Zvlastne problemy

Príspevok v téme: Zvlastne problemy
Mato712

Zdravim mam 21 rokov. Uz pred 2,5 rokmi na mna prisli zvlastne problemy.Prisli len tak ked som sedel pri TV.Mam pocit ze sa nemozem nadychnut, citim ako keby mi to blokovali creva v ktorých pri kazdom nadychu citim strasne mega velky tlak. Citim ho okolo celeho trupu, take blokovanie ako keby som bol stlaceny.Citim to ako keby som bol zablokovany v chrbte (aj medzi lopatkami) lebo ma strasne pobolieva chrbat. Tie nadychy su zle. Snazil som sa cvicit aj jogu ale neda sa to kedze to dychanie mi vazne nieco blokuje. Citim to tak nonstop v jednom kuse no niekedy viac a niekedy menej. Nikdy mi to vobec nezmizlo az na jeden krat v lete 2012. Korculoval som az kym som sa uplne nevycerpal. Zrazu som zacal uplne kaslat a preslo to uplne. Bol som nesmierne stastny ze to preslo. No o dva dni sa to znova vratilo a trva to doteraz. Hned ako sa to vratilo siel som na korcule znova no nepomohlo to vobec. Trpnu mi aj ruky a citim nedokrvenie mozgu. Ked sa chcem nasilu nadychnut tak mi to zablokuje s kazdej strany okolo trupu a v crevach zacitim strasnu bolest ktora mi vystreli az do krku. Niekedy pomaha ked si velkou silou masirujem creva. Citim ako keby sa ta bolest presuvala az ko konecniku. Potom sa to trochu zmierni ale nezmizne. To brucho citim uplne vypulene a extremne natlakovane. Toci sa mi z toho aj hlava. Podstupil som gastroendoskopiu ale nic mi nenasli. Navstivil som psychiatra kde som bral antidepresive no nezabrali na tieto somaticke problemy.Moj kasel znie ako keby som mal 40 rokov tuberu. Ja uz naozaj neviem co mam robit. Poradte mi niekto prosim co mam robit. Bol som s tym uz 4x na pohotovosti a vzdy mi povedali nieco ine. Pri PC velmi krivo sedim co som prestal zatial na 2 mesiace no ono to pretrvava stale. Zmenil som stravu, zacal som sportovat, lepsie mysliet no nic nepomaha. Stale ten zablokovani pocit okolo trupu a bolest a velky tlak v crevach. Ked lezim citim na jednom bode criev tak buchanie ako keby srdca (nieco ako ked mate zapal v zube take busive to je). Uz 2 roky necitim branicu a prevzdusnenie tela a pluc. Pri velkych nadychoch mi este aj zalahne v usiach ako keby sa mi vzduch dostaval do usi. Prosim nemate niekto podobnu skusenost? Este opakujem ze pocity mam stale nonstop len niekedy je to level 3/10 a niekedy 10/10 no nikdy 0/10. Nemozem vlastne vobec dychat bruchom. Panicka choroba to nieje aj na to som sa skusal liecit.

eam

Na Tvojom mieste by som určite šla na kolonoskopiu a s chrbticou. Môžeš mať zablokovaný nejaký stavec, alebo niečo s platničkami. Chrbtica vie narobiť veľa zlého. Keď tam nič nezistia, tak potom tá kolonoskopia.

mascha

kašeľ je obranný reflex,ktorým sa telo chce zbaviť škodlivých votrelcov,takže sám si videl,že si sa už zbavil ale nie všetkého

LMarika

V minulosti som casto konzumovala vyprazane jedla, lebo mi chutili a tie problemy s plynatostou, bolestami brucha, a tak dalej, akoby som podvedome ocakavala, prichadzali po kazdom jedle a vtedy ma este nenapadlo, ze by stacilo niektore potraviny vylucit a bolo by po probleme. Prakticka lekarka mi raz v ramci beznej prehliadky zistila mierne zvysenu hladinu cholesterolu a neodpustila si komentar, ze ona si mysli, ze v mojom pripade je ten mierne zvyseny cholesterol urcite zo stresu, ci z niecoho psychickeho, nakolko nadvahou netrpim. Po psychickej stranke som sa ale citila dobre a po tejto prehliadke som konzumaciu vyprazanych jedal radsej obmedzila, lebo som sa bala, ze ma zacne po psychiatroch posielat. Odvtedy som uz s cholesterolom ziadne problemy nemala. Moja prakticka je starucka pani uz v dochodkovom veku, ktora ale este stale pracuje. Medicinu vystudovala v "roku pana", takze na potravinove intolerancie a alergie urcite nemysli a radsej posle pacienta k psychiatrovi, ako ku gastroenterologovi, k alergologovi a k pneumologovi. Iba zubari sa ma cely zivot vypytovali, ci nemam potravinove alergie a intolerancie, celiakiu, lebo videli napriek perfektnej hygiene zvysenu kazivost zubov a ja som vzdy pohotovo odpovedala, ze nemam, ale v skutocnosti som mala, len som o tom nevedela. Ak sa zubar nieco take opyta, treba s nad tym zamysliet a dat sa radsej na tie alergie, intolerancie a celiakiu vysetrit.

compliment

rozhodne nechod k psychiatrovi ani neber ziadnu hnusnu chemiu, co ti napisu... to na slovensku ta kazdy "lekar" posle s radostou k psychiatrovi, len aby nemuseli patrat, je to u nich narodny sport... ked ta boli brucho chod na gastro, na kolono, daj si spravit vsetky vysetrenia... pripadne na neurologiu... test na potravinovu intoleranciu si mozes spravit vola sa food detective, stoji okolo 75 eur a je spolahlivy...

