Rodina? Ci nie?

Príspevok v téme: Rodina? Ci nie?
jacki

Ahojte ja som sem uz pisala no rozhodla som sa sem znovu napisat,lebo neviem co si mam o tom vsetkom mysliet.Mam priatela sme spolu 3roky velmi si rozumieme a mame sa radi.Rozumiem si aj s jeho rodicmi su v velmi dobri.No neviem co si mam mysliet o ostatnej ich rodine.Priatel bol teraz s rodicmi u ich babky na dedine,kde este okrem nej byvaju aj priatelovi krstny a jeho bratranci.Je to velmi krasna krajina (nebudem konkretizovat)maju tam aj rozne pamiatky.Priatel ma tam velmi chcel zobrat,a vsetko mi to tam poukazovat.Kedze to patry jeho babke priatel sa jej opytal ci ma tam moze priviezt na vikend,nakolko aj bratranci maju priatelky a aj jeho sesternice frajerov a oni tam chodia pravidelne a su tam ako doma su tam skratka vitany.Len akosi ja tam nemozem prist.Ked sa priatel babky pokazde spyta,ci tam mozme prist,ze aj on sa chce so mnou pochvalit,tak jeho babka kruti hlavou a povie,ze nie.Priatel je velmi nahnevany kvôli tomu a aj smutny.A aj mna sa to trosku dotklo,pretoze s jeho babkou som sa uz spoznala a vraj som jej velmi velmi simpaticka a povedala o mne,ze som velmi velmi dobre dievca a k priatelovi sa hodim a priatel mi este povedal,ze sa vyjadrila,ze by uz chcela aj pravnuca.Priatel mi stale hovori,ze uz aj ja patrim do rodiny,ze to povedali aj jeho rodicia,no mne to tak nepripada.Ak teda patrym uz aj ja do rodiny tak je to potom velmi cudne,ze vzdy ked sa jej priatel spyta,tak pokyve hlavou a povie ze nie.A pritom je to naozaj take velmi cudne pretoze ani jeho bratranci niesu zenaty s tymi ich priatelkami a tie tam mozu chodit a su tam ako doma iba ja nie. Trosku sa ma to dotklo a je mi to aj trosku luto a pride mi to aj take nespravodlive.Priatel mi povedal,ze ma tam zoberie,ked budeme manzelia no ja som mu povedala,ze ja nebudem ani potom chodit niekam,kde neviem z akého dovodu ma nechcu,a asi tam niesom vitana.Neviem co si mam o tom celom mysliet.No je to take trapne.

ni-ka

podla mna bude chyba v tvojom priatelovi...
asi ta ani on sam nepovazuje za vaznu znamost a preto sa k tebe tak sprava aj jeho rodina...
ak by mu na tebe a na tom aby ta brali aj do rodiny zalezalo, tak by si presadil aby si sa zucastnovala rodinnych akcii,alebo by tam nesiel ani on-bez teba...
ak ostatni vidia ze pride aj sam a v pohode tak potom si myslia ze mu na tebe az tak nezalezi...
ja som prezila podobne, ale moj manzel povedal ze kde nie som vitana ja,nepojde ani on...a nejaky cas sa s rodinou nestretaval...proste stal pri mne, zil so mnou, vybral si mna,tak som bola na prvom mieste ja a az potom rodina...
a este ma zaujima-pises ze patris do rodiny,alebo teda mala by si/chcela by si...uz ste sa bavili aj o svadbe?Kolko mate rokov?ake mate spolocne plany do buducna?
pride mi to divne ze priatel stale uprednostnuje rodinu pred tebou...

jacki

Ahoj Hm..nie nehnevam sa.Neviem preco je to tak ako to je.Nevhodne som nikdy nic nepovedala nemala som dovod.Ja niesom taka povaha,ze sa niekam alebo k niekomu tlacim to v ziadnom pripade,len mi to je z jednej strany velmi luto,a je to cele take velmi divne pretoze aj s touto ich babkou kazdy si tam moze chodit kedy chce a cez kazdu dovolenku cez kazde leto tam chodia s nimi aj tieto ich priatelky iba mna si tam priatel nemoze doviezt a vzdy mi iba telefonuje a popisuje zazitky co robili,kam isli atd..je mi to velmi luto a je mi to aj velmi trapne.A uz som sa aj zatala a povedala som priatelovi,ze nebudem chodit uz ani k nim domov ako k jeho rodicom,ze ked proste citis ze niesi niekde vitana tak tam predsa nepojdem.A hneva ma na priatelovi aj to,ze on mi povedal na to ze Hm..dobre ako chces ze ked nebudem chodit tak ne mrzi ma to este o to viac,ze mi to pripada ako keby to priatel zvaloval na mna ze ja som ta zla co k nim nechce chodit.A ze jeho mama sa na to nenahnevala ked som povedala ze nie takze mi to aj tak pripada cele take ze mozno je aj niekde rada,pretoze ak teda uz niekto patri do rodiny tak by to malo vyzerat uplne inak a nie takto.Pre nich vsetkych som iba mile a dobre dievca ktore sa vraj k priatelovi hodi a su radi,ze sme spolu no to je asi tak z ich strany vsetko.

