Mierna forma akné v puberte - hľadám riešenie!

Príspevok v téme: Mierna forma akné v puberte - hľadám riešenie!
alexx123

Mám 16 rokov, a ako to je asi normálne v mojom veku,a vyrážky. Nie sú to zapálené cysty ani nejaké hrôzostrašné akné, ale drobné vyrážky na čele ktoré nemiznú, niekedy na brade, objaví sa aj vyrážka na líci. Možno to budete pokladať za prízemné, povrchné ale mne to jednoducho vadí, zväzuje ma to, neviem to prijať a každá jedna vyrážka ma jednoducho štve. Zväčša sú to drobné vyrážky s bielou hlavičkou, občas sa objaví aj väčšia, najprv vyzerá ako nejaká podkožná ale o pár dní sa jej objaví biela hlavička (snažím sa ju nevytláčať pred objavení hlavičky), občas ju namažem ichtamolovou masťou ktorá to celé urýchli. Bola by som vďačná za vaše skúsenosti, čo vám pomohlo alebo nie, či to zmizne iba vekom alebo iba pomocou antikoncepcie, ktorú by som si nerada nasadila. Čo sa týka starostlivosti o pleť, tak na odlíčenie používam hydrofilný odličovací od Saloosu (tuším levanduľa) od Saloosu mám aj pleťovú vodu s čajovníkom. Potom na vyčistenie micleárnu pleťovú vodu od Biodermy, asi najznámejšiu H2O sébium na zmiešanú pleť a krém CutisHelp konopný na akné, mám denný aj nočný. Musím povedať, že po čistení a nanesení toho krému nastalo zlepšenie, zatiaľ to praktizujem asi iba týždeň, takže nemôžem to zhodnotiť z dlhodobého hľadiska. Ja by som ale chcela peknú čistú pleť bez vyrážok a začervenaní. Problém sa snažím riešiť aj vnútorne, neviem posúdiť zdravosť/nezdravosť môjho jedálnička ale nejem žiadne ťažké mastné jedlá, sladké minimálne, žiadne coca-coly, fanty, skôr ovocie a čistú vodu, máme doma aj ten Brita filter. Pečivo zásadne celozrnné, v mojom jedálničku prevažuje zelenina a ovocie, ovsené vločky, chutia mi napríklad cestoviny, lasagne, rôzne šaláty, ale aj syry...raz za čas aj palacinky, domáca štrúdla, ryby, ochutnám aj rôzne netradičné jedlá. Som vcelku všestranný stravník. Mäso jem iba raz za čas alebo domáce, po tom čo som videla v akých podmienkach sa chovajú kurence vo veľkochovoch tak nie ďakujem. Čítala som, že problém môže byť mlieko a mliečne výrobky, ale keby som vylúčila to tak nejem skutočne pomaly nič. Jogurty, mlieko ani smotanu nejem, ale napríklad syr alebo tvaroh? Najhoršie je to, že to mlieko pchajú všade, nedá sa to úplne odstrániť, napríklad čo v škole?? Bezmliečnu stravu neponúkajú a ako sa inak najem keď nie v škole? Kým prídem domov sú aj štyri hodiny a po škole väčšinou niekam idem, na tréning alebo niekam so spolužiakmi a jesť v reštauráciach alebo fastfoodoch mi príde rovnaké keď nie horšie. Viem že vždy tu je alternatíva ale zaujímal by ma váš názor na to mlieko. Ďalej podotknem že ani menštruačný cyklus nemám vôbec pravidelný, menštruácia si prichádza kedy chce. Vraj je to v mojom veku normálne, ale aj tak by sa to mohlo z praktických dôvodov ustáliť.

becko

mas pravdu, antikoncepcia nie je riesenie...resp. mozno docasne...
isteze su aj tie ostatne preparaty a tazsie lieky, ale ako sama vravis, tvoj problem nie je az taky rozsiahly...

stacilo by ti podla mna iba uzivat vitamin B5, najprv vo vyssich davkach a potom uz len na udrziavanie..skus si o nom nieco vygooglit, najdes info skor na zahranicnych strankach...

ja za seba mozem povedat len to, ze lutujem ze som ho nezacala brat skor a zbytocne som si roky nicila tvar roznymi vodami, kremami od lekarky, ktore aj tak nepomahali...a to je pripad asi 90% ludi...