Už to nezvládam

Príspevok v téme: Už to nezvládam
Bella19

Ahojte. Pisem sem, aby som sa zdoverila s mojim problemom, ktory trva uz dlho, od detstva. Keby som to mala strucne opisat, ide o to, ze uz ma prestal bavit zivot.

Mohla by som zacat tym, ze cely zivot nemam ziadnych kamaratov. Na ZS ma sikanovali, to uz je dost dlha doba, co som ju skoncila, ale následky mi ostali doteraz. Na strednej som tiez nikoho nemala. Teraz som na VS, a celkom inak som si predstavovala studentsky a internatny zivot. Zatial co na intraku vsetci spoluziaci chodia von, sa zabavat, ja nerobim nic, len sedim na izbe, lebo nemam co robit. Raz som sa tak opytala spoluziakov, ked sa niekam chystali, ci by som s nimi nemohla ist, tak mi povedali narovinu ze nie. Odvtedy som to neskusala. Neviem ci je chyba vo mne, ze sa nikto so mnou nechce bavit, alebo ci to je kvôli niecomu inemu. Co sa tyka vztahov, mala som jeden vztah, trval 3 mesiace a skoncil pred 2 rokmi. Odvtedy som nemala. Aj ked som bola na stretnuti s chalanmi, vzdy to skoncilo po stretku, uz viac sa so mnou nechceli stretnut a ani nepovedaali dovod. Najhorsie pre mna je, ze mi to babka s mamou stale davaju najavo, ze nemam ziadne kamaratky, ako to dokazes cele dni len sediet a nic nerobit. Babka zacne do mna vrtat ze som nesikovna, ze si neviem nikoho najst a stale ked som s nou furt zacne o tom hovorit. A mi povedala, ze mi to bude pripominat az dovtedy, kym si nenajdem priatela.

Ja si myslim, ze dovod preco nemam kamaratov je ten, ze som skareda. Ludia mi to aj povedali. Dokonca aj moj byvaly mi toto povedal.

Je toho viacej, co ma trapi, ale nechcem sa tu velmi rozpisovat. Ale uz tak dalej nevladzem, uz som na dne.

Zuzkabluzočka

Ahoj. Skoro každému sa stane že má niekedy pocit umrieť... No našťastie to nie všetci aj spravia... Ja som tiež na základke bola šikanovaná ale časom som sa im postavila. Dokonca časom aj tý čo ma šikanovali sa chceli stať mojimi kamošmi... Mala som pri sebe super ľudi ale aj veľa falošných ...a stále to tak je... Nikdy sa nesmieš vzdať... Nerozumiem prečo tvoja mamka a starká stále do teba rípu..Chcú aby si mala niekoho len to chcú akosi moc naraz..Si skvelé dievča ktoré je múdre, dobré, šikovné...

Bella19

Chcem sa vám podakovat za to ze ste zareagovali.

Henna, ja sa síce usmievam, ale to ten usmev je len pretvarka, inak by som stale len zamracena chodila. A s mojim sebavedomim to islo dolu vodou. Ja som sa snazila skamaratit so spoluziakmi na strednej aj navyske, ale nejak ma nechceli prijat medzi seba.

Zase ked som na intraku tak mi je aj trapne ked tam nemam co robit. Raz ma spolubyvajuce vysmiali ked som isla skoro spat, potom mi zacali hovorit ze som zavisla od internetu, co vôbec nie je pravda.

Volny cas vyplnam tym, ze ked sa neucim nieco do skoly tak sa ucim cudzie jazyky ale len ako samouk. Inak by som chcela ist aj sportovat, ale nemam s kym. A to uz ani nehovorim o tom,ze by som isla niekde na turistiku.

_meno: Ja verim v Boha, a viem, ze ako veriaci clovek by som take reci a myslienky nemala mat, ale uz fakt neviem ako dalej.

Jessi_1111: Napísala som ti mail.

LMarika

A este nieco: Je celkom mozne, ze nejakych par rokov po skonceni VS len tak nahodou stretnes na ulici nejakeho byvaleho spoluziaka zo strednej, zo zakladnej, ci z vysokej, ktory ti zakyva z druhej strany ulice, oslovi ta tvojim menom, rozbehne sa smerom k tebe a za to falosne a hrane nadsenie a za ten falosny usmev, ktory na teba vyskeri, by si zasluzil dostat sa do siene slavy hereckych antitalentov, opyta sa ta na telefonne cislo a bude sa strasne, prestrasne chciet s tebou stretnut, hoci na skole ta bud sikanoval, alebo o teba ani nezakopol, co ti bude nanajvys podozrive. A ty az na stretnuti zistis, co je to za chudaka - obycajny zufalec pracujuci pre firmu zalozenu na sietovom marketingu, ci nejaky pochybny poistovaci agent, alebo clovek nazyvajuci sam seba "financnym poradcom", ci "supervisorom vrcholoveho managementu nadnarodnej spolocnosti", ktory hoci aj ma VS-vzdelanie, na viac nema, ako robit nejakeho pochybneho zepteraka, oriflejmaka, emvejaka, eleraka, herbalajfaka, ofaubeaka, embeiaka, ci ineho vtaka :) - a zase sa len potvrdi to, co inteligentny clovek uz davno tusil, ze dotycnemu panovi ide len a len o to, aby ta o prachy osklbal a aby si si od neho kupila nejake vyrobky, alebo financne produkty, lebo ak by nevycitil, ze moze mat z teba potencionalneho klienta, ani by o teba nezakopol. Je to ubohe, ale je to tak. Od takeho cloveka si uz len zo zasady nic nekup a nedaj sa u neho poistit. Nech si hlada klientov medzi tymi, ktori s nim v obdobi puberty chodili po krcmach, po zuroch, po diskotekach a zabavali sa na tvoj ucet.

