Sťahovanie, nikoho tam nepoznám

Príspevok v téme: Sťahovanie, nikoho tam nepoznám
matamalavba

Ahojte, sťahujem sa z malého mesta na Kysuciach do Bratislavy kvôli práci. Problém je v tom, že nikoho v BA nepoznám (okrem svojho snúbenca) a v podstate nepoznám ani mesto :(
Prosím poraďte mi ako nájdem nových priateľov, mimo práce, aby som sa necítila opustená?
Zle znášam zmeny, vôbec neviem ako sa s tým vyrovnať.. viem, že po niekoľkých mesiacoch to bude lepšie, ale ako prekonať prvotný šok?
Poraďte mi, prosím, dobrých lekárov v BA.. v našom meste to funguje tak, že sa navzájom takmer všetci poznáme.. ak idem do obchodu, predavačky poznajú moje meno a celú rodinu, ľudia na ulici poznajú mojich prarodičov, tety, strýkov, ujov, rodičov, súrodencov... je to tu také domácke
Je mi smutno z toho, že u nás nie je práca a ja musím do BA :(

Ida4

Nemusis sa bat, ja som tiez prisla do Bratislavy z vychodu.
Manzel ma nechal samu v Petrzalke a odisiel prec nakolko bol vojak. Aj som sa stratila a plakala , ked som nevedela trafit naspat domov, ale clovek si velmi rychlo zvykne a priatelov si tiez rychlo najdes. A co sa tyka lekarov vsetko dnes najdes na internete , aby si si vybrala toho spravneho. Tak vela stastia a vitaj v Bratislave. Neboj ved Bratislava je taka vascia dedina.