Letecka dovolenka - prvy krat

Príspevok v téme: Letecka dovolenka - prvy krat
dovolenka12

Ahojte, prvy krat budem letiet na dovolenku do zahranicia (Egypt - Sh. el Sh.) odlet bude z viedne.

Mam zopar otazok, kedze prvy krat letim a este z Viedne (kde nehovoria SK) a akosi sa neviem zorientovat v tom celom procese :) Mozno je to jednoduccha zalezitost, ale pre mna nieco nove, tak sa radsej informujem :)

Viete mi povedat ako to prebieha po prichode na letisko? Co vsetko treba vybavit?
Cestovka mi uz da do ruky letenky s ktorymi tam pojdem? A co vsetko si mozem vziat do batoziny? Ako to je s priletom, bude nas tam niekto cakat, alebo bus, alebo... :))) A ubytovanie na hoteli...fuu naoaj neviem ako to prebieha. Ak este nieco viete, napiste mi prosim. Ďakujem.

wreck

taka tema uz je: www.zdravie.sk

mozes tam ignorovat vsetko az do casti po prichode na letisko. cestovka ti zabezpeci vsetko co treba, na detaily sa pytaj u nej.

cestovka do krajiny vysle svojho delegata/delegatku, ktory klientov caka na letisku, zvycajne drzi cedulku s nazvom cestovky alebo nieco ine co vam pomoze delegatku identifikovat. potom sa uz ona o vas postara a vsetko vam vysvetli. z letiska sa chodi autobusom priamo do hotela. tie sikovnejsie vedia aj po arabsky trosku a teda maju medzi miestnymi uz aj nejake meno (obzvlast ak su blondinky), takze vas vedia zobrat na menej obvykle miesta, vybavit rozne zlavy, atd.

cestovka ti vsvetli veci okolo letenky (dnes sa to zvycajne robi na meno, pripadne dostanes cislo rezervacie. na letisku ta v ich systeme najdu podla toho.) ty sa najma postaraj o to, aby si so sebou neviezla zakazane veci - vid tema - a aby si mala so sebou platny pas. do egypta potrebujes turisticke viza, pre jednu osobu okolo 30 dolarov (22 eur), o tych ti tiez da info cestovka.

nezaskodi trosku nastudovat aj miestnu kulturu (znovu, obzvlast ak si blondinka alebo svetlejsi typ), lebo miestni su za takymito zenami ako zvery. po prilete sa na vsetko pytaj delegatky, na to tam je, ty si si zajazd zaplatila, takze pozaduj sluzby naspat.