Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mojmu priatelovi diagnostikovali depresiu, co dalej..

Príspevok v téme: Mojmu priatelovi diagnostikovali depresiu, co dalej..
skorpionka11

dobry den

moj priatel si neustale hladal choroby na svojom tele, casto sa mu menila nalada, az jedneho dna bol uplne dezorientovany, presvedceny o tom ze kazdu chvilu zomrie.. tak sa ocitol na psychiatrii a bol tam 13 dni...nevidela som jeho spravu, len mi vravel ze je to silna depresia
priviezla som ho domov, bol tu dva dni, bol vesely , stastny, vecer zosmutnel, celu noc nespal, a rano sa zbalil s tym ze on sa tam musi vratit a ze sa nemam hnevat na nho :(

prosim Vás o radu ako dalej, lebo ja to vobec neviem spracovat,neviem sa pohnut dalej, som v soku ..uz som si aj vzala som si 3 tabletky Sedatif PC a snazim sa najst odpoved na otazky .... kedy bude v poriadku, da sa to vobec vyliecit uplne? ako dlho bude brat antidepresiva, mam si planovat buducnost s takym clovekom?? ja bez neho nechcem byt:( ako s tym mam zit? ako mu pomoct? spravim vsetko co treba, len nech je ako pred tym :(

Čítajte viac

branislaff

Avena:
Nebudem sa s tebou hádať samozrejme, občas použijem slová dosť tvrdé, ale stojím si za nimi, lebo sú pravdivé, takže nepresvedčíš ma, sorry

laura36

Avena , tiez si myslim, ze taras nezmysly , blaboly... z tazkej depresie ta sila vole nedostane, chod to vykladat do liecebne pacientom s tazkou depresiou co nie su schopni vnimat, ani rozpravat, zjavne tam pohoris..

Avena

branislaff: Nemyslím si, že táto diskusia je tu založená pre to, aby sme sa my dvaja alebo niekto iný navzájom doťahoval. Tvoj problém je v tom, že zabudáš na realitu. Realita je taká, že moje názory nevznikli len tak, ale majú nejaké pozadie. Aké to je, to ty nevieš, tak radšej by si mal byť ticho a nechytať druhých za slovíčka, pretože nevieš ako sa môžeš strápniť.
Píšeš: " nič také si nezažila " - azda ma poznáš že to tak odvážne tvrdíš?

" tak nepoučuj ľudí dookola "- len tu je otázka čo ty vnímaš pod slovom poučovať, pretože je rozdiel druhému poradiť tak aby videl význam problému a je rozdiel mu tliachať klamné reči, ako napr. že depresia je choroba a človek je K.O. Zaujímavé, že tu vidím skôr iných, ktorí poučujú a zrovna tých si sa nechytil.

"To sú tvoje pravdy, ale vidieť, že nemáš ani šajnu o tom čo je depresia. "- opäť sa pýtam, ako si môžeš byť taký istý? Držala by som si ústa na tvojom mieste.

"Takých konšpiračných teoretikov ako si ty, treba brať úplne okrajovo" - to by som rada videla ktorý dôkaz z mojich slov by si označil za konšpiračný. Zjavne ti chýba vyjasnenie pojmu košpiračný, čo v preklade znamená klamné zavádzanie, ktoré nie je verifikovateľné. Môžeš to s istotou prehlásiť o mojich názoroch? Nie.

branislaff

Avena:
Sorry, ale si strašne mimo, nič také si nezažila, tak nepoučuj ľudí dookola. To sú tvoje pravdy, ale vidieť, že nemáš ani šajnu o tom čo je depresia. Takých konšpiračných teoretikov ako si ty, treba brať úplne okrajovo.

Avena

Pozri, ak má byť vzťah hlboký, čo je azda alfaomega, nedá sa nazerať naň ako na jemnú ideu bez toho, aby tam človek nezahrnul aj nutnosť bojovať,byť trpezlivý, pretrpieť za druhého, aj v činoch aj v slovách,jednoducho musí sa stať prirodzenosťou, že druhého milujeme viac ako seba. Jedine tak ho môžme pozdvihnúť, posunúť, dať mu silu. Ak ho miluješ hlboko a cítite sa ako spriazení, potom nie je správne nazerať na druhého z externej pozície, ale ako na Jedno. Vy ste dvaja ale ste Jedno. Ak on trpí, trpíš tiež. Ak sa tešíš, teší sa s tebou. Tomu sa vraví tiež súcit. A vedieť hlboko súcitiť, to je krása!

skorpionka11

sorry, mozno to prehanam, ale tiez som si presla par rozchodmi, konecne som nasla toho praveho a som smutna z toho co sa zas deje, preto som obozretna co sa tyka vztahov.... strasne to vplyva aj na moju psychiku to si plne uvedomujem tiez,.... a nenecham ho v tom , ani nahodou , nikdy, len ako som spominala potrebujem vediet o tom vsetko, aby som mu vedela pomoct a neublizit hlavne...

