Isotretinoin Actavis

Príspevok v téme: Isotretinoin Actavis
Laik94

Zdravím,
svoje akné liečim už niekoľko rokov rôznymi mastičkami a nič natrvalo nezabralo tak mi doktorka zvolila liečbu izotretinoínom a to konrétne liekom ISOTRETINOIN ACTAVIS o ktorom som nenašiel žiadne informácie. Chcem sa spýtať či máte skúsenosť s týmto liekom. Zaujíma ma či musím prestať nosiť kontaktné šošovky a či ma to nebude obmedzovať v športe. Ďakujem
U doktorky nebol čas

Veronha123

Ahojte prosím vás neostali niekomu doma doma nevyužité lieky Isotretinoin ?....stratila som celú krabičku a k mojej doktorke som objednaná až za mesiac

Lenuska12345

Ahoj, mam 17 rokov a prave tieto tabletky som uživala keď som mala 15, čiže pred 2 rokmi :) vysledok sa zlepšoval po tyždni, no uplne dokonalu pleť som dosiahla až po pol roku cca. Strašne mi to vysušovalo pokožku, pery a hlavne sa mi robili neskutočne chrasty ktorych som sa nemohla zbaviť len tak z dňa na deň.. tvar si treba kazdy den mastit s hydratačnym kremom ktory ti uz odporuči tvoja dermatologička :) no to nieje všetko, tešila som sa ze mam super pleť a dnes riesim ten isty problem :) vyhadzali sa mi uplne drobne vyražky pod kožou, tak som si povedala ze dam este jednu sancu prave tymto tabletkam :)aaa chcem vam povedať, baby ktore riešite tento problem nestracajte sebavedomie, pre takuto primitivnu vecičku, vezmite si to tak ze nieste jedine s problematickou pletou je nas viac, niekto ma ovela horsie a este daleko horsie problemy ako akne :)prijemny zvyšok dňa prajem

Aurora1122

Ahojte. Takže moja skúsenosť s Roaccutanom nie je príliš pozitívna. Brala som ho len šesť dní po 40mg... na štvrtý deň sa mi zapálila hrozne tvár hlavne líca, nos a čelo... veľmi to bolelo a ďalší deň ráno som sa zobudila tak opuchnuta ze som pomali cez opuch nevidela. Bolo to katastrofalne, na šiesty deň som vecer musela ísť do nemocnice na pohotovosť nakoľko opuch stále pokracoval viac. Diagnoza: flare up po roaccutane. Na pohotovosti mi spravili lokalne kryoterapiu, dostala som kopec liekov a samozrejme musela som okamžité prerušiť liečbu. Tak, toľko moja skúsenosť.

sasa28

ahoj, ja ich užívam presne dva mesiace a až teraz som docielila peknú pleť...čo sa týka priberania, v poslednej dobe mi veľmi chutí jesť, myslím že je to z nich, lebo predtým som takú chuť na jedlo nepociťovala..no snažím sa kontrolovať, takže je to na tebe..z tabletiek samotných asi nepriberieš, len si musíš ustriehnuť apetít ak z nich budeš mat...

Barboraaaa

Dobry den, po neuspesnych liecbach vsetkym moznym som zacala brat Isotretionin, co su tabletky na akne...mam vsak otazku, priberiem z nich? :( Ak s tym mate niekto skusenosti, prosim napiste mi, liek beriem asi tyzden...

Tamcici

Toto mi nevoslo do prispevku bol moc dlhy.Za chvilku to budu 3 mesiace co liek uzivam a vysledky uz su viditelne. Lekar ma aj upozornil ze obcas su pripady kedy sa po pol rocnej alebo rocnej pauze bude musiet nasadit este raz tato liecba. Je to individualne. Moze sa stat ze niekomu liek aj nevyhovuje ale to vsetko zo zaciatku sleduje lekar a ak sa tak stane ihned za nim chodte. Ja berem jednu tabletu rano a vecer. Citim sa fajn uz aj vyzeram fajn a nebojte sa a hlavne treba mat trpezlivost. Ak mam chyby v texte ospravedlnu

