Ako nežrať?

schudolsom

Ono sa to da dosiahnut pomerne lahko. Najprv si postupne uberej z jedal, nedojedaj a tak. Nejedz, ked nemas chut, len preto, lebo niekto povedal, ze sa ma jest 6x denne male porcie a podobne hovadiny. Pocuvaj svoje telo. Predlzuj intervaly medzi jedlami, potom zacni vynechavat napr. ranajky, tie idu najlahsie. Necitaj debiliny, ze ranajky su zakladom dna, lebo jednak to bolo vyvratene studiami, ked krmili jednu skupinu ludi ranajkami a druhu nie a po par mesiacoch mali obidve skupiny rovnake klinicke vysledky a jednak clovek nie je auto, ze das benzin a hned to pali - travenie trva niekolko hodin a ranajky sa prejavia energiou az neskoro popoludni, to ta potom skor do dna nastartuje vecera den predtym... Postupne si zvykaj na taky maly pocit hladu v zaludku a povedz si, ze ho vydrzis, pol hodinu, hodinu, hodinu a pol atd. Nejedz dosyta, treba jest pomaly a cakat. Neodopieraj si co ti chuti, iba si daj toho menej! Ja som dospel do stadia, ze musim rozmyslat, co som kedy jedol, lebo som prestal vnimat hlad a snazim sa, aby som mal aj vitaminy a stopove prvky, lebo ked jes menej, je riziko, ze nezjes vsetko co potrebujes pre fungovanie tela. Takto sa da schudnut zhruba 10 kg za rok bez jojo efektu. Hlavne to neber tragicky a nestresuj sa, rob to ako to zvladnes, nie ze nasilu a rychlo. A nieco rob, nech nemyslis na jedlo - najlepsie nieco tvorive.