Vysvetlenie medicinskych skratiek

Príspevok v téme: Vysvetlenie medicinskych skratiek
som laik

Dobry den, chcela by som od niekoho kedze ja nemam medicinske vzdelanie, aby mi vysvetlil tieto skratky co znamenaju. Ide o vysetrenie ultrazvukom brusnych organov. Nepisem vsetko, len skratky ktorym nerozumiem.
Oblicky- CEK homogenny, KPS nedilatovany.
Vajecnik vlavo- pritomna lezia 2,4mm pri CMF a PDI bez vaskularity.
Budem rada ak mi to niekto vysvetli co znamenaju tie skratky. Lekarka ktora mi ultrazvuk sa pocas vysetrenia nevyjadrila, len sestricka mi potom podala papier v cakarni a zabuchla dvere za sebou.
Dakujem

som laik

Tak vidite, nieje vsetko ok, lebo lekarka z gastra ma poslala ohladomtej lezie za gynekologom a nepovedal co to moze byt.
Tu vaskularitu mi nik nevysvetli?

som laik

Naozaj je to ok? Lebo vsak je to lezia a co som pozerala tak lezia znamena nieco chorobne a mimo normalu. Ako co je to potom ked je to tam. A ta vaskularita znamena nieco s cievami nie? Ci sa mylim? Ak je s vaskularitou alebo je bez co to znamena? Musi sa to dat operovat? Vysvetlite mi to niekto prosim.
dakujem

ni-ka

cek je centrálny echokomplex, kps je asi kalichovo panvickovy system, a tie dalsie dve znamenaju zobrazovacie metody...
ak sa mylim,llek ma opravi :-) a ako ti pisala,vsetko je ok:-)

som laik

Moja lekarka-gastrologicka ma dovolenku a aj ona je dost stroha vo vyjadrovani takze pochybujem ze mi vsetko vysvetli dopodrobna.

llek

Ten nalez hovori o tom ze nic nenormalne sa nenaslo. Co sa tyka vysvetlenia, to ma urobit ten, kto ta na vysetrenie poslal, tam sa musis pytat.