Strava

lu

mam 31, vazim 71 a meriam 167ycm......necvicim!!! robim 12cky a na sport cas nie je!!!! preto potrebujem aspon tu stravu daku uprestnit!!!!!!!!dik

lh95

kolko mas rokov , koko vaziš aky je tvoj ciel? :) sportuješ, posiluješ? aku aktivitu vykonavas :) si ochotna investovat do jedalnička? :) lebo ak nie tak z halusiek a piroh neschudneš neuraz sa to len hovorim lebo niekto si mylsi ze zje 1 jedlo denne a je fit a priom je to blbost ...

AlisonWolf

Problém je v tom, že každý jedálniček by si mal vytvoriť človek sám. Totiž, len ty vieš, k akým potravinám máš prístup, čo si môžeš dovoliť, čo môžeš jesť, na čo nie si alergická...
V prvom rade je dôležité piť hlavne čistú vodu (2,5 litra denne), žiadne sladké nápoje ani minerálky radšej nie, maximálne taký zelený čaj na sprestrenie. Jesť 3-5x ovocie aj zeleninu za deň, nejesť čokoládu a iné sladkosti, hlavne nie tie lacné, v ktorých je kopec umelých prísad a nie sú vôbec zdravé, ak čokoládu tak už s najvyšším obsahom kakaa...
Jedálniček si nezostavujem ani ja sama sebe, stravujem sa pomerne zdravo, takže si nepotrebujem písať presný plán čo kedy zjem a koľko toho zjem. Dôležité je jesť najmenej 5x za deň a to v menších porciach.

AlisonWolf

Netreba sa len dobre stravovať, ale aj cvičiť, resp. hýbať sa aj mimo chôdze. Každý deň by sme mali prijať 55% cukrov, 10% tukov a 35% bielkovín.

lu

dajte prosim dake priklady......napr., ako sa vy stravujete a pomohlo vam to....ja robim 12cky, tak aj to dost robi, ale viem sa tam v pohode stravovat, len mi poradte, co by bolo naj....ako to rozumne rozdelit!!!!
dakujem..