Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Haluxy na nohách - existuje prevencia?

Príspevok v téme: Haluxy na nohách - existuje prevencia?
Xba

Ahojte, všetky ženy v mojej rodine trpia na haluxové ochorenia oboch nôh, ktoré sa začínajú výraznejšie prejavovať po 50tke. Sama ked si priložím nohy k sebe, vidím, že mi palce idú od seba (mám 23rokov). Očakávam teda, že ani mňa to neminie, preto by som chcela začať aspoň preventívne používať nejaké zdravotnícke pomôcky. Používali ste také pomôcky, pomohlo vám to? Ďakujem za všetky rady do diskusie.

anri

Kedˇ môžem poradiť všetkým,ktorí zbadajú zväčšovanie kostí,nech začnú používať nočné fixátory,ja som ich kúpila na niektorom zľavovom portály iba za 7euro,som veľmi spokojná,lebo na ľavej nohe som to už mala dosť viditeľné,na pravej iba trochu,ale teraz ako keby som to nemala,neviem či je to od lodičiek,ale skôr dedičné,aspoň u mňa,lebo lodičky nosím iba príležitostne.

RNG

Najlepsia prevencia deformitam noh je dobra dost siroka obuv, ale to zenam nenahovoris, lebo chcu na silu nosit topanky, najma ihlicky, co im postupne znicia/zdeformuju nohy.

erna

pomohli mi na zmenšenie haluxu fixátory,na denné nosenie silikonové a na noc nočné fixátory-plastové s mäkkou penou na palcoch

sarah1234

ja som minule citala, ze na to uz nic nepomoze, max. sa to nebude zhorsovat ked budes nosit tie abduktory palcov... ale cvicit by som mozno skusila aj ja, viem, ze su cviky na ploche nohy, ale na haluxy som este nevidela..aspon aby sa to nezhorsovalo..

lilyiankaa

ako raz za čas nevadí ak si dáš aj opätky, ale myslela som tým, že by si ich nemala nosiť každý deň ...ja som sa do tohto roku držala, ale keď som si dala vysoké topánky, nemohla som v nich vydržať, predtým mi problém nerobili .. nenosím ich každý deň, len sem tam ... a tá bolesť, čo som mala a aj krče .... kolegyňa má zase výrastky na tej kosti a tej to idú bud. týždeň robiť, tak som zvedavá, čo mipotom povie ......

Xba

Díky moc..ako ja to zatiaľ nemám vážne, žiadne bolesti ale pozorujem že ten palec sa zahýba dovnútra.. žeby mi to aspoň trošku oddialilo, lebo napr. teta to už má hrozné, práve som po nej dedila topánky. Ja si kupujem pohodlné ale napr. na formálne udalosti sa v nízkych nedá ísť (ale zase nechodím ani v ihličkách).

lilyiankaa

ahoj, mne pomôcky teda nepomohli, ja som mala od ortopéda pomôcky na noc a cez deň .. cez deň sú to také silikónové, ktoré si dáš medzi palec a ukazovák na nohe ..a na noc by ti mali vyrobiť také pomôcky presne na tvoju nohu ...mne to tak robili, ale vždy počas spánku ma tá kosť z toho tak začala bolieť, že som si to musela dávať dole ...
my máme tiež haluxy v rodine, mala ich moja babka, teta a aj môj otec a škoda, že som ich zo súrodencov zdedila práve ja ....
a ako prevencia je dobré nepoužívať úzke topánky, žiadne špicaté a ani vysoké ....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Haluxy na nohách - existuje prevencia? - Fórum - ZDRAVIE.sk