Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ma život zmysel?

pacient123

a vôbec problém je že nejaký zmysel chcceme hladať ...proste sme dostali život tak žime !!! ale nie v neštastí treba hladať štastie i ked možna sa nam to zda nemožne ....hlavne netreba strácať vieru v boha .....hlavne netreba hladať zmysel ale ten zmysel života treba žiť ......žime pritomnostou!!!!!!!

pacient123

v podstate máš pravdu ale život má zmysel vtedy ked žijeme prítomnostou a nie vtedy ked sa si myslíme že existuje nejakí osud ----keby existoval osud myslíš si že by sme mali slobodnú vôlu ? myslíš si že osud vyberá zlých a dobrých ludí ? v takom pripade by to bolo moc krute že ty zlý pôjdu do pekle lebo by za to nemohli kedže by to bolo dopredu dané !---- my sme strojcovia vlastneho života a štastia ......zmysel je biť štastný !!!!!!!! i ked ja niesom štastný a zatial s tebou suhlasím že život nemá zmysel ---ale nesuhlasím že existuje nejaký osud ----- -- traba hladať štastie a vtedy bude mať zmysel všetko .....treba hladať lasku a vtedy zabudneme na buducnosť a minulosť budeme myslieť na pritomnosť -----každy ma niekedy debku ...ja napriklad mam debku v kuse a mam aj socialnu fobiu som sám nič ma nebaví .....možno že neviem priať realitu ..ale proste niečo mi život dál a musím sa s tím vysporiadať či sa mi to páči alebo nie musím hladať štastie ...a možno že zmysel je samotné hladanie niečoho noveho ...najdeme niečo a určite nass to po čase omrzí no ale treba si dať zas iný ciel a hladať .....laska a rodina su tie najdôležitejšie faktori v našom živote ------treba sa hýbať a konať .....možno že máš pravdu však aj tak raz umrieme tak načo sa zo všetkým jebať ...ale tím že nič nebudeme robiť tak budeme mať debku a bude nam zle! stojí nam to za to ? život je len jeden treba si ho užiť i ked sa nam zdá že sa to nedá ale treba realizovať to na čo pomyslíme a zrazu sa bude dať urobiť všetko

Anonzm96

Ahojte,rada by som prispela svojim názorom, keďže sa už dlhodobo snažím nájsť aspoň čiastočnú odpoveď na túto otázku, no žiaľ neúspešne. A práve to mi spôsobuje isté psychické problémy, ktoré pramenia z toho, že pri čomkoľvek, čo práve robím nevidím žiaden význam. Kedysi som bola tichý, no šťastný človek, ktorý sa dokázal tešiť z absolútnych maličkostí, no dnes nenachádzam zmysel vôbec v ničom. Cítim obrovské prázdno, ktoré nedokáže nič a pravdepodobne ani nik zaplniť. Verím v reinkarnáciu a myslím si že život je len nekonečný kolotoč, ktorý je však v tom „reálnom“ svete ovplyvňovaný karmou, teda našimi vlastnými rozhodnutiami ktoré sa odrážajú v podobe niečoho, čo sa nám vráti. Zmyslom života je samotná púť, ktorá nemá žiaden konečný cieľ. Cieľom je užívať si každý okamih, každú chvíľu, počas ktorej nás niečo robí šťastnými. No mojím problémom je, že to "niečo" nedokážem nájsť a to na veľmi deprimuje, čoho dôsledkom sú časté depresie. Za posledných pár mesiacov sa zo mňa stal úplne iný človek, no zdá sa, akoby si to nik nevšimol. To ma ešte viac utvrdzuje v názore, že pre nikoho nič neznamenám a som len obyčajné nič. Ospravedlňujem sa, ak som trochu odbočila od témy, ale potrebovala som to zo seba dostať von. Nehovorila som o tom z nikým, pretože si myslím, že vzhľadom k môjmu veku (o nedlho oslávim 15) by pre mňa nemali pochopenie a brali by to len ako búrenie hormónov počas puberty. No ja mám pocit, že toto je niečo viac, niečo omnoho horšie.

