doma spoved o tom na co zase minuli peniaze lebo chlapovi pipla smska o ubytku penazi z uctu.

Na druhej strane nema ani jeden z nas problem nieco zaplatit. Ci ja ci on, v tom nie sme drzgrosi a nikdy neocakavame, aby ten druhy polovicu splatil. Pri svojej rodine ani pri priatelovi to ani neberiem tak, ze poziciavam peniaze. Jednoducho ak nemas a ja ano tak nech sa paci, rada pomôzem.

Lenze to je vsetko o ludoch. Ja v tom vidim aj lakomost a vychcanost muzov a naivitu zien. Popripade vypocitavost zien, lebo vedia do coho idu a zeru to chlapom aj s navijakom len preto, lebo sa maju pri nich dobre.

Potom je tu viac krat spomenuty nazor, ze chlapi neveria. Ja sa daktorym ani necudujem.

Ale urcite si neviem predstavit mat rodinu a ist pol na pol. Ochudobnovat o peniaze i vlastne deti. Pocitat kazdy jeden cent, zbierat blocky a navzajom si peniaze vraciat. Je to chore a rodina by takto fungovat nemala. Ak takto tie zeny ziju tak je to len ich vlastna blbost.

wreck

ojooooj, dalsi veeelmi dobre napisal. celkom osviezenie po prispevkoch dam, pre ktore je zivot predovsetkym rozpravka. :) (jasne ze tiez by som chcel aby aj pre mna bol.)

dalsi

ukulelele Včera 22:25 - to, aky clovek je, ci neni, nezistis hned. Niekedy to zistis po svadbe, niekedy po narodeni dietata a niekedy az po 20tich rokoch, ci v tazkej zivotnej situacii. Sposobom, ako uvazujes, by si nikto, nikdy rodinu nezalozil.

Ad naco su paru 2 byty, ked mozu mat 1 vacsi spolocne ? Predstav si, ze toto je z financneho hladiska celkom lepsie, ako mat 1 vacsi byt. Pretoze dnes su casy divne, neiste. EUR, USD i ostatne meny su casto degradovane spravanim sa vlad a ich centralnych bank a tym, ako nafukuju ekonomiku. Mat 2 byty znamena, ze sa uskromnis v mensom, mas mensie naklady na byvanie a ked dieta, ci deti vyrastu, mas pre ne druhy, rovnaky byt. Zatial ten druhy mozes prenajat a mas z neho pasivny prijem. Investicia do nehnutelnosti je urcite lepsia, ako kupit jeden predrazeny vacsi byt, ktory sa horsie predava ako 2 male. Naviac, keby nebodaj doslo k rozvodu, maju obaja kde byvat.

Takze nakoniec je to velmi dobre investicne rozhodnutie na ochranu rodiny.

VilsaVilsa

a preco nie? sak to je rozumne, ze kazdy sa stara o seba aj o druheho, moze mu zaplatit. mozu sa aj dohodnut mat to spolocne. omg, riesit taketo blbosti...

ukulelele

kkaffik to nie je o tom, ze by sa len viezli a hrali druhe husle. Su to velmi dobre zeny, ktore by som povedala, ze su naivne a makke, ze si nevedia presadit svoje. Aj to ako ziju, mi pripada, ze nie su rovnocenne partnerky, ale skor sluzky. A tiez nevidim logiku na tom, ze ked som napr. s niekym 8 rokov a ten niekto si pocas vztahu berie hypoteku, aby som si vzala hypoteku aj ja. Na co su paru dva byty, ked mozu mat jeden vacsi spolocne? Jedna, ktora mi je rodina, si to aj uvedomuje, dokonca aj jej rodicia aj svokrovci dobiedzaju do jej partnera, aby si ju vzal a dom bol spolocny, ale on si ide za svojim, ona je tiez z tej situacie smutna, ze nemala moznost si nic sama odkladat, ale ked sa tema rozobera, tak povie, ze ona s tym nema co robit..
Dalsi - ale ak je clovek nezodpovedny, tak si s nim nezalozim rodinu, lebo viem, ze ten vztah nevydrzi, nie?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.