Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Antikoncepcia v 16-tich na akné

Príspevok v téme: Antikoncepcia v 16-tich na akné
Lea4562

Ahoj. Mám 16 rokov a dosť silné akné. Prvé vyrážky som mala už v 11-tich. Kvôli nemu mám strašne nízke sebavedomie a sú dni keď sa hanbím vyjsť z domu. Ku dermatologičke chodím pravidelne tak 2-3 roky a nič nepomáha, dokonca sa to stále zhoršuje. Denne pijem 2 alebo viac litrov vody a stravujem sa čo najzdravšie, ale na pleti nevidím zlepšenie. Už som brala aj všelijaké antibiotiká. Najnovšie ma moja už zúfalá dermatologička poslala na gynekológiu aby som si dala spraviť krvné testy, lebo si myslí, že mám veľa toho mužského pohlavného hormónu. Potom podľa výsledkov zváži či dať alebo nedať antikoncepciu. Predstava krásnej pleti ma veľmi láka avšak no na druhej strane sa tej HAK dosť bojím, lebo u niektorých žien sa po jej užívaní prejavili vážne zdravotné problémy. Preto sa chcem spýtať či máte aj vy nejaké podobné SKÚSENOSTI, alebo niekto vo vašom okolí a do akej miery vám HAK upravila pleť a či po jej vysadení sa všetko vrátilo v plnej kráse, lebo aj také som tu čítala. A tiež sa mi zdá môj vek na to prinízky tak neviem... ale zas chcem mať aj nejaký ten spoločenský život a nie sa len skrývať.

Fleur-de-lis

Lea, tiež nie som zástancom HAK. Je to škodlivé a vždy je to risk. Hormonálnu liečbu nech postupujú ľudia, čo fakt nemajú inú možnosť, ale inak určite nie.
Píšeš, že sa stravuješ zdravo. U mnohých ľudí je príčinou akné (samozrejme aj hormóny, ktoré sú ovplyvnené aj stravou) mliečne výrobky, lepok, cukor, vyprážané. Ja som mala s akné problém od puberty a jedine takáto úprava stravy to rieši nie len dočasne. Nemusíš mať celiakiu ani laktózovú intoleranciu, ale aj tak sú tie potraviny pre veľa ľudí ťažko stráviteľné.
Keby som ja toto vedela už v tvojom veku, mohla som mať peknú pleť už dlhé roky.
Mlieko sa dá nahradiť obilninovými "mliekami" alebo orechovými, či kokosovým. Klasické chleby a cestoviny napríklad pohánkovými...
Možností je dosť. Len si to vyžaduje na začiatku trocha času, kým si človek bude vedieť nahradiť klasické jedlá.

Lea4562

Vďaka za rady!!!! :)
matway som si istá, že toho parazita nemám :D asi by som vedela keby som bola nakazená svalovcom... Určite to nie je jediná príčina akné. Práveže ja mám pravdepodobne akné spôsobené nadbytkom mužských pohl. hormónov - androgénov. Preto mám mastnejšiu pleť a tvoria sa mi vyrážky. U väčšiny tínedžerov je to príčinou vzniku akné. Atikoncepcia by mi mohla upraviť hladinu hormónov, čiže počas jej užívania by som akné nemala.

matway

Stále ma zaujímalo, prečo niekto má a iní ich nemajú. AKNE. Ak som si preštudoval všetko čo sa o tomto fenomene píše, prišiel som na jednú podstatnú vec, a tou je tuk, mazové žľazy, ktoré tvoria prevažnú väčšinu mladí ľudia. Takýmto tukom sa totiž živí jeden parazit zvaný Trichinella spiralis. Cudzopasí v dospelom štádiu v čreve prasaťa a larvy sa vyvíjajú v svaloch. Človek sa nakazí zle upraveným bravčovým mäsom.

Vynechať všetok živočíšny tuk, čo som tu už aj čítal od jedného prispievateľa, a prestať jesť červené mäso. Otázka, ktorá mi ale vŕta hlavou je, prečo sa všetci obracajú pri akné na antikoncepciu? A ak aj niekomu pomôže, prečo? Čo to asi urobí s tým parazitom, ktorý je hlavným, asi, činiteľom akné v pubertálnom veku /nemusí/?

trdlicko

HAK urcite nie na akne,,ak mas priatela s ktorym si uz doost dlho tak ok, ale v inom pripade nie. Len kvoli akne pchat do seba lieky tohoto typu je urcite zly napad

trdlicko

HAK urcite nie na akne,,ak mas priatela s ktorym si uz doost dlho tak ok, ale v inom pripade nie. Len kvoli akne pchat do seba lieky tohoto typu je urcite zly napad

aaajo

urcite nie!!! tvoja lekarka velmi netusi co s tebou stvara. sama som brala HAK od 18 do 25 rokov...vysledok: krcove zily, prolaps mitralnej chlopne a rakovina prsnika. akne sa mi vratilo, hned ako som prestala HAK uzivat...HAK tvoje problemy neriesi, iba potlaca prejavy tvojich zdravotnych problemov. v ziadnom pripade, by som sa to nepokusala "pretrpiet", ale hladala by som pricinu tvojich problemov. plet sa ti upravi, po uprave stravy, na tvojom mieste dosledne vylucim mlieko a vsetky mliecne vyrobky (syry, jogurty, tvaroh, bryndzu, zmrzlinu, mliecnu cokoladu, maslo...)uvidis, ze zmena nastane pomerne rychlo a prestanu aj problemy s travenim/nafukovanim, dychanim, alergiami atd... ak neveris, vyskusaj jeden mesiac a potom si mlieko opat daj, akne a ostatne problemy sa ti pomerne rychlo vrati. ak sa bojis nedostatku vapnika, tak zacni jest viac surovu zeleninu, mak a sezam.
a este jedna poznamka: vyluc zo svojo jedalnicka fast foody, polotovary... cize jedla a napoje plne chemie, farbiv a konzervantov (coca cola, energeticke napoje ... je toho vela) a zacni sa zaujimat o zlozenie veci co do seba davas, vela sa zmeni, uvidis. ved tvoje telo nie je odpadkovy kos, a na cely zivot mas len jedno telo, tak vela stastia a pevnej vole

Uršula321

Určite to svonstvo neužívaj!
Ja som začala brať HAK v 17, síce to bolo kvoli nepravidelnemu cyklu, ale mala som aj problemy s pleťou. Brala som to dva roky, je pravda , že pleť sa mi upravila, ale dorantalo mi to pečeň. Nie je to nenávratné, ale už sa s tým trápim tretí mesiac. Takže riziká podľa mňa prevyšujú pozitíva. A tiež je pravda to, že hneď ako som to vysadila sa mi akné zhoršilo (myslím, mám ho horšie ako pred tabletkami). Takže nie!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Antikoncepcia v 16-tich na akné - Fórum - ZDRAVIE.sk