Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s mamou

Príspevok v téme: Problém s mamou
niki96

Ahojte, mám 18 a brigádovala som 4 mesiace. Odložila som si skoro všetko čo som zarobila. Chcela by som si ísť niečo kúpiť ale ja ani neviem čo. Doteraz som si kupovala iba to najnevyhnutnejšie. Nerada som žobrala od rodičov peniaze. A ked som bola mladšia chodila som vždy nakupovať s mamou. Ani som si to neuvedomovala ale vždy mi všetko vybrala ona, a nehovorím páčilo sa mi to aj teraz sa mi to páči, ale vsugerovala som si že ona je tá čo má vkus. Teraz ked idem do obchodu podvedome vždy uvažujem či by sa jej to páčilo. A ked sa jej niečo nepáči tak si nepoviem dobre ale mne sa to páči ale sa hned odsúdim že som si niečo zlé kúpila. A nie je to tak iba s oblečením. Neviem si predstaviť že by sme sedeli spolu v jednej miestnosti a napr. pozerali telku. Vždy ked sa na mna pozrie mám pocit že hľadá moje nedostatky. Občas mi ich povie aké zlé mám vlasy, aké mám tie nechty. Vlastne nemám rada ked vôbec niekto na mna dlho pozerá vždy si myslím že hľadá nedostatky. Neviem variť skoro nič. Vždy je v tom to že sa bojím že príde mama a skritizuje to a to bolo skoro vždy ked som sa pokúšala variť. Cítim sa stále pod dohľadom ...veľa krát som sa snažila presvedčiť samú seba že musím robiť čo mne sa páči, že si mám obliekať čo mne sa páči, ale povie neakú ironickú poznámku a som zase kde som bola. Ona si asi ani neuvedomuje že skoro po každej takej poznámke plačem hodiny. Ale ona je taký tip človeka neprejavuje svoje city. A ja ani nechcem s nou o tom hovoriť len sa chcem dostať z pod jej vplyvu.

LMarika

Co robis? Chodis este do skoly? Pravdepodobne si stvrtacka na strednej, tipujem podla veku. Tak ak chces ist stuovat na vysoku, rozhodni sa pre nejaku skolu mimo mesta tvojho bydliska, kde budes na internate, len aby si zmizla prec od rodicov. Pripadne ak na VS ist nechces, tak sa odprac niekam do zahranicia za pracou, hoci aj opatrovat deti a ucit sa jazyk. Rodicom vysvetli, ze tam ides preto, lebo ich nechces financne zatazovat a na Slovensku sa zaraba malo a chces sa dostat s anglictinou na uroven aktivnej znalosti. Nemusis im vysvetlit skutocny dovod, preco chces od nich odist. Od ludi, ktori ta stale iba kritizuju a nedopraju ti uznanie, treba odist a obklopit sa ludmi, ktori ti pochvalu a uznanie dopraju. Inak bude z teba nesebavedomy clovek a ludia s nizkym sebavedomim to maju v zivote velmi tazke, pretoze ich kazdy iba bez dovodu podcenuje a ponizuje a ludia s vysokym sebavedomim zase velmi lahke, pretoze ich kazdy precenuje.

bettina

Nechces nic strasne, kludne o tom s mamou hovor, ze ako na teba dopada jej dobre mienena kritika. Za par rokov budes mat lepsie sebavedomie a uz ta to nebude ztranovat. Uz v tom uvidislen snahu blizkeho pomoct ti. Neboj, budete ok.

acive

Som mama. Mám dcery 13, 17 a 19.
Možno Tvoja mama tiež bola vzdy len kritizovana a nedostalo sa jej uznania.Pravdepodobne si vobec neuvedomuje, že Ti ubližuje.... ono to v tych situaciach ide akosi samo akoby podvedome urobim to co robili mne rodicia. Aj ja som mala doma malo uznania, a ak som sa aj smazila, tak vysledkom bola len kritika, poznamky o mojej postave ....uplne Ta chapem.Da mi dost zabrat aby som to nerobila svojim detom. Urcite sa s mamou porozpravaj, povedz jej co citis
Ak na to nemas silu, napis jej to do listu.
A vies to neprejavovanie pocitov tiez moze byt len taka ochranna skrupina. Povedz jej obcas ze ju mas rada... verim ze sa lad prelomi.... alebo aspon praskne :)
Drzim Ti palce

chladič

mam podobny vek a tiez ma doma rodicia kritizuju hadam za vsetko co spravim, ale berem vsetko s nadhladom a robim vlastne rozhodnutia, ked sa pohadam s rodicmi vzdy to srandovne zaklincujem "aj tak si spravim co chcem" a ked nieco nie je podla mamy tak je urazena potom chvilu
tvoj problem bude asi v tom ze vela casu travis s mamou. Preco nejdes nakupovat s kamoskou co zdiela podobne nazory alebo s priatelom a nebude ta kritizovat za vsetko. trav menej casu doma

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problém s mamou - Fórum - ZDRAVIE.sk