Vysoká škola farmácia

Príspevok v téme: Vysoká škola farmácia
Zuzanat

Ahoj :) od septembra budem tretiačka na gymnáziu ako semináre som si zvolila chémiu a biológiu(jediné predmety čo ma bavia). Rozmýšlam nad štúdiom farmácie v BA, ale veľmi sa bojím, že táto škola bude príliš ťažká, hlavne prijímačky (vraj je tam teraz nejaký nový systém). Alebo ešte zubárina, ale to ma až tak neláka. Chcela by som sa spýtať niekoho kto študuje/študoval na farmácií v BA, aké to naozaj je štúdium (prijímačky), či sa to dá zládnuť. Poprípade vaše názory ako to vidíte vy. Ďakujem :*

trochofóra

Ahoj, ja idem teraz do 4. seminare mam Che,Bio, aAnj- neviem radsej by som si zvolil fyziku ale bojím sa že by ma nenechali prejsť, takže tým pádom Brno VFU padá, v ČR je ešte Faf v Hradci, tam veľa berú a veľa vyhadzujú, a čeština ako jazyk sa mi vonkoncom nepáči. Takže zostáva Ke( v poslednej dobe som počul väčšinou chválu a dobre obstáli aj končiaci študenti ( lepšie ako Ba) za nevyhodu počítam len že Košice su trošku od ruky,aj keď je to krajšie mesto ako Ba a to že si po Mgr. nemôžeš spraviť PharmDr. aj keď to je len také .... A k Ba , je tam nový spôsob prijímačiek Scio neviem čo mám od toho čakať, aj keď teraz bola hranica prijatia 56% neviem čo si mám pod tým predstaviť. Ba je vacsie mesto , nie krajšie. A UK má už svoje meno a tradíciu. Pre mňa ďalšia nevyhoda je to že na Faf Uk sa nedá vybrať voliteľný predmetnemecký jazyk, keďže sa chcem po doštudovaní chcem presťahovať do Nemecka. A k príprave: učím sa z podkladov na LF Ba , ďalej zo starých čo boli na Faf, ďalej faf do Ke, a testy z biologie 1,2 + nejaké knihy čo máme v knižnici. Ale najprv si prejdi gymnaziálne učebnice z bio tých 6 a z chem tie tri + materiály co dostavam v škole. Ja sa osobne viac bojím bio, pretože s chémiou nemam žiaden problémy. Okrem Faf si podám prihlášku aj na LFBa , a na veterinu a hygienu do Ke a ešte uvažujem nad chémiou na STU.