LMarika

Mas okolo seba samych nezrelych pubertiakov, lebo clovek, ktory posudzuje ineho len podla vyzoru, je nezrely. Poznam aj takych, ktori zostavaju "v puberte" este aj po tridsiatke, takze o veku to asi ani velmi nebude. Nema zmysel, aby si sa trapila kvoli ludom, ktori o teba nestoja a snazila sa za kazdu cenu urobit na nich dobry dojem a ziskat si ich priazen a pozornost. Ak ignoruju oni teba, ignoruj aj ty ich. Ak nemas naozaj nikoho, kto by ta mal rad pre krasu duse a nie pre krasu tela, tak sa zmier s tym, ze zostanes sama, lebo byt sama je lepsie, ako mat okolo seba falosnych ludi, ktori ti budu do oci pekne rozpravat a za chrbtom o tebe sirit intrigy, alebo mat priatela (mozno daleka buducnost), ktory ta bude klamat, ze ta lubi iba preto, lebo pojde po tvojich prachoch. Ber to tak, ze aspon ta falosni ludia neoberaju o tvoj drahocenny cas, ktory mozes venovat napriklad tomu, ze sa budes ucit nielen to, co vam treba do skoly, ale kludne sa prihlas na nejaky jazykovy kurz, pripadne na pocitacove kurzy zamerane na programovacie jazyky (C++, Java...), tlac do hlavy vedomosti, ktore ti mozu byt pre buducnost do praktickeho zivota osozne a VS staci odflaknut na Ecka, lebo z toho, co sa tam ucite, ti do praktickeho zivota maloco bude potrebne a ver mi, ze takyto sposob zivota skor ci neskor (pravdepodobne az neskor, po skonceni VS) prinesie svoje vyhody. Tazko na cvicisku, lahko na bojisku. Ak vyjdes zo skoly (z akejkolvek) s perfektnou - aktivnou znalostou AJ, NJ a s nejakymi programatorskymi znalostami, tak sa o teba firmy len tak pobiju a lakave ponuky prace za slusne prachy nenechaju na seba dlho cakat a ver mi, ze nikoho nebude zaujimat, ci si tie vedomosti nadobudla na skole, alebo na kurzoch. A ked raz budes bohata, zatial, co ti, ktori sa teraz zabavaju, budu sediet na urade prace a cudovat sa, preco vsetci zamestnavatelia vyzaduju aktivnu AJ, NJ a programatorske znalosti, nebude problem dat si odsat tuk, urobit plastiku nosa, usi, odstranit jazvy po akne, dat si vyrovnat zuby pomocou invisalign bez toho, aby niekedy niekto zbadal, ze vobec nosis nejaky strojcek, dat si odstranit chlky epilaciou, prefarbit vlasy, ak sa ti farba tvojich vlasov nepaci a navstevovat tych najdrahsich kadernikov a image makerov, ktori ti poradia, co a ako, zacat nosit farebne kontaktne sosovky, ak sa ti farba tvojich oci nepaci, v starsom veku odstranit vrasky a v 50-tke budes vyzerat omnoho lepsie, ako tvoji rovesnici, z ktorych niektori uz budu lezat v hrobe (neprezity infarkt, mrtvica, otrava alkoholom, drogami...), ini na psychiatrii s tazkymi depresiami (pre neschopnost najst si pracu, uzivit rodinu, liecenie sa z alkoholizmu a drogovej zavislosti...), vacsina budu prefajcene a prepite trosky, alebo invalidi chodiaci 3x za tyzden na dialyzu (ponocovanie = zlyhanie obliciek), lebo ponocovanie, fajcenie, alkoholizmus a nechraneny sex v ramci promiskuity si skor, ci neskor (pravdepodobne az neskor) vyberu svoju dan. Poznam jednu zenu (toho casu vo veku okolo 40), ktora je strasne skareda, ale naozaj. Vyzera ako jeden velky, tlsty, chlpaty chlap, ma doslova muzske crty tvare a este aj muzsky, tarbavy typ chodze, ako keby svojmu otcovi z oka vypadla. Pracuje v Rakusku vo vrcholovom manazmente nejakej zahranicnej firmy a zaraba 6000 € mesacne. Ked som sa jej mamy opytala, co studovala, tak povedala, ze Kunst und Sprachen. Nema muza, mala uz vztahy, ale nakoniec sa rozhodla zostat sama. Vie vycitit, komu ide len o jej prachy... a ani po plastickych chirurgoch nechodi. Ti, ktori ju dobre poznaju, si ju vazia pre jej vedomosti a zrucnosti (VS na cerveny diplom, fotograficka pamat, IQ ako genius...) a falosnych ludi okolo seba nepotrebuje, vystaci si aj sama. Jej najlepsia kamaratka, tiez Rakusanka, zaraba 10 000 € mesacne, tiez jej priroda vela krasy nenadelila a muza ak aj nejakeho ma, tak akurat gigola pre sex, ale do vztahu tiez nechce nikoho, ved naco aj, nie je hlupa, aby sa s niekym, kto ju nelubi, iba sa pretvaruje, delila o svoje peniaze. Sama si ich zarobila a sama si ich aj uzije. Skutocna laska a skutocne kamaratstvo maju cenu zlata. Mnohi si myslia, ze ich maju, ale nemaju. Mnohi si myslia, ze ich nasli, ale nenasli. Su iba klamani. Najst dobru kamaratku, ci milujuceho muza, je ako najst ihlu v kope sena. Netrap sa, ak tu ihlu v kope sena nenajdes. Nebola by si jedina, komu to osud nedoprial. Nepocuvaj mamu a babku. Jednym uchom dnu a druhym von. Raz budu na teba hrde, ked budes mat dobru pracu za slusne prachy, zatial, co deti vasich susedov, a rovesnickok tvojej mamicky toho casu mozno diskotekove k., budu sediet na urade prace a dva tyzdne pred prichodom podpory nebudu mat peniaze uz ani len na tie cigarety.

