Zvlastne problemy

Príspevok v téme: Zvlastne problemy
Mato712

Zdravim mam 21 rokov. Uz pred 2,5 rokmi na mna prisli zvlastne problemy.Prisli len tak ked som sedel pri TV.Mam pocit ze sa nemozem nadychnut, citim ako keby mi to blokovali creva v ktorých pri kazdom nadychu citim strasne mega velky tlak. Citim ho okolo celeho trupu, take blokovanie ako keby som bol stlaceny.Citim to ako keby som bol zablokovany v chrbte (aj medzi lopatkami) lebo ma strasne pobolieva chrbat. Tie nadychy su zle. Snazil som sa cvicit aj jogu ale neda sa to kedze to dychanie mi vazne nieco blokuje. Citim to tak nonstop v jednom kuse no niekedy viac a niekedy menej. Nikdy mi to vobec nezmizlo az na jeden krat v lete 2012. Korculoval som az kym som sa uplne nevycerpal. Zrazu som zacal uplne kaslat a preslo to uplne. Bol som nesmierne stastny ze to preslo. No o dva dni sa to znova vratilo a trva to doteraz. Hned ako sa to vratilo siel som na korcule znova no nepomohlo to vobec. Trpnu mi aj ruky a citim nedokrvenie mozgu. Ked sa chcem nasilu nadychnut tak mi to zablokuje s kazdej strany okolo trupu a v crevach zacitim strasnu bolest ktora mi vystreli az do krku. Niekedy pomaha ked si velkou silou masirujem creva. Citim ako keby sa ta bolest presuvala az ko konecniku. Potom sa to trochu zmierni ale nezmizne. To brucho citim uplne vypulene a extremne natlakovane. Toci sa mi z toho aj hlava. Podstupil som gastroendoskopiu ale nic mi nenasli. Navstivil som psychiatra kde som bral antidepresive no nezabrali na tieto somaticke problemy.Moj kasel znie ako keby som mal 40 rokov tuberu. Ja uz naozaj neviem co mam robit. Poradte mi niekto prosim co mam robit. Bol som s tym uz 4x na pohotovosti a vzdy mi povedali nieco ine. Pri PC velmi krivo sedim co som prestal zatial na 2 mesiace no ono to pretrvava stale. Zmenil som stravu, zacal som sportovat, lepsie mysliet no nic nepomaha. Stale ten zablokovani pocit okolo trupu a bolest a velky tlak v crevach. Ked lezim citim na jednom bode criev tak buchanie ako keby srdca (nieco ako ked mate zapal v zube take busive to je). Uz 2 roky necitim branicu a prevzdusnenie tela a pluc. Pri velkych nadychoch mi este aj zalahne v usiach ako keby sa mi vzduch dostaval do usi. Prosim nemate niekto podobnu skusenost? Este opakujem ze pocity mam stale nonstop len niekedy je to level 3/10 a niekedy 10/10 no nikdy 0/10. Nemozem vlastne vobec dychat bruchom. Panicka choroba to nieje aj na to som sa skusal liecit.

Mato712

Co sa tyka spania vacsinou musim spat na bruchu lebo tak si to brucho stlacim a tlak pocitujem menej. Niekedy ani nezaspim kvoli tomu tlaku. Stolica myslim ze normalne len ako hovorim niekedy aj 3 dni nevyhodim a necitim ani ulavu po vyhodeni.

Mato712

S travenim problemy mam. Niekedy nevyhodim stolicu aj 3 dni a to aj ked vela jem. Na hyperventilacnu tetaniu mi povedali ze mam brat vitaminy, magnezium,kalcium atd. Tym prevzdusnenim tela som myslel normalne nadychnutie sa ktore som citil ked mi nebolo nic (nevedel som ako to mam nazvat). Este som zabudol ze psychiater mi povedal ze mam OCD a potom ze bipolarnu poruchu. Aj som si o bipolarke precital no take priznaky som nenasiel. Mne ide len o zablkovanie brucha a nadychu. Mal by som skusit kolonoskopiu?

RNG

To zadusanie moze byt hyperventilacna tetania. Na to je treba znizit stres a spomalit dychanie, lekari radia dychat a nadychovat sa zo sacku a zachvat ma prejst po par minutach. Inac na stres a temu spanok pozri cez google pod mojim nickom.
Tie tlaky v bruchu mozu byt zle travenie, co je zalezitost dostatku kyselin , enzymov, mikrovlaknin a probiotik.

kabel

"uz dva roky necitim branicu a prevzdusnenie tela"-vazne si myslis, ze normalny zdravy clovek citi branicu a prevzdusnenie tela? neciti.
moj sukromny osobny nazor-psychicky problem, ale mozno neucinne lieceny, pripadne uz prechadzajuci svojou intenzitou do bludneho prezivania...
mozem sa mylit, na dialku ti to nikto s istotou nepovie. este by som na tvojom mieste skusila neurologa (chrbtica), ale neviem, ci to k niecomu bude.