Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázka na tých, ktorí sa vyznajú v lekarníctve

Príspevok v téme: Otázka na tých, ktorí sa vyznajú v lekarníctve
-:-

Dobrý deň,
upratujeme po sestre byt, ktorá po ťažkej chorobe zomrela pred par mesiacmi. Sestra pracovala v zdravotníctve a teda mala doma viacero lekarnických prípravkov pre osobnú potrebu či potrebu nás blízkych. V jednej poličke som našla fľaštičku, na ktorej je napísané peroxid vodíka 3%. Čo s tým mám akože teraz robiť? Načo sa to dá použiť, lebo ja neviem, kedže v zdravotníctve nepracujem ani sa nejako nevyznám v tých prípravkoch. Môže sa to vyliať do umývadlo alebo wc? Neohrozím tým, podzemné vody, lebo viem, že niektoré prípravky sa musia zničiť osobitne a nevylievať do odpadových vôd. Alebo sa dá použiť na niečo ten peroxid 3%
Potom som ešte našla jednu neoznačenú fľaštičku, na ktorej nieje nič napísané ale je to fľaštička z antibiotík a je v nej nejaká tekutina žltej farby a bez zápachu. Mama hovorí že je to vraj niečo ako genciálka či čo. Nevieme čo je to, len že jej to sestra vraj raz spomínala. Existuje niečo také s tým názvom a načo je to? Je to priesvitné a bez zápachu? Môžem to načo použiť? A môžem to vyliať bez obáv do wc? Neviem odkedy to tam sestra mala a možno to zmenilo farbu a predtým to bolo iné.
Ďakujem za rady.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázka na tých, ktorí sa vyznajú v lekarníctve - Fórum - ZDRAVIE.sk