Predstava o vztahu

Príspevok v téme: Predstava o vztahu
adria121

Ako viete kedy ma vyznam dat vztahu cas alebo to nechat a hladat dalej?
Mam na mysli..kazdy mame predstavu o vztahu, do akej miery to mate splnene.?mam priatela ktoreho lubim. povahovo som takeho cloveka vzdy hladala. Ale mam pochybnosti ci toto je vztah aky by som chcela. Nejak tam nemam pocit istoty ze ja som ta Jeho-v zmysle ze sa necitim byt pre neho vynimocna, ze mysli na mna alebo mu chybam ak nie sme dlhsi cas spolu. Teraz neviem ci to je len moj pocit alebo ma intuicia pravdu. Robi pre mna malickosti podla ktorych viem ze mu na mne zalezi. Ale nejak nemam pocit ze sme si tak blizky ako by partneri mali byt-v hlave mam inu predstavu.

kafe

on asi nema potrebu sa zdoverit tebe, ani nijakej druhej partnerke (keby ju mal napriklad po tebe), rozumies? To znamena IBA TOLKO, ze nema potrebu sa zdoverovat. Nic viac. Vyvodzujes si blbe uzavery - ze nie je asi tolko zalubeny. Vidis, ze mal snahu ti urobit po voli, zalezi mu na tebe, ale neni to prirodzene pre neho. To akoby si od introverta chcela aby bol ukecany. Proste nebude. Nikdy.
Baby strasne rady hladaju problem tam, kde ziaden neni. Tvoje myslienkove pochody a uzavery ku ktorym si dosla su jednoducho mylnee. Ty mas rosmyslat za SEBA (ci je on pre teba ten pravy, vyhovuje ti taky aky je, ci ho dokazes akceptovat aj s jeho nedokonalostami) a nie sa DOMYSLAT, ci skor vymyslat si, ze asi nie si pre neho ta prava. To moze povedat jedine on. Pripadne, ak by sa spraval jak pako, tak nemusi ani hovorit, je to vidno z jeho spravania.

adria121

dakujem gladiola. sme spolu rok a pol

kkaffik
som sa musela usmiat na toho "bula" :)
ja som to z toho kamaratskeho pohladu myslela skor tak ze si vzdy hovorime aky mame den etc ale mam pocit ze si nepovieme toho viac ako by si povedal s kymkolvek inym - kamaratkou/kolegynou.

ja som mu spomenula dva-tri krat ze mi trosku vadi ked povie veci inym a mne nie, tiez som sa snazila zdoverit s mojimi pocitmi, videla som nejaku snahu tam ale vzdy som mala pocit ze to by malo prist od chalana samo - a ak nema potrebu sa mi zdvoverit - neviem mi to pripada ze tym padom asi ja nie som ta prenho , ze nie je asi tolko zalubeny (ak chalan je, tak ma potrebu zdielat, nie?)
nechcem riesit ale neda mi to, kedze taketo su moje myslienkove pochody.
len som chcela mat nazor ostatnych, ake mate vztahy, ci mate nieco podobne atd...

kafe

adria, myslis, ze pre kolegynu ci kamaratku robi tvoj partner tie iste malickosti, ktore robi pre teba? Ehm.. to by uz musel byt iny "bulo". Ale dobre, proste ti toto konkretne chyba. Uz ti to napisali kocky predo mnou - na to, aby sa clovek otvoril a bol blizko tomu druhemu potrebuje CAS a tiez, nie vsetci chlapi su take typy, ze sa zdoveruju, ci zdielaju svoje pocity. Ak to tvoj priatel NEVIE alebo nema tu potrebu... to este neznamena, ze nie si pre neho vynimocna ci blizka.

Ak ste spolu dlhsie ako pol roka a nikto z fora ti tu dostatocne nezodpovedal, co si chcela vediet, tak sa mu pre zmenu zdover so svojimi pocitmi ty a povedz mu, co ta trapi. Mozno budes prekvapena, ako to vidi on a mozno je to fakt vztah v ktorom je skoda pokracovat. Mat nerealne ocakavania (sak vsetci druhy to tak vo vztahu maju), ci ruzove okuliare, oboje je na skodu. Ale tiez si myslim, ze je lepsie to neriesit a nesilit zbytocne a vas vztah bud casom upadne alebo bude napredovat.

gladiola

Ako dlho ste spolu? Ja som mala ten isty pocit zo zaciatku svojho vztahu, jednak sme boli na dialku, ja som sa tiez bala otvorit, on tiez... a neboli sme si taki blizki, ako napr s prvym priatelom. Tiez mi parkrat napadlo, ci je to ok, zaroven som si stale hovorila, ze to sice nie je ziadna citova drama a naviazanost, ale vsetko je v kludnom poriadku a to je najlepsie. Po roku vztahu sa vsetko zmenilo, ked sa lucime, aj si poplacem, vieme o sebe viac, otvorili sme sa jeden druhemu aj v problematickych oblastiach (aj ked zo zaciatku sme sa schovavali, srandovali o tom a vsetko brali s "nadhladom") a sme si uplne blizki, mam pocit, ze sa to zosilnuje. Zaroven mame ten pokojny zaklad, ktorym neotrasie len tak nic, nenechavame sa zbytocne strhavat... ale ten pocit, ze on je ten pravy a ze ten vztah nas citovo vtahuje je tu :) takze tieto pocity nemusia nic znamenat, hlavne ver tomu, ze ked to ma byt problem, skor ci neskor to vyplave na povrch a zistis, ze to teda nejde. Preto, kym sa s nim citis dobre, neries :) casom to proste opadne alebo zosilnie, takto, ako to mas teraz to pravdepodobne nezostane.

