Neviem sa odviazat, uvolnit

Nora

Dakujem za nazory, pracu som si stale hladala. Rodicia na mne videli, ze nie som ok, ked sa pytate, ako mi zistili schizofreniu.

_meno

Ahoj Nora

Mne osobne pomohlo pochopit tento svet. Predtym som si myslel ze svet je nebezpecne miesto a vsade na mna ciha zlo a kazda sekunda bola sekunda strachu z minulosti, pritomnosti a z toho co pride.

(najskor som si presiel starostlivostou o telo, psychologiu a az nasledne duchovnom). Su to vsetko nadstavy, treba len zacat.

Konkretne - nasledok tvojej schyzofrenie (sam som mal nabeh, dokonca zijem s ujom co ju ma) je zdvojenie mozgu, resp. dusa zijes s mozgom a telom, ale je nespokojna so svetom, preto si mozog vytvara vlastny idealny svet (nie su to len 'sny', je to zitie v tych snoch, duchanepritomnost apod). Pricina je vo vseobecnosti nespokojnost A neochota postavit sa svoju spokojnost.

Aj teraz tym ze si napisala na toto forum, tvoja dusa chce zit spokojne (to je vlastne koncept zitia duse-zit stastne). Vnutorne citis, co by si robila rada - zit pokojnejsie s priatelom, podavat mensi vykon ale stastnejsia.

Laska si ty sama - nehladaj ju v druhych, sir tu svoju. Miesto Chcem mat priatela si povedz 'chcem byt dobra priatelka'.

Jednoducho prvy krok je zistit, co ta hneva. Druhy krok je zistit, co by ta tesilo. Treti krok je vykonavat to, co by ta tesilo.

Na zaver asi napisem, ze nas Pan Boh je tu stale a vzdy tu bude, je v tebe, vedla teba, meter dalej, vnutri, vonku, ked myslis pocuje to, ked rozpravas pocuje to .. On to tu vsetko stvoril aby sme zili v laske a pomaha nam.

Vela stastia Nora :-)

veronaq

Ako to, že s takou diagnozou pracuješ? Nemala by su byt ba ID? Ako ti to zistil?
Skus cvičit, športovat, alebo pracovat fyzicky, aby si sa zbavila napatia.