Kolena - potravinarska zelatina

Príspevok v téme: Kolena - potravinarska zelatina
keeper

Dobry den,
mam problem - dost ma bolia kolena.

min. rok som behaval(okrem behu som sa venoval aj inym sportom), potom ma zacali boliet kolena, tak som prestal.

najprv ma boleli iba po sporte. bol som na roentgene, doktor mi povedal, ze tam nic nemam, ze mam oddychovat a dal mi glucomed. domnievam sa, ze mi ulavil od bolesti, ale neodstranil pricinu.
...sportu som sa teda vyhybal a po cca 3-4 mesiacoch, asi tyzden dozadu ma zacali kolena boliet aj bez vyraznej fyzickej aktivity.

termin u ortopeda mam o 2 mesiace, takze mozem vyuzit cas a chcem sa spytat - uzivam potravinarsku zelatinu a otazka je, ci si ju mam davat suchu, alebo ju mam jest rozrobenu s vodou.
kolko si jej mam davat? lebo ziadnu dennu odporucanu davku som nevidel.

momentalne si ju davam s betain hcl+pepsin. moze byt, alebo to musi byt ten bromelain?

objednal som si este ten vytazok z morskych musiel, vie niekto este o niecom dobrom, co by mi mohlo pomoct?

priznaky:
-casto ma palia kolena(citim to, ako keby som mal malo tekutiny a kosti v kolenach sa mi suchali medzi sebou),
-3 krat som mal mensiu podliatinu(asi mi praskla nejaka zilka v okoli)
-vecer mi strasne pukaju klby(aj na rukach)
-pohyb nemam nijako obmedzeni(mozem hybat vsetkymi smermi)
-mam pocit slabosti v kolenach
-ked cupim a potom sa postavim, tak mam velke bolesti

ohladom sportu - chodim do prace 10 min pesi, takisto z prace+cesta na obed a z obedu, takze ich moc nenamaham.

davam si uz cca mesiac colafit, ale ten nejak nepomaha.
glucomed mi uz tiez moc nepomaha. predtym, ked som si ho dal, tak bol klud niekolko dni, teraz citim furt nejake divne pocity.
uzival som aj condrosulf 800 a nic prevratne.

ni-ka

mimochodom-jedenie zelatiny,huspeniny a vyvarov doplni telu kolagen...ale aby si ho doplnil dost,musel by si jest vyvar,huspeninu aj zelatinu kazdy den...v tom preparate co som ti odporucila je chondroitin,glukosamin,msm,kolagen,vapnik..vsetko co potrebujes na zdrave kolena a vo vyssich davkach nez je v tom co si uzival a oela viac nez v zelatine...
mam tiez problemy s klbami,takze mam to odskusane :-)

redka

dve avokada tyzdenne (radil RNG) a msm... este si mozes urobit silny vyvar z kosti... taky co budes varit niekolko hodin.... minule som si varila taky morcaci 5 hodin a ked som ho vybrala z chladnicky, bol stuhnuty ako huspenina skoro...