Depresia - invalidny dôchodok

Príspevok v téme: Depresia - invalidny dôchodok
chanonn

dobry den, chcem sa vas opytat kto ma skusenosti dlhodobo z depresiou a panickou uzkostou. moj otec sa na to lieci rok a nieje schopny uz ist do prace

jeho diagoza je epizodicka paroxymalna uzkost a stredne tazka depresia.

ak mate niekto skusenosti hlavne ohladom invalidne dôchodku, ake kriteria ste museli splnat aby vam chvalili alebo nechvalili ,a kedy je najlepsie poziadat .prosim ozivte sa mi
dakujem :)

ni-ka

ano,presne tak :-)
ale ratanie percent je stale rovnake...
a tu si mozes najst otcovu dg.a pozriet kolko percent by mal...toto su tabulky soc.poistovne

www.chlamydie.info

Zuzula12

To je pre tych, ktorych uznaju až teraz? Tym, čo už dôchodky maju priznane to menit nebudu?!

Aj tak tomu vypočtu moc nerozumiem, teraz to vychadza menej ako predtym, či viac?

ni-ka

kikina-berie sa do uvahy hlavna dg.plus za inu diagnozu /diagnozy moze dostat este dalsich 10%-tak ako som pisala nizsie...

kikina :)

ešte doplním, že ak by sa vám aj podarilo ID vybaviť, kým dostanete vyrozumenie a následne peniaze, trvá to aj pol roka...ale spätne to vyplatia...no ale pol roka bude otec bez príjmu

kikina :)

pravda, za stredne ťažkú depresiu je len max. 40%. Diagnozy sa nezrátavajú, berie sa do uvahy len tá hlavná. Na ID treba podať žiadosť na soc.poisť a oni vám dajú tlačiva k obvodnej lekárke. Tá vás pošle ku odborníkom , výsledky jej odovzdáte a ona už vyplní papiera a odošle na soc.poisť. No a následne čakáte na predvolanie pred komisiu. Nebuďte optimisti, je to veľa vybavovačiek s neistým koncom. Môžu povedať, že ak otec nemôže pracovať kde pracoval, môže pracovať inde, napr. doma...no proste plný invalidný sa uznáva naozaj ťažko.

A podľa toho koľko otec zarábal, ale ak približne 500,- e v hrubom, invalidný môže mať možno ani nie 30,- €..

držím palce otcovi ale aj Vám. Depresívne choroby sú naozaj strašné a málokto vie čo ten človek prežíva. Preto mu niektorí ani neveria :(

ni-ka

zuzula,ano,tak to funguje...ak mas nejake ochorenie na 40% a mas k tomu ja neviem napr.cukrovku,depresie,artrozu a podobne tak ti mozu dat dalsich 10% a spolu mas 50%...

Zuzula12

Ďakujem, myslela som to tak, že keď napr. 40% jedna diagnóza 10% druha diagnoza, tak už by dali napr. polovičny? Ale nie.