Isotretinoin Actavis

Príspevok v téme: Isotretinoin Actavis
Laik94

Zdravím,
svoje akné liečim už niekoľko rokov rôznymi mastičkami a nič natrvalo nezabralo tak mi doktorka zvolila liečbu izotretinoínom a to konrétne liekom ISOTRETINOIN ACTAVIS o ktorom som nenašiel žiadne informácie. Chcem sa spýtať či máte skúsenosť s týmto liekom. Zaujíma ma či musím prestať nosiť kontaktné šošovky a či ma to nebude obmedzovať v športe. Ďakujem
U doktorky nebol čas

Ludka19955

Dobrý den. Tiež beriem tieto lieky a moja kožna mi povedala žeby som sa nemala opalovat... ako ste na tom vy?? Opalovali ste sa??? Alebo ste sa vyhybali slnku

MUDr Troll

,,Je to v podstate LEN vitamín A” MAMITA TY AKO ČLOVEK SI ZO SEBA VYPUSTIL MÚDROSŤ TISÍCROČIA, GRATULUJEM, PROSÍM ŤA, VYPNI POČÍTAČ A UŽ HO NEZAPÍNAJ, ĎAKUJEM.

MUDr Troll

Nie, na tieto lieky NESMIEŠ užívať alkohol. Ľudia typu ako ty, mamita, sú obrovským prínosom pre internetové fóra. Priam gigantickým. Ja viem čo ty si za druh - človek idiot. Priam gigantický. ,,Je to podobné ako vitamín A, tak to môžeš piť.” Wow. No musím ti zatlieskať. Nechystáš sa náhodou na medicínu? Potom odporúčam atestáciu z dermatovenerológie. Takýchto lekárov nám treba! Ktorí si krásne vedia prepojiť určité fakty a vyvodiť záver, a to dokonca aj bez vzdelania!!! Žasnem!!! ,,Veď keď môžem piť na vitamíny, vlastne keď môžem jesť a piť, pretože vitamíny sú v každom jedle, tak prečo by som nemohol piť aj pri izotretinoíne, keď aj on je vlastne v každom jedle.” Vlastne načo ho potom vymysleli v tabletkovej fotme??? Mamita??? Odpovieš mi??? Páči sa mi tvoj logický úsudok. Až som z teba dostal sračku, mamita, aký si ty tupý človek.

A ema, keď si občas dáš nejaké to pivo, alebo skôr pohár/dva vínka, nič zlé neurobíš. ;-) Tých 5 mesiacov vydržíš aj bez ožierania sa. Izotretinoín je predsa veľká záťaž na pečeň, neprovokuj ju ešte viac.

Mamita MÁM NA TEBA EŠTE JEDNU OTÁZKU: Prečo majú ľudia akné keď vlastne do seba dávame vitamín A každým sústom jedla a prečo má izotretinoín nežiaduce účinky keď ide o takú tú vitamínovú srandu??? ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ MAMITA

mamita1

je to v podstate len vitamín A takže myslím, že by s tým nemal byť problém, ale treba to prebrať s lekárom

Labyrinth 213

Ahoj, ja by som mala záujem o tie dve balenia isotretinoin.. Napíšeš mi prosím ta mail kde ta môžem kontaktovať? Lebo nemáš uvedený a kde som písala bolo neplatné :) ďakujem

simonn

Ahojte, ja som navštívila dermatologičku, ktorá mi predpísala tieto lieky, síce som si ich kúpila ale po zvážení ich užívať nechcem hoci píšete samé dobré skúsenosti s užívaním. Mám dve 20mg balenia, nemal by niekto záujem? V lekárni mi ho nechcú vziať naspäť.

izotretinoin

Jediná vec, ktorá zaberá. Sprosté mastičky, za ktoré dáte neslýchané peniaze, urobia tak... Ak si prečítate príbalový leták izotretinoínu, možno sa trochu zľaknete, pretože je tam množstvo vedľajších účinkov. V Amerike mu dokonca niektorí pripisujú samovraždy mladých. Predtým, než sa náhodou nejakým spôsobom dostanete na anglické fórum ohľadom izotretinoínu, ako sa to podairlo mne, si treba ale uvedomiť dve veci:
1. Američania sú najdepresívnejší národ na svete, majú toľko peňazí, že nevedia, čo s nimi, tak to potom aj tak vyzerá, nehovoriac o vzdelaní. Je jasné, že ak človek už psychiku nejakým spôsobom naštrbenú má, má sklony k depresii, izotretinoín môže jeho stav zhoršiť.
2. Dospelý, fyzicky a psychicky zdravý človek nepocíti žiaden nežiadúci účinok okrem suchosti pier a tváre, čo vlastne ani nie je nežiaduci účinok, ale žiaduci, pretože práve tým sa pokožka vylieči.

Z vlastnej skúsenosti hovorím, ak je to potrebné, akné vám nechce dať pokoj, choďte do toho. Po 5 mesiacoch, resp. 24 týždňoch, čo je štandardná dĺžka liečby, budete mať od vyrážok na celý život pokoj. Jasné, sem tam sa nejaká urobí, ale to sa ani nedá s prejavom aknóznej pleti ani len zďaleka spájať. Ja sám som mal podstatne silné úzkostné, priam depresívne stavy z toho, keď som sa pozrel do zrkadla a videl som vyrážku na vyrážke. Izotretinoín vám dodá také sebavedomie, že už nikdy nebudete chodiť so sklonenou hlavou, ale budete sa svojou pleťou chcieť pochváliť ostatným.

Lulaa

Ja som dobrala Isotretinoin pred týždňom a hneď sa mi vyhodili malé vyrážočky ktorých je celkom dosť, takze som nepríjemne prekvapená. Stalo sa to niekomu ?