Antikoncepcia - základné otázky okolo

Príspevok v téme: Antikoncepcia - základné otázky okolo
TanyaBunny

Ahojte tak z názvu už viete že ide o HAK, nikdy som ju doteraz nebrala doteraz som sexovala len s kondómom. A musím sa vám priznať že som ešte ani nebola na gynde, nikdy. Nebol k tomu dôvod zatiaľ. Mám 18. Chcem sa len spýtať, ako túto HAK užíva v prípade, že nemám pravidelný sex, teda môj priatel je momentálne v zahraničí a chodí len sem tam, niekedy sa zadarí aj dva razy do mesiaca, niekedy len raz. Viem že si myslíte že tu branie HAK nemá význam, ale uznajte, že ma to už tie roky s kondomom nebaví ved vieme všetky, že to s kondómom nieje ono. Mám brať tabletku každý den, alebo môžem vysadiť, ak viem, že nejakú dobu určite pohlavný styk nebude? a kolko pred začatím pohlavných stykov ju mám znova nasadiť? a ešte niečo mi je nejasné.... kedže som HAK ešte nebrala, mám otázku že ako to prebieha, a či sa to dá vybaviť aj ked som momentálne mimo mesta, alebo musím chodiť pravidelne k svojej gynekologičke. Prídem si pre predpis iba a ona mi ho dá, alebo tomu predbieha nejaké vyšetrenie?

Radd

Takze pred tym ako si chces dat predpisat HAK musis prejst vysetrnim od gynekologa. Mam s tym skusenosti a uz ich nechcem ani vidiet. Velmi zle na mna vplyvali ci uz fyzicky alebo psychicky. A uz vobec ich nesmies brat kedy sa ti zachce. Bud pravidelne kazdy den alebo vobec. Ak raz prestanes mozes znova zacat brat minimalne po pol roku.