OCD nici ma to

bella21

ahoj090, nechodíš teda ani k psychológovi ani k psychiatrovi?
Oni by Ti naozaj mohli pomôcť. Potrebuješ psychoterapiu u psychológa. Psychológa sa nemusíš báť, on nepredpisuje žiadne lieky, to môže iba psychiater. Psychológ by Ti poradil, ako na tie myšlienky. Predpokladám, že keď si v bludnom kruhu, tak na obsesívne myšlienky reaguješ kompulziou, čo je nesprávne.
Vysvetlím: nutkavá myšlienka Ti napríklad hovorí, že musíš x-krát niečo urobiť, inak sa stane niečo zlé. Aby si sa s touto nepríjemnou myšlienkou vysporiadala, poslúchneš a urobíš to - to je tá kompulzia. A to je to nesprávne. Zdalo by sa, že keď urobíš, čo Ti tá myšlienka vnucuje, že by si mala mať pokoj. Omyl. Čím viac poslúchaš, tým viac si tie myšlienky "dovoľujú". Jediné riešenie je sa vzoprieť a prestať poslúchať. Nerobiť, čo neodbytne našepkávajú, alebo ešte lepšie, urobiť pravý opak. V tomto budeš potrebovať psychologickú pomoc, lebo to nie je ľahké. Môžeš sa o to pokúsiť sama, ale neviem neviem...

ahoj090

Viem ze dlho nevydrzim,aspon take 3 roky urcite nie,idem sa zblaznit!mam soc.f.OCD.Ziadne vzedalnie.Ziadnu pracu.Nic!!kvoli tym pdychickym chorobam!!!aj ked som vela krat skusala konecne ZIT vzdy som padla,lebo je to neuveritelne aky su dnesny ludia!!to oni ma znicili!!uz od malicka!!nemozem sa zaradit,trasiem sa,mam nutkave deblne myslienky..vd to je hrozne!uz my nikto nema ako pomoct..tollko toho som prezila ze knizkumozem napisat..lebo naozaj hnevam sa ze ZIvot my nedava sance a nechce ma pustit ZIT!Vzdy ked stanem,vyrazim vzdy mam smolu ..a akoby to nebolo malo este ta zakerna OCD ..zomieram dusevne zomieram..nemam sa skym porozpravat ,nemam nikoho kto by ma vypocul,dnes taky ludia neziju ,to viem,kazdy sa pozera na seba a nie na druheho apomoct mu a preto su v dnesnom svete nepokoje!!