Problémy s trávením

Príspevok v téme: Problémy s trávením
Ni3kto

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal čo by ste mi odporučili pri problémoch s trávení. Hlavným problémom, že či už jem veľa alebo málo, mám problém so strávením a následným vylúčením z tela. Vylúčenie stolice trvá v rozmedzí od 1-4 dní (rovnako stolica nie je vždy pevná). V strave je absencia zeleniny z osobných dôvodov. Vedeli by ste mi poradiť, čo by bolo dobré užívať aby sa mi trávenie vrátilo do pôvodného, dobrého stavu a nemal som problémy s vylučovaním?
Ďakujem.

fialka12345

ahojte. do tychto problemov sa vobec nevyznam , ale mam podobne a velmi by ma to zaujimalo. co sa da teda robit ?? nieco prirodne alebo ake vitaminy ? nechcem nejake prehanadlo .potrebujem nieco normalne co mi upravi creva a budem chodit na toaletu ako normalny clovek . zaujalo ma co ste pisali , ze sa chalan ma naucit jest zeleninu . z vlastnej skusenosti viem , ze zelenina na to asi velmi nepomoze. jem ju kazdy den. a jem jej dost, hociaku. a taktiez ako niekto pisal ze mlieko s niecim a ze poletim .tak ja mozem pojest naozaj kadeco ,piate cez deviate ako sa vravi a ani to so mnou nepohne. mam vyskusat nejake bilinky ? poradte prosim . dakujem velmi pekne...

RNG

Nuz zalezi od toho, ako dlho sa chces dozit a ake rozne problemy zo zdravym chces mat.
Ja tu odporucam pre vsetkych brat dokonca extra mikrovlakniny, lebo ani pri jedeni zeleniny a ovocia malokto dostane tychto dostatok na podporu motility(pohyb jedla v crevach) odmorovania(absorbcia neziaducich latok v crevach) a podpora probiotik, ktore pomahaju nielen travit, ale vyrabaju hromadu zivin pre nas, od vitaminov az po obranne latky.
Inac ja som tiez nebol extra priatelom roznych zelenin, okrem papriky a paradajek,a pripadne kyslej kapusty, ale na vsetko sa da po case navyknut a co sa tyka roznych priprav zelenin, tych je tisice a mnohe su velmi chutne.

mascha

ak nebýva pevná stolica,tak problém nebude len zápcha,ak máš výhrady voči zelenine tak radiť horké byliny je tiež asi zbytočné

redka

tak si davaj psyllium, inulin a podobne vlakniny... ale na tvojom mieste zacnem pracovat na tom psychickom probleme so zeleninou... zelenina je potrebna pre latky ktore obsahuje... aj ked dnesna je uz dost chudobna ale aj tak....

m8

aj ovocie áno, ak nemôžeš zeleninu, tak šupky z jablka, slivky, alebo zapi čerešne s mliekom :-p ale ja by som to nerobila

m8

tak sa nediv že sa emožeš vykadiť :)
kapusta je výborná, plná vlákniny, po nej druhý deň naložíš sloniu porciu a bude ti tak ako nikdy :) pokiaľ nechceš aby ti výkal vyberali chirurgicky, tak sa premôž a začni jesť zeleninu :)

Ni3kto

A áno, osobné dôvody. Presnejšie my to nedovolí moje psychické vnímanie zeleniny, nedokážem ju skonzumovať, donútiť sa ju skonzumovať.

Ni3kto

Neviem či sa mýlim, ak áno tak ma opravte no vlákninu je možné získať aj z ovocia a tú nepravidelne konzumujem.