Cítila by som sa ako príťaž

Príspevok v téme: Cítila by som sa ako príťaž
Erris

Pred istou dobou som navštívila čelustnú ortopédiu s tým, že by som mala mať strojček. Doktorka mi povedala, že môj chrup je vážne zlý a že si to žiada strojček a všetko v čo najkrajtšej dobe, pretože mám 15 a poisťovňa tieto veci ovplyvňuje len do 18tky. Potom by som sa nedoplatila. Povedala mi, že to nieje len z estetického hľadiska, ale môžem mať v budúcnosti kvôli tomu vážnejšie zdravotné problémy.

Problém sú peniaze. Moji rodičia nikdy nemali veľa nazvyš a keď sme počuli ceny, ostali sme úplne v šoku. Moji rodičia by si kvôli mojim zubom museli zobrať pôžičku, čo je pre mňa úplne nepredstaviteľné. Prvýkrát sa cítim ako príťaž. Ak by sme sa rozhodli, že ten strojček mať nebudem, pravdepodobne by som nato doživotne doplatila a po 18tke by som si ich už asi robiť nedala. Ale ak si majú vziať pôžičku, budem sa cítiť ako keby ich vyciciavam, ako niekto navyše, ako keby ma ich finančná situácia netrápi a záleží mi len na sebe.

Fakt neviem, prečo s takýmto problémom idem na internetové fóro, ale naozaj nemám nikoho, s kým by som sa o tom mohla dôverne porozprávať.

beata789

Nevyciciavas.
Potrebujes to pre svoje zdravie. Ak su zuby natesno, skodi im to. Skorej sa kazia, komplikuju a aj vypadavaju. Zradne je, ze ak sa stanu sidlom infekcie a jej zdrojom pre ostatne telo, mozu ti urobit vazne problemy napr. zapal obliciek, srdca, ..
Tvoji rodicia su uz velki, vedia veci riesit. Mozno mozu nieco predat, nemusis vsetko vediet. Mozno moze niekto z nich zobrat dalsiu robotu na nejaky mensi uvazok. Deti maju dost aj na zahadzovanie? Ako im budes pomahat, ak budes sama invalid alebo nebudes vobec?

Asi ste slusni ludia, taki maju hrozu z poziciek. Ale pozicka nie je hroza. Je tam toho... Uskromnite sa a budete splacat. No a co? Kvanta ludi tak zije. Aj kvoli dolezitym veciam, aj kvoli nezmyslom, ktore ani nepotrebuju.

Zdravy chrup je nutny pre zdrave travenie, pre cely organizmus. Aj pre vyzor (co si budeme tajit) a tym aj pre vztahy ..uspech .. pocit spokojnosti, mozno stastia ..

Erris, absolutne si nerob si vycitky a chci zdrave zuby. Vedz, ze nechces nic zle.
Na druhej strane, vyuzi kazdu moznost finacne rodinu odlahcit alebo rodicom pomoct (brigady, stipendium, rozumna skromnost). Na dobrych ludi (slusneho chalana) tym mozes urobit len dobry dojem.

Ja by som sa kvoli zdraviu svojho dietat zadlzila, keby bolo treba. Bez vahania.
Drz sa a napis.