DontWorry

Jacki, neber si to az tak k srdcu. To je jedine co ti viem poradit. Zamrzelo by to kazdu z nas..vedz ze aj mna ale su veci ktore nestoja za trapenie a mala by si hodit za hlavu lebo zbytocne si budes robit nervy kvoli ludom a okolnostiam s ktorymi neurobis nic. Priatelovi mozes povedat len tolko ze ta to trapi ze si z toho smutna ale nebudes to riesit pokial sama jeho babka sa nerozhodne inak alebo dakto iny z rodiny.
Jedine co mi napadlo je fakt ci priatel nahodou nevymysla. Teda nechcem vymyslat konspiracne teorie ale bolo by nepekne ak by si aj mohla prist ale samotny priatel ma s tym problem tak to zvaluje na babkinu unavu.
Inak co sa tyka toho ze musi sa doma rodicov pytat...nepokladam to za nieco nenormalne. Ja sice mozem prist k tomu mojmu hocikedy kedy chcem a jeho rodicia to neriesia ale svojej mamy sa vzdy radsej spytam ci to nebude prekazat alebo rusit lebo viem ze ta moja ma dakedy rada svoj klud a neoblubuje aby vtedy ked sa to nehodi bol niekto u nej doma. Aj tak sme radsej vonku jak v mojej izbe :P ked bude manzel tak to bude ozaj ine

hm..

no na to, ze ste spolu 3 roky, teda je to celkom vazny vztah, by si uz take zalezitosti ako rodinne oslavy mala absolvovat s nimi a zvlast, ked tam ma kazdy svoju polovicku..a len ty chybas..no to by sa riadne dotlko aj mna..zjavne maju nejaky problem..nestalo sa nieco? nepovedala si niekedy nieco nevhodne? a si si ista, ze tie navstevy nestroskotavaju prave na tvojom priatelovi? neber to v zlom..len sa zamyslam :)

jacki

Alebo ked mal aj priatelov otec oslavu narodenin tak zase samozrejme boli tam aj tie priatelky tych bratrancov a ten sesternicin priatel,len ja zase nie.Ako takto mi je to ukradnute,len mi to pride take cudne a trochu aj luto pretoze ma cela rodina vraj ako priatel hovori prijala ze vraj aj jeho rodicia su radi ze sme spolu ze som velmi mila a dobra atd...len ked ide o taketo prilezitosti v rodine alebo ide o navstevy tak vzdy to takto dopadne.

jacki

Alebo aj ked idu oni niekam na dovolenku ako rodina tak je samozrejmostou,ze idu vsetci aj tie ich priatelky no len zase ja nie.A priatel mi povedal,ze ked budeme manzelia tak ze ako jeho zena pojdem ak k tej babke ze ma nenecha doma sediet na zadku samu ze ma zoberie a ja som mu na to povedala,ze nech na to zabudne pretoze ked tam neviem preco nemam iba ja dvere otvorene uz teraz takze pochybujem ze ako jeho zena uz ano to po prve a po druhe ja mam tiez svoju hrdost a nebudem sa jeho rodine pchat do zadku.

jacki

Ahoj Dont Worry no ja som sa priatela na to pytala a on mi aj sam povedal,ze babka je uz unavena ze uz ma svoje roky lebo priatel jej tam isiel aj s rodicmi pomoct pri prestavbe domu a bolo ich tam vela ako myslim tych ich pribuznych tak ze vraj preto no je mi to aj tak take blbe a cudne lebo jeho sesternica je teraz niekde na dovolenke ale pred koncom mesiaca tam ma prist aj zo svojim priatelom a to je na tom zaujimave,ze to uz babka nebude unavena,ked tam pridu oni.Vobec sa necitim ako keby som patrila do rodiny vôbec.Pretoze aj ked ma chce priatel zobrat k nim domov na kavu ako myslim k jeho rodicom mojim buducim svokrovcom musi sa to priatel spytat dopredu jeho mami ci a kedy mozem prist tak si myslim,ze ak ma uz teda niekto patrit do rodiny tak by to malo vyzerat trochu inac.

DontWorry

Kebyze ta poznala a nemala rada tak pochopim..ale je nepochopitelne ze vsetci su s tebou spokojni a jeho babka kruti hlavou len tak :P

Tak potom asi je niekde problem

DontWorry

A co sa tak opytat ze aky dôvod ma jeho babka, aby si nemohla prist? Je dost zvlastne ze sa jej pacis atd..kazdy tam môze prist a pri tebe zakruti hlavou?

Ved sa opytaj priatela, ze preco je to nemozne? Alebo nech sa on sam spyta svojej babky. Aj jeho by predsa malo trapit a zaujimat, ze preco svoju priatelku nemoze priniest ak jeho bratranci a sesternice ano.

Cize na tvojom mieste by som si vyziadala vysvetlenie. Hoci tam po tejto skusenosti aj tak nemusis ist, ale zasluzis si vediet kde je problem

jacki

Volal mi priatel a skoro som sa s nim pohadala on povedal mne,ze co ma so mnou robit,ze ja nechcem chodit k jeho rodine ja som mu na to povedala,ze nebudem predsa chodit niekam alebo teda k niekomu,kde niesom vitana a kde ma nechcu ja sa predsa nebudem nikomu prosit aj ked je to jeho rodina.Skutocne neviem co si mam o tom mysliet.