Nina.

Tak teraz by som aj ja veľmi rada vedela čím som tak zásadne porušila základné etické princípy? :D Vyjadrila som len svoj názor pokiaľ viem.

emalea

admin...celkom tomu nerozumiem...no a čo? ...Nina verí na osud / niežeby som ja zrovna verila DDD/ ale máme slobodu slova, a každý nech sa zariadi podľa seba...to akože admin reaguje na ten smiešny príspevok dnes 06:06?? alebo mi niečo ZÁSADNÉ išlo??

Admin Ján

Redakcia portálu ZDRAVIE.sk si dovoľuje upozorniť diskutéra vystupujúceho pod menom Nina., že obsah Vašich príspevkov hrubým spôsobom porušuje základné etické princípy a definované etické pravidlá diskusného fóra portálu ZDRAVIE.sk.

Dôrazne Vás žiadame, aby ste sa vyvarovali uverejňovaniu akýchkoľvek diskusných príspevkov s obsahom porušujúcim základné etické princípy a aby ste dodržiavali definované pravidlá diskusného fóra portálu ZDRAVIE.sk. V prípade, že v krátkom čase nedôjde k zjednaniu nápravy v tejto veci, redakcia ZDRAVIE.sk osloví Vášho poskytovateľa internetového pripojenia a po vzájomnej komunikácii s ním bude kontaktovať príslušné orgány činné v trestnom konaní.

Zároveň si dovoľujeme požiadať ďalších diskutérov, aby na príspevky diskutéra vystupujúceho pod menom Nina. nereagovali. Vaša redakcia ZDRAVIE.sk

Toto diskutérom, ktorí potrebujú poradiť určite nepomôže.

no2

Ak niekto vychádza z rôznych pofiderných smerov, tak by nemal nikomu radiť, čo a ako. Pekne to síce vyzerá na prvý pohľad, ale sú to totálne čmuľoviny.

anjelik *

Zle si to pochopila. To nie je o tom, či je niekto veriaci a či je niekto neveriaci, ale o tom, ako je schopný veciam rozumieť. Čo presne si pod pojmom emócia, myseľ, vedomie a to všetko, čo k tomu patrí, predstavuje.
Vysvetlenie, že je vševediaci a že je to jeho vlastnosť, tak dobre. :o)
Potom asi stačí, keď odpoviem, že preto som tu, lebo to bolo nevyhnutné, aby som tu bola. Keby nie, som inde. Evidentne je to preto pre mňa najlepšie miesto. Kam idem? No to presne záleží od toho, na čo budem mať v najbližšom živote. Či len na tento svet, alebo možno nejaký iný, možno lepší a možno horší. Ale rozhodne nepočítam so žiadnym rajom a s niekym, kto je vševediaci. :o)
Nemám ten správny vek, ktorý ty považuješ za dostatočne zrelý pre tvoje otázky, tak len toľko už. :o)

Fleur-de-lis

ako veľmi starších, no tá 50tka je celkom fajn ako dolná hranica :)

Anjelik*, a aká je tvoja odpoveď na to prečo tu si? A kam ideš? :)

Prečo si myslím, že Boh o tom vie - lebo je vševediaci ;) A na čo mu to je? Ech, no neviem ako sformulovať odpoveď. Ani neviem, či by som vedela odpovedať. Proste je to Jeho vlastnosť.

A tie emócie a túžby, no trocha rozumiem čo tým myslíš. Ale nerozumiem celkom prečo by mali všetci veriaci rozmýšľať len cez túžby a emócie. A neveriaci zas nie. Možno som ťa zle pochopila.

A chcieť pochopiť veci je aj moja, no ja by som to nazvala prednosť a nie úchylka :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ma život zmysel? - Fórum - ZDRAVIE.sk