Ma život zmysel?

Nina.

Nie. Život nemá zmysel.
Všetko. Každá jedná situácia, každá jedna udalosť, každé jedno slovo ... čokoľvek - je to úplne jedno, ono je to dopredu dané a určené a nie, nezáleží na tom ako sa k danej situácii človek postaví, lebo to aký postoj k niečomu zaujme je tiež už dopredu dané. Volá sa to osud.
Toto všetko platí v prípade ak neberieme do úvahy reinkarnáciu a zákon karmy - až v takom prípade sa dá baviť o nejakom zmysle života.

Jessi_1111

Má to zmysel a veľký.
Lebo keď si splníš všetky svoje sny a budeš žiť správny život, ktorý ťa naplní, tak nebudeš žiť nadarmo.
Ak zachrániš život alebo nejak inak pomôžeš, tak vedz, že si nikdy nežil nadarmo. Každý sme tu z nejakého dôvodu... Život má zmysel a veľký.

ddana

Michael 1, nebojíme sa všetci smrti, hlavne tí, čo trpíme depresiami. Tam je smrť vykúpenie, prináša pokoj.

michael 1

Myslím , že tu už v podstate pre do mnou bolo všetko to základné povedane rozmýšľam čo by som dodal
Tak najviac sa ale bojíme všetci smrti - to my dáte za pravdu asi všetci že?!
Tak to je moto hlavné že oplatí sa tak žiť aby človek mohol ráz povedať že: a teraz môžem spokojne umrieť, pretože som žil tak ako mi srdce kázalo.

Nie bohatstvo, nie časté striedanie partnerov čo partneriek lebo ten nie je až taký dobrý , lebo tá nie je až taká dobrá, ale obeta a láska v prospech iných ľudí, tá nás privedie ku spokojnej vyrovnanej smrti.
Smrť býva len chvíľu je to vlastne len prechod niečím, ale život trvá nekonečne dlho tak si to užijme v radosti, a tešme sa na každé ráno ked sa zobudíme michael

NO2

Život má zmysel. Ja verím v znovuzrodenie, aspoň z časti. Treba robiť svet lepším, aby sme sa potom narodili do lepšieho sveta. Ani s tým zabúdaním by som to nevidel až tak čierne. Čo sa naučíme, nám pôjde v ďalšom živote oveľa ľahšie, keď sa to budeme znova učiť, resp. opakovať.
Musíme sa znovu narodiť, to je viac menej isté, aspoň z môjho pohľadu.

onlylove

hnisavý coco
láska sa nerovná užívanie si pôžitkov
láska znamená zabúdanie na seba pre toho druhého
láska znamená zbavenie sa vlastného sebectva aj za cenu obety pre dobro inej osoby

hnisavy coco

zmysel zivota - prezit zivot s pocitami, ktore dava laska a davat spatne co najintezivnejsie a co najdlhsie, to ostatne co je mimo lasky nie je pocitove, ale prakticke a nevyhnutne ako napr. robota koli prezitiu a ine masakre.

onlylove

Fakt je, že všetci raz zomrieme, ale smrťou sa život neskončí. Má zmysel učiť sa, snažiť sa, lebo to všetko, čo urobíš si ponesieš so sebou aj do večnosti. Hlavne nech to všetko slúži láske, lebo keď zomrieš spoznáš Lásku = Boha. Tak kým môžeš, rob dobro, lebo po smrti už takú možnosť mať nebudeš. Každá minúta je cenná, tak ju treba využiť - na dobro a pre lásku. Preto sa už teraz usiluj, aby si si raz do večnosti so sebou priniesla kopec dobrých skutkov.
A kľudne sa uč, pracuj, raduj sa, spoznávaj svet, a to všetko s láskou.