Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tažké rozhodnutie - milujem ho, ale....

Príspevok v téme: Tažké rozhodnutie - milujem ho, ale....
KerenA

Mam 30r a pred pol rokom som spoznala uzasneho muza. Ma 34r, je slobodny a zamilovala som sa donho...vyhovuje mi po vsetkych strankach. Chcel ist na vsetko pomaly, preto sme spolu este nespali. Trocha som sa cudovala, pretoze ja som na tento krok uz pripravena a viem, ze aj ja ho vdlmi pritahujem. Vzdy, ked sa bozkavame alebo objimame, citim, ako mu 'stoji'. Takze impotent nie je. Pred par dnami mi povedal, ze sa narodil s hepavirusom b (ak som ho spravne pochopila, je to hepatitida b a ziskal to od svojej mamky pri narodeni). Ja nie som zaockovana. Citala som si o ockovani, ale to je trojfazove a medzi prvou a poslednou vakcinou je 6 mesiacov. Cize na sex s nim budem musiet pockat este dalsich minimalne 6 mesiacov. A to je teda dost vela.....AK sa ovsem necham zaockovat, s cim mam osobny problem, som skratka zasadne PROTI ockovaniu, vakcinam, liekom... Vysvetli mi prosim niekto, ako je to s tym hepavirusom B :((( on mi povedal, ze bozkavanim (slinami) sa nemozem nakazit a vraj ani oralnym sexom, co sa mi teda akosi nezda...kazdopadne oral sme este tiez nemali. Na internete som nasla rozne clanky a nazory, niekto tvrdi, ze sa to prenasa aj slinami, niekto ze len krvou...som zmatena. A hlavne neviem, ako sa mam rozhodnut s tym ockovanim... Dakujem za rady!!!

hepatos

daj sa otestovat a ak budes mat negat, vysledky tak zaockovat.
Inkubacna doba je tusim styri az sest tyzdnov. Napis na stranku hepatitida.eu a oni ti tam odpovedia po case. Su to odbornici. Ten tvoj frajer je laik a nie lekar. Na neho by som sa nespoliehal. Ja som zato aby dvaja nez spolu zacnu nieco mat by sa mali dat otestovat na pohl. prenosne choroby. Laska je laska ale zdravie je prvorade!

Agnes998

Tak ja neviem ale ja vsade citam o hep. B ze sa prenasa vsetkymi telesnymi tekutinami, vratane slin. Kde si citala ze sa tak nakazit neda? Zahravas sa s ohnom, je to velmi tazka choroba, moze prejst do chronickej formy a vyvolat cirhozu a rakovinu pecene.

KerenA

Takze bola som si dat vysetrit krv a som v poriadku. Slinami sa ten virus nepreniesol! Odlahlo mi. Teraz ma caka ockovanie.. to len tak,keby to niekoho zaujimalo. Hepatiditu B som napriek nespocetnemu mnozstvu francuzskych bozkov nedostala. Asi v tom zohrala rolu aj moja dobra imunita a zdravotny stav. Kazdopadne, je to divne, ze niekde uvadzaju, ze tento virus sa prenasa slinami a niekde, ze nie...ani vedci sa nevedia zhodnut.

bux

podla wikipedia sa moze zltacka typu B preniest vsetkymi telesnymi tekutinami, vratane slin. A to je dost nezodpovedne, ze ti to nepovedal uz na zaciatku.

KerenA

On mi povedal, ze jeho lekar ho uistil, ze sa to slinami neprenasa. A vraj pri normalnom sexe staci pouzit kondom a partnerka je chranena... Fakt neviem.... Musim najst nejakeho odbornika na infekcne virusove ochorenia, dovtedy sa ale asi zblaznim :(

Agnes998

Virus sa prenasa telesnymi tekutinami vratane slin, tak aby uz nebolo neskoro. Pri oralnom sexe je riziko tiez velke. Mal ti to povedat hned na zaciatku, sam by mal o tom viruse vediet dost ak je celozivotnym bezpriznakovym nosicom, snad si o tom nieco nastudoval. Ja by som na tvojom mieste bola velmi opatrna a radsej sa daj otestovat, ci to uz nemas.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tažké rozhodnutie - milujem ho, ale.... - Fórum - ZDRAVIE.sk