Som pekná, no napriek tomu mi chýba sebavedomie

Príspevok v téme: Som pekná, no napriek tomu mi chýba sebavedomie
aja233

Hned na zaciatok..neberte to tak, ze sa vychvalujem alebo čo. Mozno si myslíte ze to ani nieje mozné, ze ako môze niekomu chýbat sebavedmie kto je pekný?
To ze majú o mna zaujem viacerí chalani, berem len ako také lichotenie, samozrejme potesí ma to, berem to ako také pozitívum, takú malú vyhodu, no zial na mojom sebavedomí mi to nepridáva :(
Vôbec si neverím, ked idem napr. na pohovor do prace bojim sa ci danú poziciu zvladnem, ci sa to dokazem vsetko naucit, mam obavy uz dopredu, atd...

A vôbec stretli ste sa s tym vôbec niekto? Zeby peknej zene chybalo sebavedomie? Alebo to len ja som taká divná? :(

aja233

zewa: čo mam na sebe rada?
tak napr. asi úplne najviac mam na sebe rada môj úsmev, ktorý mi tak velmi vela ludí chváli a rada ho rozdávam :D potom som nekonfliktný typ ktorý dobre vychádza s ludmi a to sa mi na sebe paci tiez, taktiez sa mi na sebe paci spolahlivosť, trpezlivosť, poriadkumilovnosť a este aj to ze by som nikdy nedokazala podviesť svoju lásku

aja233

ved toto je ten náš najvacsí problém..že všetko to máme len v tých našich hlavach :( a treba to z nich nejako dostať von..ale ako? :/

nenama zena

Ahoj aja233 ked som si citala tvoje prispevky mam pocit akoby som citala o sebe, mam presne rovnaky problem/y :) mam 20 a tiez som hanbliva, malo komunikativna ( vyhybam sa cudzim ludom a tiez chlapcom, ktori sa mi pacia :), tiez mam problem so zdravenim aj znamych ludi-kamaratov, ani za toho sa nemozem prinutit prva povedat ahoj a len cakam na pozdrav od druheho) nemam ziadne sebavedomie, sebaistotu a neviem ako to zmenit, tiez sa casto citim neschopna a bojim sa ist do novych veci, lebo sa bojim zlyhania ale ked ma situacia prinuti tak sa vacsinou podaria, vsetko to mame len v hlave a musime sa ju naucit ovladat :)

aja233

Fleur-de-lis: mas pravdu :) súhlasím sebavedomie si netraba budovat na vzhlade. To ako vyzerám berem len ako takú malú výhodu a robí ma to šťastnejsou nič viac. Vôbec sa nevyvyšujem nad inými ženami.
A ešte som zabudla dodať...okrem toho že mi chýba ta sebaistota..tak mám problem aj s hanblivosťou :( napr. ked ide oproti mne skupina chalanov a pozerajú na mna..strasne sa hanbím, až červenám a to nehovorím ked mam s nejakým začať rozhovor
Ked sa s niekym spoznám to je už iné, to už ide lahsie
Neviem ako s tým bojovať :(

Ked som tak nad tým rozmýslala mozno to je vsetko tak práve kvôli môjmu detstvu. Ked som bola malá rodičia ma za nič nechválili, ked som niečo urobila zle, kričali po mne a vraveli mi aká som neschopná..vlastne doteraz je to tak. Moje dobré vysledky v skole brali ako samozréjmosť a ked som nahodou dostala horsiu znamku, tak uz im to vadilo a miesto toho aby ma podporili a pomohli mi ju opraviť kričali po mne :(
a len pre info mam 21r

Dennis

O sebavedomí vznikol jeden úžasný film, trvá síce len 41 minút, no veľmi krásne ukazuje, ako treba bojovať proti strachu:
www.youtube.com

Fleur-de-lis

no kto si sebavedomie zakladá na vzhľade tak je to len povrchné a prchavé a nie skutočné a stále. A veľmi veľa pekných žien nemá sebavedomie a zasa veľa možno nie najkrajších podľa dnešných trendov zasa sebavedomie má. Pri sebavedomí ide o oveľa viac ako o vzhľad. Sebavedomie veľmi ovplyvní výchova a ako je človek vnímaný a hodnotený ostatnými v detskom a mladom veku. A tiež aké sebavedomie mali rodičia. V tvojom prípade hlavne matka keďže si žena.
Takže divná nie si a buď rada, že tvoje sebavedomie nie je založené na vzhľade. Aspoň si takto "nútená" si ho vybudovať na lepších a skutočne dôležitých základoch.

Hac

Ahoj, tak isto sa cíti asi každý, kto ide na pohovor. Tiež teraz chodím na pohovory a mám obavy, či zvládnem danú pozíciu. Podľa mňa nie je nikde dané, že keď je niekto pekný, že musí mať aj vysoké sebavedomie.