Mačiatko - nechať si či nie

Príspevok v téme: Mačiatko - nechať si či nie
ambrozia66

Dobrý deň, prosím o radu. Syn v noci domov priniesol malé mačiatko, asi 3 mesačné, že sa potulovalo po ulici. Tým ma riadne zaskočil, nakoľko máme veľmi bojazlivého psíka a on sa toho mačiatko bojí a tiež neviem o mačkách vôbec nič, čo sa týka starostlivosti. Manžel stále nadáva, že nech tá kočka z bytu vypadne, že máme psíka a tak sme sa dohodli, že mačiatko dáme v pondelok do útulku.Lenže neviem čo urobiť, nejako si na to malé nezbedné stvorenie začínam zvykať a už teraz pri pomyslení, že v pondelok pôjde do útulku, je mi až do plaču. Syn je dosť tichej povahy a vidím, ako s tou mačkou komunikuje, stará sa o ňu a tiež je smutný, keď vie, že musí dať mačku preč. Prosím o radu, čo urobiť, či si mačičku nechať alebo nie, aká náročná je starostlivosť o ňu a či je možné, že by sa psík s mačkou skamarátili.Ďakujem.

93_deväť-tri

Máme ho doma. Keď mal rok aj niečo, tak sme ho dali vykastrovať, lebo kocúri majú v záľube všetko si značkovať. Po vykastrovaní žiaden problém. Ani piesok nám tak nesmrdí doma, samozrejme, že po týždni ho už treba vymeniť. Ale keď príde návšteva, tak hneď povie, že ani necítiť, že v dome je mačka.

adri3335

Macicka nesmrdi ona je predovsetkym lovec a aby bola uspesna korist ju nesmie zacitit.Preto sa umyvaju aby zmyli svoj pach.Co citit su samozrejme vykali a moc ale pri pravidelnom cisteni macacej toalety to nehrozi.

adri3335

Maciatko sa pcha cez dvere lebo je zvedave,casom si zvykne na novy domov a priestor.Netreba sa bat urcite ho netyras.A co sa tyka krmiva som za kvalitne krmivo ja tiez nejem smetie a vyberam si kvalitnejsie potraviny.Mimochodom nadvaha suvisi so zlou stravou a s tym suvisia potom dalsie zdravotne problemy takze to ze ma niekto vypaseneho kocura nemusi znamenat ze je zdravy a v dobrej kondicii.

ambrozia66

adri, ešte sa chcem spýtať či to mačiatko netýram, keď je len v byte zatvorené. Tak sa mi zdá, že ako otvorím dvere, rado by ubziklo von. Zdá sa, že má túlavé labky. A ešte ma napadla otázka, keď švagrová povedala, že mačky smrdia, tak či nebude v byte nejaký zápach, napriek tomu, že všetko po maličkej umývame a ona vôbec nesmrdí.

93_deväť-tri

Och, aké rady, že treba kupovať len značkové konzervy a pod. Môj kocúr už vyše 6 rokov žerie obyčajné bezznačkové konzervy a granule a nič mu nie je. Keby mu to nechutilo, tak to nepýta. Granule musí mať stále a často si ich aj vydobíja tým, že sedí pred skriňou, kde sú a mňauká.
Má skoro 6kg, postavou je veľký, každý, kto k nám príde sa pýta, či je to pes. Takže je to na tebe, čo mu budeš dávať.

adri3335

Macicke kup kvalitne krmivo.Popripade jej var kuracie masko hovadzie bez soli.Nedavat bravcovinu obcas teda mozes platok sunky ako sprestrenie aj ja to robim:)) Ale mas kopu macacej stravy ja davam od royal canin,urcite nekupujem krmivo kitekat wiskas a ine nekvalitne.Krmivo ma mat minimalne 20-30% masa.Co tieto kupene maju okolo 4%.Dobre je macicku odbsit,odcervit.Moze nemusi mat toxoplazmozu,nakazis sa z macacich vykalov to znamena po cisteni wcka umyt poriadne ruky.Toxoplazmozu prenasaju na macky hlodavce to znamena ak macicka zje infikovanu mys.Nevies co macicka predtym papala ci nepapala mysi.

ambrozia66

A čo by malo papať také 3 mesačné mačiatko? O tom mlieku viem, ako som jej ho teda mačičke pár krát dala, tak mala hnačku a teraz sa jej stolica upravila. Len neviem, aký jedálniček jej zostaviť.
A tiež sa chcem spýtať na choroby, či môže niečo dostať aj psík alebo človek. Veterinár povedal, že vyzerá zdravá, ale očkovať ju môžeme až na budúci týždeň. Tak to má muž obavy, aby nás mačička niečím nenakazila alebo psíka.