klara19

to,že ťa neprijímajú spolužiaci,neznamená,aby si sa kvôli tomu opustila a trápila,ty máš možno v živote hlbšie poslanie na rozdiel od ich povrchného spôsobu života,možno je to starať sa o druhých, napr.slabších chorých,starých vrátane zvieracích duší,ktorým nebude vadiť ako vyzeráš.keď im budeš dávať svoju lásku,ktorá je zmyslom nášho života,veď koľko nepekných ľudí sa stalo svetoznámych,pretože predovšetkým prijali seba,svoje telo,ináč by zostali uväznení samy v sebe na škodu vlastnú aj iných

m8

henna ma svätu pravdu

a ani sa im nesnaž pripodobniť tým ľuďom na intráku. sú povrchní zbabelci. kým sa chodia baviť ty pracuj na sebe aby si sa v budúcnosti o seba vedela postarať zatiaľ čo oni po tom budú zháňať prácu, budú bývať natlačení ako haringy v cudzích bytoch, nenašetria ani cent a vtedy zistia, že až také hviezdy nie sú.

veď aké super, keď máš čas a kľud na intráku, zober si knihy a niečo si čítaj, uč sa niečo na počítači, uč sa jazyk. alebo svoj obor. a toľko pekných aktivít je...môžeš venčiť psíkov v útulku, môžeš sa učiť maľovať..hocičo...nebuď smutná kvôli ľuďom. buď silnejšia ako oni. :)

faktsuper

tak ta Tvoja babka uz asi trpi riadnou stareckou demenciou, ked Ti takto kafre do Tvojho sukromia. a ze Ta to vobec aj trapi, neboj, to su len akesi posledne vykriky aby bola zaujimava predtym, nez otrci kopyta. som presvedcena, ze skareda niesi. nenechaj si skakat po hlave, nechcu ist s Tebou von, tak si najdi inych kamosov. alebo chod sama a nalepi sa na Teba plno ludi. len daj hlavu hore, aby si Ta vsimlim. si mlada a sikovna, nedaj sa odradit ani nejakymi nevyzretymi chuliganmi ani vlastnou rodinou. a ak sa Ti fakt nepodari chodit von po zabavach, tak mozno na to proste nemas povahu, tak sa daj este na ucenie niecoho popri skole, napr. zapis sa po veceroch na nejaku cinstinu napriklad. a vsetkym tym ozranom pak huba spadne, oni sa spiju za tie roky do nemoty a skoncia na urade prace a o Teba sa budu firmy bit.drzim palceky

henna

ahoj,
ak ta nic nebavi, a nemas na nic chut je to zle,... skus na to vsetko nepozerat tak negativne, uvolni sa, nekontroluj sa ako sa spravas a ci zapadas a nezapadas,... ak si mila, usmievava a uprimna a okolie to nevie ocenit tak ti ludia ani nestoja za to aby si sa vobec zamyslala nad nimi... tiez som s tym mala problemy roky, a presne taketo pocity som mala ajja , ale zmenila som sposob zmyslania a teraz uz je dobre... daavaj na seba pozor aby si neupadla do depresii, mat malo sebavedomia nieje dobre...