Ako mám pribrať na zadok?

xXx123

Claudie: Každý sval ktorý je zaťažovaný s postupne zvyšujúcou záťažou má tendenciu rásť. Ja som poctivo precvičoval každý sval. Aj zadok. A na to som mal drepy naširoko so záťažou. Postupne som záťaž navyšoval, až som raz v meste počul koment od mladých báb - ten má zadok ako baba. Hneď som s tým cvikom prestal a zadok sa zmenšil :) Ak nemáš problém s tukom, tak ho precvičuj a postupne zvyšuj záťaž. Môžeš si aj odmerať obvod a po cca 3 mesiacov uvidíš či sa zväčšil o 1-2 cm.

MultiLevel

A ci sa mi zvacsil? Urcite a viditelne :) Akoze extremny rozidel medzi tym co bolo pred cvicenim a teraz, nie je. Ale je pevnejsi, krajsi, gulatejsi a netvori ho len tuk a po celulitide ani stopy. Pozri si napriklad na FB Motivation for squats. Kazda tam ma krasny vypracovany zadok (niektore viac, niektore menej).

MultiLevel

Pozri, opisem ti ako to bolo u mna, u teba to moze byt ine. Vzdy som mala vacsi zadok, ale s pribudajucim vekom prisla aj jemna celulitida. Tak som sa rozhodla gulaty zadocek zachovat, ale odstranit celulitidu. Lenze akekolvek cviky obycajne mi zadok zmensovali a preto som musela prejst na cviky s cinkami. Nastudovala som si ako makat na postave, ako posilovat, aby som dosiahla presne to co som chcela. Lenze po par mesiacoch zacal na zadku ubudat tuk a mne sa este viac zmensil. Vtedy som kontaktovala dvoch trenerov, ci je to ok. Povedali, ze ano a ze je to preto, lebo u kazdeho zadok tvori hlavne tuk. A prirodzene ked na nom zacnes makat, ide dole ako orvy ten tuk. Az potom sa ti zacnu svaly tvorit. A skutocne, viditelne rozdiely vidim po cca roku a pol makania tri dni v tyzdni :) Myslim len zadok a stehna, brucho sa mi napriklad rychlo rysuje aj ruky a chrbat ;) Bud trpezliva

Claudie

MultiLevel- 2 roky? fúha tak to je dosť dlhá doba ... a zvačšil sa ti zadok viditeľn eo dosť či len trošku ? :) tak a keby som ten zadok spevnila bez priberania svalov tiež by som z neho schudla? ďakujem aj xXx123 a
odpovedam? :D a ešte jedna otázočka koľko trva spevniť brucho a vyrysovať krivky na ňom nie uplne ale že už budú viditelné zmeny.. chce cvičiť každý deň ráno a večer a už nastalo najlepšie len tie začiatky su také ťažke... mám v celku chudú postavu len si ju chcem spevniť a na ten zadok nabať lebo žiadny nemám :/ ďakujem ešte raz aj za odpoveď :))

odpovedam

ak chces pribrat sval kdekolvek na tele, tak musis prijat cca 2-2,2 g bielkovin na 1 kg telesnej hmotnosti denne, sacharidov cca 5g na 1 kg telesnej hmotnosti a tukov ako bielkovin. Lenze musis ratat s tym, ze sa ti spravia tukove vankuse po tele, hlavne na problemovych miestach ako su brucho, zadok, stehna, boky. Uz podla toho, kde sa tebe uklada tuk, mne sa napr. len na bruchu.

Zakladom je vediet, ze bez dostatku bielkovin, sacharidov a tukov sa sval nezvacsi, lebo nebude mat z coho. Vedlajsim efektom vsak je pribratie niekolkych kil tuku. Tych sa zbavis az nasledne po pribrati svalov - das si nizkosacharidovu dietu - cca 2g na 1kg telesnej hmotnosti denne. Ale to az minimalne po polroku cvicenia.

Kazdopadne zena pribera max. 1 kg svalovej hmoty rocne, takze ked uz, posiluj cele telo. 80% toho, ako vyzeras, je vsak len a len strava. Cvicenie je len impulz k rastu svalov. V skutocnosti rastu v pokoji, ked cerpaju energiu z dobre zostavenej stravy. Je to boj na dlhu trat, na roky pravidelneho cvicenia.

Takze ako multilevel pise, necakaj zazraky a uz vobec nie hned.

MultiLevel

Akekolvek drepy....ale ak si myslis, ze za mesiac uvidis vysledky, priprav sa na sklamanie. Zvycajne, ked zena zacne cvicit zadok, najprv ide dole tuk....takze trosku sa ti zmensi pozadie a prave vtedy neprestan cvicit. Rob akekolvek drepy. Najdes ich aj na youtube, ked si zadas "bikini model fitness". Tie modelky predvadzaju ako cvicit na vacsi zadok, musis to vsak robit pravidelne. Mne trvalo dva roky, nez som dala dole tuk a prisli svaly :) A to cvicim trikrat do tyzdna. Ale podla trenerov je to tak ok, zadok je dost problematicky.
Musis urcite zmenit aj stravovanie, lebo bez toho tazko dosiahnes nejake vysledky. Cize ziadne cipsy, kolace, sladene vody, menej sladkosti, vela zeleniny, kuracieho masa, atd atd...ako zmenit stravu pre "fitnesku" najdes na nete ;)

xXx123

Ak ho chceš ho mať väčší a pevnejší tak skús tento cvik - drep naširoko so záťažou v rukách a postupne záťaž navyšuj. Záťaž by mala byť taká aby si zvládla 3 x 15 opakovaní. V rukách môžeš mať čokoľvek čo dom dá. Pozri napr. www.fitmagazin.sk Drep naširoko ber ako základ, z toho sa Ti zväčší zadok.