Chudnutie behom

Príspevok v téme: Chudnutie behom
dell

Ahojte, vedeli by ste mi poradit co robim zle a co dobre? Mam 22, som zena, 163/68. Mojim cielom je dostat sa pod 55kg. Behavam 4x do tyzdna cca od 4,5- 7 km rychlostou 8km za hod. 2x do tyzdna chodim hrat rekreacne tenis na hodinu. Stravovanie som upravila, ale neviem ci idealne. Na ranajky vacsinou jem tvaroh s bananom, jogurt, prazenicu so zeleninou alebo vlocky, domacu ovsenu kasu. Rano pred behom si dam len polku bananu a caj. Desiata je vzdy ovocie. Obed je vacsinou nejaka polievka alebo salat, kuskus alebo ryza so zeleninou a pod. Maso mavam 2x do tyzdna a to kuracie. Vecera je zelenina so syrom..alebo kusok chlebika s niecim. Niekedy si dam normalny obed z domu, malu porciu, ale hned z toho priberiem aj kilo..potom mi trva dalsi tyzden, kym ho zhodim. Co robim zle? Nejem prilis malo? Nemam moznost vazenia potravin.Neviete mi poradit co jest? Po behu, na obed a pod.

odpovedam

chyb robis vela.

Po prve: sportom sa nechudne, resp. pohyb robi len cca 20% toho, ako vyzera tvoja postava. zvysok je o strave.

Po druhe: pomalym behom si palis svalovu hmotu. Ostane to po case mozno chude, ale mlandrave telo. Pritom svalovu hmotu by si si mala budovat, pretoze prave svaly spotrebuvaju vela kalorii, a to aj ked sa nehybes.

takze rob intervalove treningy, alebo este idealnejsie zacni posilovat.

Po tretie: mas v strave privela sacharidov a takmer ziadne dobre tuky. Takze ziadne obilniny - ziadne pecivo, muka, ovsene a ine kase. Nahrad ich kvalitnymi bielkovinami (nie rastlinnymi). Pridaj dobre tuky - to jest olejnate semena, orechy a oleje z nich a ryby. bez nich ti nebude spravne fungovat hormonalna sustava, teda ani regulacia telesnej hmotnosti...

fitMonka

Jedalnicek mas celkom v pohode si myslim, aj ked nie som odbornicka...
Skus behavat s tymto, zabehnes viac s mensou namahou a o nieco viac pri behu zhodis, nema skoro ziadne kalorie. Mne to aj dost potlaca hlad
-odkaz odstránený-