Chemoterapia a jedenie

Príspevok v téme: Chemoterapia a jedenie
pani Juditka

Dobry den
Beriem chemoterapiu a po poslednej davke nemozem poriadne jest. Predtym to bolo celkom ok. Prve dni som si dala nieco lahke a bolo mi dobre. Ale teraz ma velmi boli zaludok. Ak zjem nieco ine ako ovocie pochytia ma krce. Poradte mi prosim nieco co mi zaludok upokoji.. pripadne nejake jedla..
dakujem

pani Juditka

Od onkologa mam tablety proti zvracaniu a nevolnosti.. tie su v poriadku v prvych dnoch mi pomohli. Ale teraz som napriklad 5. den po chemoske a jedla som uz aj banan polievku v malych davkach ale zaludok ma boli. Chveje sa mi..napr. ako ked ste nervozna a citite take krco-chvenie v zaludku ktore mi skresluje pocity .. neviem ci som hladna alebo mi je na zvracanie/vyprazdnovanie..

NADA55

Pani Juditka budte trpezliva,vsetko sa vrati casom do normalu,manzel ked bral chemosku. tiez mu tak nechutilo,ale velmi mu pomahali probiotika na zaludok,ale je to individulane ako pise ni-ka tej to nepomahalo ,treba vyskusat.Kazde telo je ine, aj reaguje inak,pocuvajte svoje telo a dajte mu co si pyta , su aj na predpis od onkologa vyzivove drinky ,ktore obsahuju vyzivu,ale tie manzel neznasal ,ten zase z nich zvracal.Skuste pit stavy, alebo mixovat jogurt s bananom,alebo detsku vyzivu ,alebo polievky jest rozmixovane s chlebom,iba proste skusajte co vam robi dobre a radsej v malych davkach a castejsie.Nemyslite na to,aj ked je to tazke ,vela robi aj psychika,mame to odskusane na vlastnej kozi,velmi Vam zelam ,aby ste to zvladli vsetko co najlepsie..

ni-ka

mne predpisala lekarka lieky na podporu travenia a zaroven proti pocitom na vracanie...degan sa volaju
tiez som nemohla nic zjest,vracala som aj nalacno...casom to preslo a tie lieky mi dost pomohli...skusala som aj probiotika ale tie mi nepomohli vobec