Smútok prináša potešenie

Príspevok v téme: Smútok prináša potešenie
pecula

Zdravím,

Len ma zaujíma, či má niekto okrem mňa podobné pocity. Neviem, či sa dokážem vyjadriť presne a preto to radšej skúsim stručne.
Máte aj vy občas dni, kedy sa chcete cítiť zle/smutne/depresívne? Podčiarkujete to smutnou hudbou, filmami, myšlienkami? A z tohto všetkého máte nakoniec dobrý pocit? Ako keby ste to určitým spôsobom potrebovali?

P.S: Tým nemyslím skutočný smútok, ktorý by ste najradšej necítili. Ale taký "smútok" ktorý nemá nejakú opodstatnenú príčinu?

Vďaka za odpovede.
Ide mi čisto o prieskum :-)

_meno

Ahojte

Veru, veeelmi mudry nazor embryo, vdaka za podelenie sa.

Suhlasim, my ludia sme jeden svet rozdelili na dva - dobry a zly. Dokonca aj veci prisudzujeme nalepku dobra vec / zla vec. Maso je dobre / zle. Zelenina je dobra / zla. Dobre a zle su len pouzitia, uhol pohladu. Kto je stale vesely, chce byt smutny chvilu, kto je stale zrobeny si chce oddychnut, kto je rad s druhymi chce byt aj sam. Atd atd jing-jang, leto-zima. Jeden bipolarny svet. Krasa tohto sveta je podla mna (ta naj naj naj naj naj naj co nam dal pan Boh) slobodna vola - ze to tu mozme poskusat, pokumat, porozumiet, spoznavat, stretavat, robit, zdokonalovat sa.. No nekonecno X nekonecno Xxxxxxx nekonecno vsetkeho.

Pekny vecer vsetkym

embryo

Tiez mavam obcas take obdobie, ked doslova vyhladavam smutok (film, hudba, clanky, etc...) a v konecnom dosledku mi to robi dobre :-)

Mozno je ludske telo nastavene tak, ze chce zazivat vsetky emocie. Ked ich dlhsie nema, tak ich zacne vyhladavat, kto vie...

ashole

skor to je sa dostanie sa do svojich myslienok potrieb do svojho vnutra uvedomenie sebaanalyza urobenie poriadku vo svojej dusi to moze byt taka ticha melancholia po ktorej mozes citit ulavu ze si si upratala pochopila vo svojej hlave v zivote.kazdy clovek to potrebuje byt sam so sevbou a mat radost z toho