septemberrr

to, ze zena chce aby jej muz daval pocit vynimocnosti som vedel, ale netusil som, ze zenu aj nejak uprimne zaujima co muz preziva a co citi aj ineho nez co sa tyka citov ku nej samej... no zaujimave

DontWorry

Adria, ale ty ako vies, ze ci pre neho nie si vynimocna? Mimochodom chlap malokedy pride za zenou a povie, ze zlatko trapi ma to a to. Vies kolko trvalo mojemu kym sa priznal, ze ma nejaky problem? 2 tyzdne! 2 tyzdne som mohla hadat alebo len cakat, ci z neho vyklzne preco je taky. A nie preto, ze nie som vynimocna alebo nema vo mne oporu - chlap si to chce najprv zrovnat v sebe samom. Prist na to preco ten problem je, na riesenie a potom ti povie co sa dialo. Mne dalo zabrat kym som to pochopila, ale teraz akurat tak ak vidim, ze mu nie je najlepsie tak robim ine veci..rozveselujem ho alebo komunikujem tak aby sa citil fajn a ak bude mat potrebu sa mi zverit..on dojde

Preukazuje ti naklonost? Je k tebe dobry, pozorny, robi pre teba spominane malickosti? Ak ano tak si to vaz a bud spokojna...

adria121

kkaffik

ja nevravim ze ja som perfektna.
mozno som sa dobre nevyjadrila co mam na mysli.
ja len ze vela ludi pise ze s tym "pravym" si vravia vsetko, zdielaju svoje pocity, alebo ked maju problem idu najprv za partnerom - su si blizky. ja nemam pocit ze toto mam v mojom vztahu, vzdy je vsetko v pohode a iste veci sa dozviem ked ich vravi inym ludom - a to ma trapi lebo som si vzdy myslela ze obycajne by partner zmienit partnerovi o tom. a tou vynimocnostou som nemyslela sebavedomie- to mam a nemusi mi to nikto dodavat. ale chcem mat ten pocit ze som prenho dolezita - tebe by ako partnerke bolo jedno ze nie si pre neho vynimocna a bral by ta napriklad tak isto ako kolegynu alebo ako akukolvek inu kamaratku z kolektivu?

kafe

ty mas predstavu, co a ako ma ten druhy robit. Fajn. A teraz si skus predstavit co a ako mas robit pre partnera TY. To je parketa, na ktorej sa mozes pohybovat. Myslis, ze ty davas najavo partnerovi, ze je pre teba ten pravy? Je vobec? Co keby mal on zas svoju predstavu, co vsetko mas robit TY, ak mu mas dat najavo, ze je pre teba ten pravy. Lenze kazdy clovek ma pravo vyjadrovat SVOJE city tak, ako to je prirodzene jemu. A ten druhy ma byt len dostatocne otovreny a vnimavy voci jeho prejavom. Mozno vela prehliadas.. skus sa aspon tyzden vykaslat na svoje predstavy a viac si partnera vsimaj, jeho mimiku, gesta, tie malickosti co pre teba robi.. proste ho vnimaj, vnimaj jeho svojske a vynimocne prejavy lasky tebe.

Je fajn mat nejaku predstavu, ako chcem, aby vztah vyzeral. Ale toto co tebe konkretne chyba su veci, ktore ti partner neda. Pocit istoty a vynimocnosti dokaze vnimat iba zena, ktora UZ JE ista sama sebou a citi sa vynimocna. To neni nieco, co zene dodava partner. Preto ti to nemoze dat ani terajsi partner, ani ziadny iny. Je to nieco o co sa zena pricini tym ako vnima sama seba a ze veri sebe ci zivotu/Bohu...

Viac ako vztahu venujem pozornost partnerovi, aky je to clovek, co je zac... to trva rok-dva zistit a spoznat ho. Ak je to vzacny clovek, vztah sa da doladit, to je uz len detail. Najdolezitejsi je asi vyber partnera. Podla mna.

adria 121

Kalkulovanie- no ja by som len nerada mala ruzove okuliare.
Ten pocit he asi z toho ze sme netravili spolu vela casu zo zaciatku (den dva v tyzdni navecer). a aj ked je to teraz viac, vzdy si planoval veci najprv s kamaratmi az potom so mnou.

Agnes
Tie malickosti pre mna vela znamenaju. Ale nikdy sa mi nepostazuje co ho trapi a tak. Viem ze chlapi to velmi nerozoberaju ale kolkokrat son as dozvedela nieco az led to spomenul niekomu inemu.

Agnes989

Neviem skadial beries ten pocit ked pre teba robi malickosti co je podla mna prejav lasky, vacsi ako keby ti kazdy den hovoril lubim ta