Tamcici

Ahojte
Tak isto mam vyrazky bojujem s nimi uz dlho mam 26 a od 17 som uzivala antikoncepciu ktora mi plet samozrejme zlepsila. No po vysadeni cca ked som mala 21 sa mi vratilo akne ale aj s urokmi dostala som od koznej masticky ktore mi vobec nepomahali a mozno som cakala okamzity efekt ze po tyzdni budem mat plet ako detsku prdelku. Nie nebudem tak som sa vzdala a opat antikoncepcia. Cca rok a 3 mesiace dozadu som sa rozhodla zabojovat. Je to velmi narocny boj s akne. Postupne sa mi plet tak zhorsovala na velke vredy ktore sa neskor presunuli aj na chrbat. Po pol roku to trosku ustupilo. Liecba bola skusanie masticiek, vitaminov, odbery, vysetrenia az na koniec hormonalny problem. Po roku skusania posledna moznost kozny najlepsia vec objednat sa ku nemu aj ked jedno sedenie stoji 13.50€ alebo viac, ale venuje vam viac casu a pozornosti ako ked cakate 4 hodiny v cakarni a za vami je este dalsich 300 ludi a za 3 minuty ste vysetrene. Mne predpisal Isotretinoin Actavis a hned ma upozornil ze niaky efekt uvidim az na druhy mesiac. Plet sa moze o nieco zhorsit zo zaciatku aj tak bolo. Vysuseny nos, pery, cele telo je o dost suchsie. Treba sa vela kremovat mne pomaha Excipial na telo z lekarne. Balzam na pery majte stale v kazdom vacku. Aj kutiky sa mi robia. Pouzivajte to co vam vyhovuje ci na telo alebo na tvar. Co sa tyka nalad obcas som podrazdenejsia ale hlavne si nepripustam ziadne vedlajsie ucinky lieku. Sem tam si vypijem, fajcim pravidelne. Na slnko nechodim zatial tak nemam skusenost. Menstruacia sa o par dni moze omeskat ak si davate pozor tak urcite pride. Lekar mi sam povedal ze ak chceme vidiet ci mi tie lieky pomahaju nemam pri nich urcite uzivat antikoncepciu. Existuju aj ine ochrany

LOL_19

MALA SOM TIETO LIEKY. OSOBNÁ SKÚSENOSŤ.. a mne osobne veľmi pomohli. Moje akné bolo príšerné a mala som ho od asi 7 ročníka na základnej po tretí ročník na strednej škole. Tabletky mi poradila kamarátka, ktorej akné behom pár mesiacov zázračne zmizlo. Lekárka mi ponúkla tieto lieky keďže pred tým všetky procedúry úplne zlyhali (rôzne mastičky, lieky, čistenia, ožarovania, injekcie..proste som do toho vhodila veľmi veľa peňazí a úplne bez výsledkov) mala som už toho vážne pokrk, cítila som sa menejcenná, hanbila som sa, nerada som sa fotila a radšej dala dole hlavu než by som sa na niekoho usmiala.. povedala som si že už som skúsila všetko možné a keď mi toto nepomôže tak neviem čo urobím..nemohla som si predstaviť, že pôjdem na stužkovú s takouto tvárou. Napriek všetkým negativným komentárom ohľadom týchto liekov som ich začala brať. Mala som nepriaznivé účinky ako suché vlasy (aj sa mi dosť polamali a vypadali), suché pery (počas liečby som vyničila asi 5 balzamov na pery), často som sa potila a smrdela (keďže sa mi menili hormóny v tele, ráno som sa osprchovala a poobede som už cítila, že smrdím), suchá pokožka, depky, ...liečba trvala asi 5 mesiacov prvé 4 mesiace som brala silné lieky a mesiac už len slabé, počas prvých týždňov som sa ešte viac vyhádzala (na čo ma lekárka upozornila) ale postupne sa to začalo tratiť až sa mi tvár UPLNE vyčitila, ...je to neuveriteľný pocit byť som sebou spokojná, nehanbiť sa, fotiť sa bez toho aby som sa nemusela nijako otáčať kvôli vyrážkam, či retušovať ich... ak by som si to mala vybrať znova vybrala by som si ich znova.. stužková bola nádherná, ja som sa cítila skvelo a rada pozerám záznamy a fotky bez strachu či tam nevyzerám ako brusny papier.. je úžasný pocit isť na chatu s priateľmi a nemusieť vstavať skôr aby som sa namaľovala skôr než ma niekto zbada..toľko môj príbeh