Parodontalny vacok

Príspevok v téme: Parodontalny vacok
Lesna_vila

Dobry den, na dolnej lavej jednotke sa mi vytvoril maly, nebolestivy, nezapachajuci vacok, na kt. ked zatlacim, tak mi z neho vyteka hnis. Bolo to uz asi rok vzad, na preventivke u mojej zubarky, som ju na to upozornila, pozrela mi na to a povedala, ze sa jedna o P.V. a nakazala mi vyplach 3% peroxidom vodika. Bola som prekvapena ako rychlo mi zmizol. Odvtedy vsak ubehlo uz vela casu a mne sa to stale vracia, vzdy iba na tomto mieste a uz som z toho zufala. Na ustnej hygiene si velmi zakladam a vsetky fora, ci clanky, ktore som citala ich vzik podpisuju prave hygiene nedostatocnej. Pritom chodim na preventivku kazdy rok, detto dentalna hygiena, zuby si umyvam min. 2x denne (kefka+ pasta, medzizubna kefka aj nit, skrabka na jazyk, ustna voda a raz za tyzden aj elmex gel). Vsetko co vyskusam zaberie iba na chvilu a po case sa mi to vrati, zubarka aj dentalna gynienicka povedala, ze o nic nejde, vraj postaci aj to ak budem pouzivat ustnu vodu...no mne po zatlaceni ten hnis vzdy vychadza. Za kazdy postreh dakujem :)

RNG

Nuz mnohe mikroby co sposobuju kazenie zubov pripadne hnisave vacky sa daju potlacit iontoforezou striebra, pozri cez google pod mojim nickom a teme zapal, hnisania a striebro. Dnes su na trhu aj ustne probiotika, co ochranuju nielen zuby a celu ustnu dutinu, ale aj ciastocne cely horny dychaci trakt. najdes ich pod menom Oral probiotics.

odpovedam

tak hygiena nie je len o mnozstve pouzivanych pripravkov, ale hlavne o technike cistenia zubov. taku skrabku na jazyk nepouzivaj casto, pretoze si stieras aj dobre bakterie (probiotika), ktore maju byt na povrchu jazyka. je mozne, ze mas v niecom nespravnu techniku cistenia zubov. ja by som na tvojom mieste zacala pouzivat zubne pasty urcene na paradontozu a urcite navstivila zubnu hygienicku - mala by vysvetlit spravnu techniku cistenia zubov.