Mato712

LMarika priklanam sa k tvojmu nazoru :). Nad presne tymto som aj rozmyslal.Ked lekarka nevedela co ma so mnou robit ma poslala k psychiatrovi. Myslia si ze ked som mlady ze co mi moze byt... A to pritom nefajcim marihuanu a ani ine dorgy. Co sa tyka alergie tak na tom vysetreni som bol (pichanie ihliciek do ruky). Napuchli mi vsetky. Vraj mam alergiu na vsetko.No potraviny mi este nezistovali. Je mozne ze jem veci na ktore som alergicky a preto sa to niekedy zhorsuje v zavislosti co jem. Len je zvlastne ze to nikdy nezmizlo len vtedy raz po korculovani a vykaslani urcitých vecí (vyzeralo to ako hlieny ale istý som si neni). Kebyze to je psychcickeho charakteru tak by sa to asi nestalo. A tpx neviem normalne fungovat. Kaslem ako s tuberou a to brucho mi ten kasel stale blokuje. Vzdy kaslem ako chory pes. Len preco to brucho... citim tam aj take pohybovanie take skvrkanie a niekedy to trva aj 4 minuty v kuse a to bez srandy. A pri pritlaceni na bruchu to dost boli ale niekedy uvolnuje a zoviera konecnik.

LMarika

tpx - Na alergie 15 € za kazdu navstevu alergologicky a na intolerancie 420 € za velky test (vola sa FOOD PRINT) vykonany pomocou odberu krvi, ktory obsahuje 220 potravin, ale nie je v nom laktoza a fruktoza. 60 € test na laktozu, ten sa robil v Rakusku. Co sa tyka toho velkeho testu na intolerancie, existuje aj lacnejsia verzia s mensim mnozstvom potravin, ale aj test na doma, ktory sa da objednat cez internet - vola sa Food detective. Nechcem sem davat linky, aby mi to admin nevymazal, ze tu nieco propagujem, snazim sa len pomoct.

LMarika

U mna sa tazkosti s dychanim spojene s bolestami brucha vyskytli v minulosti vzdy vtedy, ked som zjedla nieco, na co som alergicka. Ublizit ti moze aj polievka vytiahnuta z chladnicky, pripadne varena strava, ktora stoji na sporaku dve, tri hodiny a dlhsie, pretoze takato strava je bohata na histamin a afla toxiny, patulin... To v pripade, ze by si mal histaminovu intoleranciu, alebo alergiu na plesne, ktore tieto toxiny produkuju. Skus si dat zavazok, ze budes jest vsetko varene iba cerstve a ak to bolo uvarene pred viac ako dvoma hodinami, uz to do ust nedas a pozoruj, ci sa ti zlepsil stav. Kludne to ale moze byt alergia na niektoru zakladnu potravinu, napriklad psenicu, vajcia, mlieko... Neuplynie jediny den, pocas ktoreho by clovek, ktory o svojej alergii nevie, nieco z toho nezjedol.

LMarika

Navstiv pneumologa a alergologa, daj si urobit rontgen a CT pluc, pricina moze byt v plucach, mozno nejaka fibroza, pripadne problem vyplyvajuci z neliecenej alergie, o ktorej ani nemusis vediet, ze ju mas, kludne to moze byt aj potravinova alergia, alergia na plesne, ci histaminova intolerancia. Na chodenie po psychiatroch sa definitivne vykasli, tvoj problem urcite nie je psychickeho charakteru a uz v ziadnom pripade neber psychiatricke lieky, lebo tie ti viac ublizia, ako pomozu a telesny problem aj tak neodstrania, iba zapricinia dalsie telesne problemy. Neveril by si, kolki ludia napriklad s histaminovou intoleranciou koncia u psychiatrov s diagnozou hypochonder a inymi diagnozami - a to vsetko len a len pre nevedomost a neschopnost lekarov odhalit skutocny telesny problem. Napchavaju sa liekmi, po ktorych im je este horsie. Hlupy lekar posle pacienta k psychiatrovi s odkazom, ze telesne problemy su psychosomatickeho charakteru, mudry hlada pricinu tychto problemov pomocou vysetreni. Clovek, ktory nema vystudovanu medicinu (na kolegu si to nikto nedovoli), aby sa bal u lekara aj o svojich problemoch hovorit, lebo bude zaradeny do kategorie "BLAZON", ktora mu uz raz a navzdy zostane zapisana v kartoteke. Ja som mala naposledy tazkosti s dychanim, ked som zjedla lososa. Vtedy som este nevedela, ze mam na tuto rybu alergiu. Ale pred praktickou lekarkou som nikdy nepriznala hnacky, vracanie, bolesti hlavy, nahle stavy unavy prichadzajuce po jedle a plynatost. Zatajila som to, lebo som sa bala, ze ma bude po psychiatroch posielat. Radsej som si dala na sukromnej klinike bez vedomia mojej praktickej lekarky urobit testy na potravinove intolerancie (mam ich vela a to je vysvetlenie na tie problemy) a navstivila som aj alergologicku.