Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pleseň v izbe a pod plavačkou

Príspevok v téme: Pleseň v izbe a pod plavačkou
Danuta

Poraďte prosím čo robiť v izbe nám plesnivie sololit na nábytku tým pádom veci v skrini a tiež sme zistili, že máme pleseň pod plávačkou všetko vyhadzujeme treba zrejme zaizolovať podlahu (starší dom)ale čo potom? Pomôže to? Vetráme, máme Ceresit. Vraj by sme mali dať dlažbu, ale do spálne?:( Má tu niekto skúsenosti?

monika_3666

veru ako píse ukulelele, má pravdu, mi ti s tým velmi nepomôžeme..na to treba odborníka
treba ten dom vidiet

ukulelele

Tieto rady, co tu padli, su velmi neodborne. Za 1, treba zistit, ake zaklady ma dom, ci stoji na hline, na kamenoch a pod. po 2, z coho su robene mury - kamene, tehly a pod. za 3, dobre, ze ste demontovali podlahu, treba spravit sondy aj do stien. za 4, zavolajte si firmy na podrezavanie. Obhliadky robia zadarmo a aj mavaju vlhkomer, ktorym Ti vedia lokalizovat vlhkost(5% je hranicna hodnota).
Co budete musiet spravit, tak podrezat mury(na to treba silnoprud, ktory stare domy nemaju!) a zaizolovat podlahy, vytvorit tzv. vane. Vlhkost je vzlinava, zaizolovanim podlah, dlazbou a pod. nic neporiesite, lebo vlhkost pojde do murov. Ked nebudete riesit vlhkost, tak sa Vam znici kompletne nabytok a o dopadoch na zdravie ani nehovorim. Vetranie a kurenie vobec nepomoze pri pripade, aky popisujes Ty.

Danuta

Sme mali min.15cm odskok a nepomohlo:( Dnes sme vyhádzali plávačku... Hrozné... Dala som do izieb vonný olej, samá potuchlina, plávačka na vyhodenie a čo ďalej, vraj keď aj odizolujeme a dáme podlahu/dlažbu pôjde zasa vlhko do stien :( radia nám podpíliť a izolovať ale to je drahé už naozaj neviem... podlahové si tiež nemôžeme dovoliť v momentálnej situácii :(

majka22233

tak moji znamy mali takyto istý problém, tiez starý kamenný dom..vsetko im plesnelo, vela kurili ale aj tak mali stale vlhkost
potom si vymenili komplet podlahu dali podlahove kurenie, natiahli nové stierky, do obyvacky dali krb a odvtedy im uz dnu neplesnie ale samozrejme musia vela kurit ci je leto ci zima, pretoze majú dost zimu aj ked su horucavy vonku.. nemôzu mat vlhkost v dome potom neni ani plesen

majka22233

nepotesím ta..ak ja raz dom starý, tak s týmto budú problémy vzdy
neviem či sa to da nejako poriesit, ale mozno by pomohlo podlahové kúrenie a ak plesen bola aj na stene, tak vsetko vyskrabat a natiahnút nové stierky, vela kúrit a vetrat

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.