Strach nastúpiť do práce

Príspevok v téme: Strach nastúpiť do práce
bez_zmyslu

Ahojte, to čo chcem napísať je nadlho, ale prosím vás snažte sa to dočítať do konca, vopred vam za to dakujem. chcem vám len opísať svoje pocity, ktoré ma už dlhšie sužujú.
Som 2 roky po skončení strednej školy, odvtedy som sa nedokázala poriadne zamestnať, pracovala som pár mesiacov na polovičný úvazok, plus cez leto sezonne prace na vlastnú pasť a až tento rok na jar som si našla prácu v jedných potravinách ako predavačka, pokladníčka, velmi som sa tam tešila, myslela som si že to zvládnem, ale bolo to strašné, prvý den sa dal vydržať, ale potom akonáhle som mala už pracovať za tou pokladnou sama, som nevedela čo zo sebou, začala som mať taký strašný stres a strach aby som sa nepomýlila, až som to tam vzdala po 3 dňoch a opať som skončila na úrade práce. mala som samozrejme aj výčitky svedomia, čo povie okolie a tak. ale našťastie ma podržali. potom som začala pracovať cez agentúru v jednej firme vo výrobe, normálne na výrobnej pásovej linke. tá práca ma celkom bavila a nemala som žiadne stresy, chodila som domov kľudná a pokojná, ale bohužiaľ ako to už býva cez agentury, už nás nevolajú. a momentálne mám možnosť nastúpiť do jednej nemenovanej dosť velkej firmy na prácu do kancelárie, ktorá je spojená s pomerne veľkou zodpovednosťou, navyše je to práca ktorú mi dohodila jedna známa a ja som to musela prijať, lebo by som vyzerala, že nechcem pracovať, ale vtedy som si ani len nepomyslela že sa tam aj ozaj dostanem, pretože na pohovore nas bolo viac. zatiaľ som ani doma nepovedala, že ma prijali, lebo všetci by sa radovali, iba ja plačem po večeroch a mám obrovský strach tam ísť, jednoducho si neviem predstaviť tú psychickú záťaž...
nechcem, aby ste si mysleli, že som nejaká lenivá, zhnitá mladá žena, ja doma porobím všetko čo treba, aj na poli, aj v záhrade, manuálna práca mi nerobí žiadny problém....
PROSIM VAS VELMI PEKNE, PORADTE MI...som naozaj zúfalá a v koncoch...
ešte chcem dodať že mám ekonomicku strednú školu, ktorá ma tiež nebavila, síce som mala veľmi dobré známky, ale nebavilo ma to, dnes by som volila úplne inak, už je však neskoro, myslím že aj to môže byť na príčine toho, že sa nemôžem uplatniť, lebo to čo som študovala ma absolútne nebavilo...

vopred vám dakujem za rady...

ola :)

ahoj, poznám tvoje pocity. Presne toto som prežívala aj ja. Dokonca dodnes rozmýšľam ako som dokázala zmaturovať. Mám stres, trému, obavy že niečo pokazím, nezvládnem.

Ja nedokážem ísť ani na pohovor či výberové konanie. To ty aspon zvládaš. Celu noc nespím, premýšľam ako to tam bude prebiehať a pod.

Ja mám 30 rokov a prešla som len troma zamestnaniami. Ako 18. ročná laborantku, ako 20 ročná admin.pracovníčku a ako 22 ročná tiež admin.pracov. Všade som pred nástupom mala obavy ako ma prijme kolektív, či sa zvládnem naučiť čo po mne budú chcieť, mala som panický strach z vedúceho, z kontrol z daňového uradu alebo soc.poisť. a pod...domov som chodila s plnou hlavou a aj v noci som nespala poriadne, lebo som rozmýšľala či som všetko porobila, či som sa nepomýlila a pod.

proste stres, obavy, strach a pod.

ale poradiť ti neviem, ja sama som 3 roky na podpore.

bez_zmyslu

Ahoj, vdaka, že si sa ozval. ved nad tou vysokou aj rozmýšlam, ale neviem či je to reálne...ale študovala by som jedine externe...ešte neviem čo a ako bude...ale problém je hlavne to nastupenie do práce teraz...neviem ako to prežijem....som úplne v strese...

crawler1

tvoje pocity su pochopitelne, v novej praci/kolektive na zaciatku clovek zaziva kopu stresov.

vsak uvidis, ako ti to pojde a podla toho sa rozhodnes. v skusobnej dobe/alebo kym sa zaucis sa pocita s tym, ze nebudes podavat 100% vykony, takze by som z toho taku tragediu nerobil.

mozes ist skusit VS - taky odbor, ktory by ta bavil.