,,Sociálna fóbia?''

Príspevok v téme: ,,Sociálna fóbia?''
Laik22612

Dobrý deň.Chcem sa vás len spýtať či by som mohla mať sociálnu fóbiu lebo keď som o nej čítala na internete tak všetko na mňa sedí.Vôbec nemám kamáratky už asi tri roky som nebola s nikým von ani sama som stále doma a to už nehovorím o tom strese keď mám ísť odpovedať v škole alebo niečo povedať pre veľa ľudmi.a keď už niečo poviem tak aj to potichu a traslavým hlasom ale snažím sa to skrývať a ukľudňovať aby som nevyzerala ako dáky blázon.Vôbec nekomunikujem s ľudmi.Ak by vás niečo napadlo tak ďakujem za odpoveď.

pacient123

ja mam tiež socialnu fobiu extremného kalibru :D ...nwm či sa to dá viliečiť tiež som v kuse sám doma zatvorený v izbe ale tak to to nejde mať debilný denní režim že rano vstanem idem na pc max idem na hodku von a idem spať ...!!! treba mať rôzne aktivity či už posilka,kickbox, šport proste hocičo čo ťa baví tak skús nemôžeš v kuse sedieť a nič nerobiť ...musíš robiť také aktiviti čo ta bavia či už šport alebo nwm musí biť niečo čo ta baví aj mna sice ked sa niekto spyta že či ma niečo bavi tak odpoviem že nie a že chcem umrieť lebo sa celí život nudím som sociopad atd ale hadaj prečo sa nudím a aj ty ? no lebo nič nerobíme to že sme leniví a v kuse sedime na zadku pri pc alebo doma pri telke tak z toho štastný nebudeme viem že v dnešnej dobe je všetko tažke hlavne vstahy ,laska a tak kvoli tomu nas nebavi možno nič ale treba aj tak niečo robit odreagovať sa trebars v posilnovni tam je to najlepšie no ale ked ťa niečo baví tak to rob hneť sa pokus to zrealizovať nwm čo ťa baví ale niečo určite ťa baviť musí ...i ked aj ja ako som už písal vždy odpovedam každemu že nič ma nebaví ale treba sa vschopiť život je príliš kratky aby sme mali debku nemame na to čas ked si chceme uživať ...ja mam tiež problem možno som tiež zbabelec že nekonam ale zatial len rozmyšlam že budem robit nejake aktivity ...aleraz musím začať musím a aj ty musíš.... vitvoril som aj fb stranku tam môžte davať rôzne prispevky a problemy zo socialnou fobiou ...kludne to dajte zo seba von ...tu je link www.facebook.com

ZeRoKoRn

skuste hladat.. chto hlada ten najde.. ja som sa dostal k EFT metode.. skuste si to najst a naucit sa to.. a ked to uz budete robit robte to na sto percent ,.. tato metoda funguje ked sa praktikuje tak ako sa praktikovat ma.. ja stouto fobijou stale bojujem .. takze vela stastia :)

jjj9L

ahoj,trpim s.fobiou od detstva,mala som problemy a stale mam,citim sa zle pri ludoch,neviem preco,mam blby pocit a vyhybam sa im,chcem vediet ci je dobre na to lekar alebo homeopat.dakujem

mascha

musí sa presvedčiť sám, ale myslím, že by to bol veľký nápor na psychiku,takže radšej postupne "malé dávkovanie"

majka22233

myslíte, že človek ktorí trpí sociálnou fobiou dokaze pracovat ako pokladník v supermarkete???

pri tej práci je clovek nonstop v kontakte s ludmi..čo myslíte?

mascha

zrejme to tak bude,ja som ňou trpela tiež,ale teraz spätne ma ani nenapadne,ako som sa postupne z nej dostávala predovšetkým sama, aj keď som hľadala psychologickú pomoc,musíš to postupne začať prekonávať,lebo sa to bude len a len nabaľovať, aj potláčanie negatívnych pocitov ti narobí v duši len zmätok,skús ich pomenovať a vyjadriť napr. joj, zase mám akú trému, možno nadnesene so štipkou humoru to neskôr pôjde, keď nie v konkrétnych situáciách tak doma osamote na nečisto...uvedom si, že negatívne pocity nie sú zlé, len my ich zle ovládame, tak veľa zdaru,možno nabudúce