Moze byt CT vysetrenie nespolahlive? V pripade roztrusenej sklerozy

Príspevok v téme: Moze byt CT vysetrenie nespolahlive? V pripade roztrusenej sklerozy
Lulu2011

Ahojte, chcem sa opýtat, ci moze by CT vysetrenie nespolahlive v pripade diagnozy RS, mala som urobene CT, nakolko mi trpla hlava a mala som mravencenie v celej hlave, trpim chronickou unavou, depresiami a dost silnymi uzkostami najma rano, poslednu dobu cca mesiac, po absolvovani neurologickeho vysetrenia a CT hlavy, aj vysetrenia mozgovych ciev, EEG, ktore dopadlo v poriadku, sa rano budim s tym, ze nevidim dobre na prave oko, vidim hmlisto, ako cez clonu, pocas dna to pomaly ustupuje, stale sa bojim, ci nemam RS, neurologicka to vyvratila, ale citala som, ze spolahlivo to dokaze ukazat len magneticka rezonancia, na ktoru sa u nas neposiela, v nemocnici je len CT, prosim kto ma s tym skusenost, nech napise, dakujem

Lulu2011

dakujem za odpoved, po vysetreni CT som bola kludna a uz zase nie som, ach jaj :) no nic, ocna mi dala listok, ze mi treba MR, ale len ocneho pozadia, tak neviem, ci to ma zmysel...uvidim, co na to povie neurologicka

llek

CT nie je optimalne zobrazovacie vysetrenie pri diagnostike SM. janoznacne MR mozgu + subor daksich vysetreni, lebo diagnoza sa malokedy stanovi len na zaklade vyslekdu 1 vysetrenia. Musi byt splnenych viacero kriterii