Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Preležaniny

Príspevok v téme: Preležaniny
Kači

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou. Babka (81) bola skoro mesiac v nemocnici a teraz je 2 týždeň na doliečováku. Stále iba leží lebo mala vážny úraz. Na nohe sa jej vytvoril taký fialový fľak a aj na dotyk ju to bolí, ale aj bez dotyku. Bolo nám povedané, že to má následok po mastiach čo jej dávali na nohu lebo sa jej urobil aj kožný problém. Ale ja tomu neverím... Podľa mňa už je to preležanina alebo sa tam už začína tvoriť. Pravidelne ju natieram krémom proti preležaninám, umývam ju (utriem do sucha). Neviete mi poradiť čo je najúčinnejšie na to , aby som jej zmiernila bolesť alebo, aby jej to ustúpil, keď je to len v začiatočnom štádiu? Ďakujem ....

Ivka 1

Kači napíšte mi na mail , môj ocko ležal skoro dva roky po mozgovom infarkte a podarilo sa nám ho udržať bez dekubitov. Bohužiaľ aj o starostlivosti v doliečováku viem svoje. Za ockom sme chodili každučký deň, nakŕmili sme ho , dali piť , pomasírovali celé telo , pocvičili s nohami a rukami, natierali miesta náchylné na tvorbu dekubitov alebo kde sa nám to už zdalo,že to je viac ružové, zležané . Na antidekubitný matrac máte nárok , rovnako aj na polohovaciu posteľ ak babka bude dlhodobo ležiaci pacient. Lenže je potrebné to začať vybavovať už teraz, kým je ešte v doliečováku.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Preležaniny - Fórum - ZDRAVIE.sk