Avena

Ahoj, zaiste je to pre teba šok, preto ti chcem napísať pár vecí ohľadom psychiatrie a i. Psychiatria je jedna veľká nereálna bublina, pretože všetci veľmi dobre vedia, že nikdy nikomu nepomohla,ale ublížila a paradoxne,všetci na psychiatriu chodia. Prečo? Psychiater ti povie: ,,Máte depresiu.Ste chorý\" ale taký kňaz ti povie: ,,Pociťujete hlbokú krízu duše.Vzdialili ste sa od Boha.\" Obaja pritom nazerajú na ten istý problém, avšak každý z iného uhľa. A teraz je otázka, ktorý uhoľ pohľadu je ten správny. Najmä ak zoberieme do úvahy, že psychológia a psychiatria si vytvorila umelé pojmy na pomenovanie duševných stavov človeka. K čomu jej to slúži? K vytvoreniu \"liečiv\", s vedľajšími účinkami ako zástava srdca, trombóza a pod. Takže depresia nie je žiadna choroba. Vznikla, pretože sa roky niečo v človeku kumuluje a on to neriešil, často aj keď sa túži zabudnúť na negatívne veci, hromadí sa to a raz to vybuchne. Preto čisto pozitivistický postoj ako propagujú ezoterici je deštruktívny. Život sa má brať taký aký je a bojovať v pravde so všetkým, ak chce človek niečo dosiahnuť a zrieť a mať poznanie,silu. Nech si hlavne tvoj priateľ nevsugerováva, že je chorý a že patrí na psyhiatriu. Takýto konsenzus tu vytvorila prosím pekne naša spoločnosť, ale v preklade to znamená zabitie seba za živa. Človek si musí dať šancu a jediný liek, ktorý zabral a dostal mnohých i z horších stavov duše, je vzťah s Kristom. Je to cesta ťažká, lebo na nej kvitne mnoho pokušení pre poškvrnenie tohto vzťahu, no tam sa vždy ukáže, kto obstojí. Spoločnosť si nikdy nevedela dať rady s ľuďmi,ktorí majú krízu duše, preto ju treba odmietnuť. Ona skôr dokáže zraniť ako pomôcť. Určite pri priateľovi stoj. Veľmi by ho ranilo,keby si ho opustila, skončil by ešte horšie. A predsa, toto je aj skúška pre teba, ako obstojíš. Sila bude vždy, aj keď si človek myslí že nie. Len musí mať vóľu a podporu Krista.

Agnes989

skorpionka11 stojis pri nom uz nejaky cas a zrejme to este nejaky cas potrva kym sa z toho vyhrabe, ale nevzdavaj to. Teraz sa ho nepytaj ci s tebou planuje buducnost a deti, teraz nie je vhodna doba, urcite na to nemysli, ma ine problemy. Si este velmi mlada, mas len 22, ziadne biologicke hodiny ti netikaju, nemusis panikarit. On sa z toho urcite dostane. Kym mu zomrela mama bol predsa normalny a to ho velmi polozilo, asi mal na mamu silnu citovu vazbu. Depresia sa moze v zivote prihodit kazdemu cloveku, co je citlivy. Nemyslim si, ze ked budete mat dieta tak bude depkovat a nechavat sa zatvarat na psychiatriu, hoci vediet naisto to samozrejme nemozem, ale myslim, ze to je nepravdepodobne. Hlavne ak sa bude poctivo liecit a brat lieky. Depresia sa v drvivej vacsine pripadov vylieci uplne, teda nebude musiet brat dozivotne lieky. Pozri, ja som bola za mladi tazky pripad, mala som tazke detstvo, mala som depresie, v detstve aj v dospelosti. Myslela som si, ze sa z toho v zivote nevyhrabem a budem musiet brat dozivotne lieky ale nemusim. Uz vela rokov som bez liekov a depresie nemam. Treba si dat zivot zase do poriadku a ono to zas pojde aj bez liekov. V jeho pripade si musi zvyknut na to, ze mama uz pri nom nie je. Mozno ma aj nejake vycitky svedomia voci nej, nieco, co nestihol, skus sa s nim o tom porozpravat.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mojmu priatelovi diagnostikovali depresiu, co dalej.. - Fórum - ZDRAVIE.sk